Autoturist – novosti i rasprava

Autor Tomek, Prosinac 07, 2007, 16:27:02

Man coach2

Aha, ima logike. Hvala za objašnjenje

Portos

Citat: tramvajac 92  u Prosinac 15, 2020, 18:43:50
Preuzeli su numeraciju od ZETa, samo što su linije 14x bili prije 44x. Razlog za to je bio da su ZETovi brojevi linija vezani za stare UKV stanice, a Gorica i Samobor su bili na istom kanalu, ako se dobro sjećam (pa je Gorica bila do 339, Samobor od 441).
Podsused i Samobor kanal 2.
Dubrava i Gorica kanal 3.
Ali Samoborske linije numerirane su nakon uvođenja UKV stanica, zato su linije bile 441÷457

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

netko

Citat: Man coach2  u Prosinac 15, 2020, 13:20:17
Hmmm. Baš gledam njihove polaske (i Samoborčekove) i nije mi jasna njihova numeracija linija.
Numeracija službeno postoji. Ali barem ja još do sada nisam vidio ni jednu tablu sa brojem. Naprotiv, neke prastare poluišarane table.

Što se tiče tog da će ZG županija počet subvencionirat prijevoz.....
Hm, baš u predizbornoj godini. Mogli su to i puno prije ove krize...
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

mate

To je ta famozna javna usluga, koju je država prebacila na JLS (županije), te bi svaka županija trebala od 1.1.2021. krenuti s time (usklađivanje s EU zakonodavstvom i sl.). Samo što smo mi izgleda žešća banana, kada još nitko nema pojma kako bi trebala funkcionirati javna usluga, niti nigdje ima nekih službenih informacija, već je sve rekla-kazala

tramvajac 92

Kad su došli Crosswayi u Autoturist, dok su displayi radili, bio je i broj linije na displayu. Čak su i Comfort i SL223 imali to.

Ne sjećam se da sam ikad kod Samoborčeka to vidio.

415 ul

Mislim da su u Samoborceku radili, ali jako kratko na setram 173-176

Tomek

Integro je u prometu, ima registracije ZG-4989-IA

Majstor

Je zamjenio je Setru 315 UL /Ex Swissbus/koja je rashodovana poslije izlijetanja sa ceste na bok
Samo mi sudite pošteno !

MAN464

Jedan trendliner jučer u Splitu, mislim da je tu već neko vrijeme nešto očito voza, jednom sam ga vidio iz smjera Kaštela prema Splitu.  :)
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

Majstor

Samo mi sudite pošteno !

netko

Dosta dugo viđam taj autobus u Kaštelima. Točnije negdje kod groblja u K.Novom obično stoji parkiran. Sigurno je u nekoj službi bar godinu dana na tom području.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Man coach2

Citat: netko  u Siječanj 29, 2021, 23:22:32
Dosta dugo viđam taj autobus u Kaštelima. Točnije negdje kod groblja u K.Novom obično stoji parkiran. Sigurno je u nekoj službi bar godinu dana na tom području.
Več godinama vozi HV. Vjerojatno su promjenili šofera pa sad novi tu parkira

tramvajac 92

Citat: Tomek  u Prosinac 21, 2020, 23:05:09
Integro je u prometu, ima registracije ZG-4989-IA
I zanimljivo, ima jednostruka zadnja vrata.

Tomek

Novonabavljena Setra S316UL (2005., Euo III) isto krenula u promet ovih dana, registracija joj je ZG-4988-IA