Zagonetke

Autor Tomek, Travanj 09, 2008, 23:43:02

421

Rekao bih da je Medvednica u pozadini...
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

man750

133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

Citat: SARI  u Srpanj 09, 2010, 12:55:25
Ubih se od traženja već dva dana  :D Nešto najsličnije što sam našao je Alfa 430 Menarini... ali je taj bus puno kraći od ovoga... prozori su jako slični (podijeljeni otprilike popola sa otvaranjem) i ono koliko se vide stražnja vrata je isto slično... hmmmm... it's a mistery! 8-8
Svi autobusi iz tog vremena slice ,ali se i razlikuju. Pravljene su male serije koje su se razlikovale u nekim detaljma od druge serije tog istog tipa ili su na isti tip vozila razni karoseristi stavljali svoj tip karoserije, pa imas i slucajeve da razlicite marke autobusa jako slice zbog istog karoseriste.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

man750

133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Ivan1983

onda je........ALFA MILE good_boy

man750

Citat: Zetovac  u Srpanj 09, 2010, 23:21:09
onda je........ALFA MILE good_boy
MILE? E nije Mille ili ti 1000AU.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Ivan1983

onda je sigurno neki OM u pitanju?????? 8-8

Shole

Brda itekako pašu u Rijeku, ali kuća po arhitekturi definitno ne.  Prije bih rekao Sisak (mada nema brda okolo ovakvih), možda stvarno Gospić....  Uglavnom u unutrašnjosti je definitvno

421

Citat: man750  u Srpanj 09, 2010, 17:49:41
Citat: 421  u Srpanj 09, 2010, 16:33:56
Rekao bih da je Medvednica u pozadini...
I ja
Citat: Shole  u Srpanj 10, 2010, 20:21:37
Brda itekako pašu u Rijeku, ali kuća po arhitekturi definitno ne.  Prije bih rekao Sisak (mada nema brda okolo ovakvih), možda stvarno Gospić....  Uglavnom u unutrašnjosti je definitvno
Citat: man750  u Srpanj 09, 2010, 20:29:02
Citat: 421  u Srpanj 09, 2010, 20:01:12
Da nije ZG ? FAP?
Nije FAP
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

man750

Pazljivo citajte pitanja i odgovore.
Odgovor se skoro sam namece za one koji poznaju flote gradskih prevoznika iz ranih  sesdesetih proslog stoljeca.
Kuca nazalost vise ne pase nigdje. Srusena je davno zbog gradnje nekog drugog objekta.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

Citat: Shole  u Srpanj 10, 2010, 20:21:37
Brda itekako pašu u Rijeku, ali kuća po arhitekturi definitno ne.  Prije bih rekao Sisak (mada nema brda okolo ovakvih), možda stvarno Gospić....  Uglavnom u unutrašnjosti je definitvno
Shole zabludjela ovcice, samo zadnja recenica je tocna
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

man750

Citat: Zetovac  u Srpanj 10, 2010, 18:39:45
onda je sigurno neki OM u pitanju?????? 8-8
nista nije sigurno, ali je sigurno da OM nije na slici.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

Portos

Citat: man750  u Srpanj 03, 2010, 18:06:26
Ajmo decki da vidimo koliko znate povijest
Ovaj bus je vozio u jednom Hrvatskom gradu. Znate li koji tip autobusa je u pitanju i u kom gradu je vozio
http://i128.photobucket.com/albums/p165/man750/untitledx-1.jpg
Po obliku prednjih felgi i obliku karoserije to bi trebao biti autobus Talijanskog porijekla. Dosta liči na na Lanciju 3 RO kakve je imao ZET 2 komada, ali bus sa slike ima stražnja 4-krilna vrata. Mislim da je slika iz Zagreba jer se na slici vidi stup hidranta javnog vodovoda a 50-ih godina XX stoljeća Zagreb je imao veliku javnu vodovodnu mrežu. Da slika je pravi raritet.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

man750

Citat: Portos  u Srpanj 11, 2010, 12:13:57
Citat: man750  u Srpanj 03, 2010, 18:06:26
Ajmo decki da vidimo koliko znate povijest
Ovaj bus je vozio u jednom Hrvatskom gradu. Znate li koji tip autobusa je u pitanju i u kom gradu je vozio
http://i128.photobucket.com/albums/p165/man750/untitledx-1.jpg
Po obliku prednjih felgi i obliku karoserije to bi trebao biti autobus Talijanskog porijekla. Dosta liči na na Lanciju 3 RO kakve je imao ZET 2 komada, ali bus sa slike ima stražnja 4-krilna vrata. Mislim da je slika iz Zagreba jer se na slici vidi stup hidranta javnog vodovoda a 50-ih godina XX stoljeća Zagreb je imao veliku javnu vodovodnu mrežu. Da slika je pravi raritet.
Sve sto je portos napisao stoji ,s tim da slike propalih pokusaja pogadjanja majstora i zetovca imate u topicu "stare slike iz Zagreba"
Upravo se spremam staviti tipove fapova koji je koristio ZET u topic autobusni vremeplov jer imam slike autobusa istog tipa kao kod ZETa ,ali drugih vlasnika.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -