Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

tramvajac 92


GT-R

Ako bi mogli ovaj post gore obrisati, jer nemogu editirati post, a iako sam zamutio osobe na slici moram ju cropati.

Znači MAN SL 202, slika slikana u 9. mj. 2002. godine, gbr. 95 na liniji 165 (Savski Most - Klinča selo)



Tomek


GT-R

Citat: Tomek  u Listopad 05, 2011, 17:34:32
Imaš još takvih fotki?

Imam jednu sliku istog ovog autobusa slikana sa prvih vrata prema vozačevu mjestu ali se nevidi ništa značajno..

Imao sam i par dobrih slika novog Citara tek kad je stigao, gbr 184, ali već sam ih tražio i nigdje ih nemogu naći, izgleda da su izbrisane...
A za ostale stare slike morat ću pitati starog, mada mislim da nema više takvih slika..

sokre

Naletio sam nekidan na ovu sliku. Ne znam da li je već bila, ali neki bus se mota iza tramvaja.


plavi ZET-ov bus volim

Na sveprisutnom nam Fejsu naišla sam na zanimljivu grupu pod nazivom Zagreb - Kakav je bio nekada (SLIKE, VIDEO) (http://www.facebook.com/group.php?gid=292980229098&v=photos#)
Tamo ćete pronaći preko 3000 fotografija grada Zagreba (ulica, građevina, običaja i povijesno značajnih događaja). Svakako preporučam pogledati! Da vidite kako će vam proraditi nostalgija. ;)

Ja sam pogledala oko 1000 fotki i izdvojila one s autobusima.
Uživajte.

Sudar Samoborčeka i ZET-ova autobusa na liniji za Voltino naselje na raskršću Zagorske, Tomislavove i Fallerova šetališta u '60ima.




Novi Zagreb 60ih godina


Nekadašnji lokalni autobusni "terminal" na križanju Vlaške i Palmotićeve ulice: snimljeno 1929. godine
Molim cijenjene članove foruma autobusi.org i njegove posjetitelje da NE KRADU fotografije. Pod krađom mislim na njihovo (pred)stavljanje na druge internetske stranice (s ili bez prethodne modifikacije) kao vlastite i/ili bez navođenja izvora ili autora.

plavi ZET-ov bus volim

Vurovčica



Kaptol


Mirogoj


Glavni kolodvor
Molim cijenjene članove foruma autobusi.org i njegove posjetitelje da NE KRADU fotografije. Pod krađom mislim na njihovo (pred)stavljanje na druge internetske stranice (s ili bez prethodne modifikacije) kao vlastite i/ili bez navođenja izvora ili autora.

plavi ZET-ov bus volim

Izgradnjom Pothodnika, 1974. godine, autobusna stanica linije 43 seli iz Ulice Grgura Ninskog (iza Esplanade) na južni ulaz u Pothodnik. Lijevo je autobus 43, desno stanica zapruđanske linije. - Danas 221.




Siget i Trnsko




Molim cijenjene članove foruma autobusi.org i njegove posjetitelje da NE KRADU fotografije. Pod krađom mislim na njihovo (pred)stavljanje na druge internetske stranice (s ili bez prethodne modifikacije) kao vlastite i/ili bez navođenja izvora ili autora.

Ivan

Citat: plavi ZET-ov bus volim  u Siječanj 04, 2012, 15:35:56
Izgradnjom Pothodnika, 1974. godine, autobusna stanica linije 43 seli iz Ulice Grgura Ninskog (iza Esplanade) na južni ulaz u Pothodnik. Lijevo je autobus 43, desno stanica zapruđanske linije. - Danas 221.
[IMG]http://i574.photobucket.com/albums/ss186/Sabyca/c88f7491.jpg
Hm, ne znam baš da je Ikarus na 43, nabavljeni su poslije nego su uvedeni troznamenkasti brojevi (negdje '79. ili '80., a Ikarusi dolaze od '83.).

jure

Negdje sam vidio ovu zadnju sliku u boji.

sokre




Slika je stara nekoliko godina, jedan NL je u pozadini, ali je plakat bitniji.
Ako netko ne zna, slikano na okretištu Črnomerec ..

Ivan

#431
Jedna slika koju, koliko se sjećam, nisam uploadao čisto radi umjetničkog dojma (grmlje, stupovi itd. preko cijelog busa), no u općem nedostatku slika TAM-ova i ne čini mi se toliko loša...

Slikano 4. 1. 2006., linija 310

sokre

Ti TAM-ovi kada su došli bili su mi najljepši i najmoderniji busevi od svega što je ZET tada imao.

Naročito je bilo moderan na llinijama sa posebno za njega napravljenim tablama za liniju.

Ni zglobni mi nisu bili loši..

STIB

Citat: manoplan  u Siječanj 31, 2012, 14:29:36
Autobus Alfa 1000 AU, karoserija Goša Smederevska Palanka, snaga: 163 KS. U ZET-u je nabavljeno 35 komada.
Jesu li te Alfe vozile (i) na linijama 5 i 6 - Srebrnjak i Kozjak? Cini mi se da sam ih vidjao u Srapcevoj...
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Portos

Citat: sokre  u Veljača 04, 2012, 00:45:11
Ti TAM-ovi kada su došli bili su mi najljepši i najmoderniji busevi od svega što je ZET tada imao.

Naročito je bilo moderan na llinijama sa posebno za njega napravljenim tablama za liniju.

Ni zglobni mi nisu bili loši..
Bili su prvi TAM gradski autobusi koji su karoserirani u Ljubljanskoj Automontaži i nalik na MAN-ove SL202 koji su bili moderniji od najnovijih SG izašlih iz Automontaže. U to doba doniranih autobusa i polovnjaka iz Njemačke bili su prave limuzine, jedina šteta je što nije ostala Samoborska garaža, možda bi i dan-danas vozili. Jedini nedostatak tih autobusa kao i zglobnih TAM-ova bili su zrakom hlađeni motori zbog kojih su za grijanje morali koristiti Webasto a Webasto su znali jedino Samoborci održavati...

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.