Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

Tomek

Jedna sa Facebook grupe Zagreb kakav je bio nekada..
Stenjevec-Gajnice i ZET-ov Ikarus zglobni, čini mi se IK160.

t4

Isto jedna iz grupe "Zagreb - kakav je bio nekad..." MAN na aleji Bologne:


Paško

Malo je opis kriv, treba pisat s www.autobusi.org iz amfanovog scana ;)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

t4


smogovci.bbb2

Autor piše na fotografiji
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MB FAN

Sa internet stranice www.sesvete-danas.hr
Koliko vidim prije je stalno isti bus bio na istoj liniji, jer je na prvoj slici ploča prikucana na autobus?


smogovci.bbb2

E ovaj zglobni MAN je autobus mog djetinjstva. Vozili su na liniji (mislim 48) Glavni kolodvor (preko Novog Zagreba) Kvaternikov trg. Nama djeci je posebno bilo stajati na krugu iznad harmonike koji se na zavojima cijeli zaokretao👍
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

#682
Kako znaš da je zakucana, jao... Metalne table su još prije 15-ak godina na vlakovima bile obješene na vagone izvana tako da mislim da se radi o nečem sličnom na autobusima toga doba, a ne o crtkanju po karoseriji, niti o zakucavanju na karoseriju kad se može mijenjati.

Ovu drugu sliku s MAN 890 UG sam uploadao već dosta davno iz ZET-ove monografije '81. i stavio prvo, naravno, baš na ovaj forum, znam da je ta jer su skenovi ispali tako blijedi, a ta slika je već na "piratski VHS®" kvaliteti koliko ju kopipejstaju i prežvakuju po sajtovima pa ako vas zanima radije pogledajte stare postove tu da se ne ponavlja previše (pogotovo nema potrebe za sve nižom kvalitetom).

(p.s. na stranici 6, vidim da ih je photobucket pojeo, ali bile su skoro sve barem još jednom na sljedećim stranicama kopirane slično preko fejsa i sl. u ipak malo boljoj rezoluciji)

MAN truck bus

MAN SGG 280 na terminalu Zaprešić. Izvor: Autobusi i prevoznik bivše Jugoslavije
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Ovaj dvozglobni bio je na probi. Nije bio u vlasništvu ZET-a
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Portos

#685
Citat: MAN truck bus  u Svibanj 01, 2018, 21:30:25
MAN SGG 280 na terminalu Zaprešić. Izvor: Autobusi i prevoznik bivše Jugoslavije


Autor fotografije: Goran Kekić

Pokraj vozača u autobusu moja malenkost (14,5 godina)

Originalni negativ fotke je kod G.Kekića, scan sam ja postavio najprije na bivši forum, uglavnom fotka je kod mene doma.

Vozač je Ivica, prezimena se ne sjećam (Šestak?), linija 172 vozni red 6.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Shole

Svaka čast na detaljnom opisu !

421

#687
Citat: Portos  u Svibanj 02, 2018, 12:44:20
Vozač je Ivica, prezimena se ne sjećam (Šestak? Šešek4311), linija 172 vozni red 6.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Portos

Citat: 421  u Svibanj 02, 2018, 14:07:47


Bravo 421, bio sam blizu, ali se nisam mogao sjetiti. Da li je još živ čovjek, prošlo je 32 godine od nastanka fotografije?

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

421

Da, žilavi su ZETovci, ne daju se.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln