Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

mansg313


Tomek


kekobus

Samo mali podsjetnik kad se dosli Herne autobusi, sada dio povijesti, gb 94 do 98! BOG!


Tomek

Gb94-98 su kupljeni u 3. mjesecu 1999. Kasnija serija pak gb60-64 je došla u 3. mjesecu 2000. Svi su 1988. osim gb63 i 64 koji su 1989.

Ivan

#64
Pa nisu još svi dio prošlosti, 94 i 96 još voze u Gorici...

mansg313

Neznam zasto ali nekako su mi ovi SL202 koji su dosli iz Nurnberga nekako bolji,startniji,manje kvarljivi a ovi iz Hernea vpogotovo 60(847) i 63(858) su vise visili po halama za popravke u APP i APVG nego sta su vozili a i kad su vozili bili su koma sprema ovih iz Nurnberga pogotovo 92(859) koji je i dan danas najbolji bus poslije 850 u VG ;D

MAN fan

ee ljudi nekada smo se u ovome vozili... :'(

STIB

Citat: kekobus  u Siječanj 27, 2009, 15:04:24
Samo mali podsjetnik kad se dosli Herne autobusi, sada dio povijesti, gb 94 do 98! BOG!

Ako su gb bili 94-98 znači da ih je bilo 5, a i na slici ih ima toliko. Zašto su onda na njima veliki brojevi 1, 2, 3, 5 i 6
(fali broj 4)  ???
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Ivan

Citat: STIB  u Siječanj 27, 2009, 19:24:54
Citat: kekobus  u Siječanj 27, 2009, 15:04:24
Samo mali podsjetnik kad se dosli Herne autobusi, sada dio povijesti, gb 94 do 98! BOG!
Ako su gb bili 94-98 znači da ih je bilo 5, a i na slici ih ima toliko. Zašto su onda na njima veliki brojevi 1, 2, 3, 5 i 6
(fali broj 4)  ???
Možda se Herne tih dana rješavao i većeg broja, pa je samo ovih 5 završilo u Zagrebu...

Što se tiče njih, bili su stvarno jako udobni autobusi, a iznutra u savršenom stanju kad su došli, čak su dosta dobro izgledali i poslije dužeg boravka u Zagrebu... Meni su jednako dragi i oni i ex Nürnberg, ovi su možda malo ljepši i iznutra i izvana (sa crnim MAN logom, bez lajsni na limu vani, sa auspuhom dolje...), N. možda malo ljepše vuku jer imaju startnije a opet nježnije (i po meni dosta bolje) Voith getribe, iako ima i zujavi trzavi ZF svoje čari... Sad nagađam jer nisam čuo nikakav podatak o tome, ali možda su mjenjači i razlog da su ovi malo više stajali na popravku, ipak je Voith ZET-ov standard...

MAN fan

upravo to. Voith getribe koriste svi ZET-ovi automatik autobusi. naravno na nekima su bolje, na nekima losije ali to su sitne stvari kojima se ne treba zamarati ;)

Tomek

Za STIB-a:

Mislim, ali nisam siguran da je broj 4 bio gb846 koji je iz Nurnberga došao malo kasnije, negdje kad i ovi iz Hernea pa su na carini vjerojatno dobili brojeve malo pomješano. Sumnjam da je iz Hernea prodavano više autobusa jer gb60 koji je došao 2000. je bio tamo numeriran odmah broj poslije gb98 koji je došao 1999.

Za Ivana:

Ovo kaj je mali napisao nema veze s vezom jer su 60 i 63 bili bolji u Podsusedu, kvario se jedino gb62(ali nakon što su ga u APP-u 'sredili') i na gb64 je puklo podvozje pa je rashodovan.. U APP-u je bilo podjednako problema i s jednima i s drugima što generalno znači malo problema..
Da su bili loši ne bi gb94 nakon totalke sudara sa 7 auti i tramvajem kod Savskog Mosta popravljali. U Gorici je vjerojatno druga priča jer je tamo za razliku od lošeg održavanja u Podsusedu održavanje očajno tako da tamo vjerojatno i imaju problema s drugim mjenjačima..
Inače od svih SL202 najviše su po ARZ-u visili gb90 i 91..

Inače ove iz Hernea bih istaknuo i po udobnosti jer su im sjedala prva liga.. Naravno, poseban je gb63 koji je dobio sjedala od rashodovanog TAM-a 260A120 gb11 po tko zna čijem nalogu.

Ivan

Citat: MAN fan  u Siječanj 27, 2009, 22:06:07
upravo to. Voith getribe koriste svi ZET-ovi automatik autobusi. naravno na nekima su bolje, na nekima losije ali to su sitne stvari kojima se ne treba zamarati ;)
Ne kužim baš, kako misliš svi? Pa ne koriste svi ZET-ovi autobusi Voith getribe, rekao sam upravo, npr. ovi iz Hernea imaju ZF, puno dubravskih SL 200 je imalo ZF, a Mercedesi O 305 (G) i O 405, koliko znam, imaju Mercedesove getribe.

(detalj iz g.b.63, odnosno sada 858)

Tomek

I Podsusedski MAN-ovi SL200 gb59 i 60 su imali ZF getribe.

Ivan

Da, još da dodam onda, imaju i NM 152...

STIB

Citat: Tomek  u Siječanj 27, 2009, 22:14:50
Da su bili loši ne bi gb94 nakon totalke sudara sa 7 auti i tramvajem kod Savskog Mosta popravljali.
Je li to bio ovaj sudar?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU