Nabava novih vozila (autobusi, trolejbusi)

Autor mb0404, Listopad 15, 2009, 23:36:41

aaaaa

Citat: PROFA  u Prosinac 14, 2009, 20:26:39
Izvini za cijenu!
A to za porez ne razumiem opste!
Ja kad kupujem kamione ne placam opste porez jer to plati lizing kuca,a kako je to to nije normalno neznam  i nebi vam bio u kozi kad tako naplacuju porez!

pa i ovdje kad kupujes na leasing isto tako placa leasing kuca međutim taj porez ti se uracuna u cijenu. Dakle nema sanse da izbjegnes porez. Do uvođenje PDV-a nije se placao porez na uvoz odnosno kupovinu vozila ako to predstavlja osnovno sredstvo za rad pa tako npr kamiondzije, taksisti i sl kategorije zanimanja nisu placali porez međutim kad je uveden PDV svi su obavezni platiti tu vrstu poreza. 

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 14, 2009, 20:25:06
Ikarbus nije plaćen 300.000€ nego 170.000€,  to je za nabavku 15 vozila ipak, ogromna razlika. za tu razliku bi se moglo kupiti još 10 Ikarbusa. nažalost ovi imaju puno mana uzrokovanih lošim završnim radovima, ali se to sve može srediti. (provjereno kod Laste i GSP iz BG koji su imali iste probleme na 206 i N-serije  jedino ne na Avancity koji su baš na nivou)
Trolejbusi stari 18 godina koštaju 50.000€, mogu misliti koliko koštaju novi.



Ikabus je nekvalitetno vozilo u svakom pogledu i svaka ali ama bas svaka serija je imala odredjene nedostatke. Čak i niskopodni Ikarbusi serije N i serije A su se pokazali kao potpuni promasaj, pucaju harmonike, i sl ....vidjeces za 5 godina sta ce biti od ovih grasovih Ikarbusa...

mb0404

Citat: PROFA  u Prosinac 14, 2009, 19:30:00
Hvala bogu pa ne zivim u BiH,a ko je ta budala da na istu stvar plati porez vise puta!
Ti mozda mislis ono kad se na stanici cigla prodavala levatima,to vrijeme je proslo!
A trolejbusi nisko podni os skode su bili na messe  i samo sam pogledo!
A ti kazes IKARUS kosta  mislim da si reko €300 000
a katni neoplan turisticki  € 350 000 sa porezom jer ni ovde niko ne poklanja porez!
A ja ne pametujem i samo nako sam ovde usao na ovu temu,a moj jaran skolski je bio u GRASU elektricar pa mi je rekao i cito sam u novinama isto kad su MAN donacije dosle da su dva falila !

A vi imate cijene ko da ti busevi imaju 5 zvijezdica,ja ne kazem da nisu toliko placeni ali to je preskupo!
Nemas ti sta razmisljat kako se placaju 2 poreza,placace narod i 22 dok nahrani i napuni dzepove onoj istoj jaliji sto je prije rata prodavala cigle a sad se uhljebila na foteljama.Ne placa se samo u jednom gradu to ti je u cjeloj drzavi tako imas porez na sve zivo.
I usput oko nabavke ovih vozila,da je ovo normalno drustvo tih problema nebi trebalo biti,saobracajna reduzeca bila bi u nadleznosti drzave ili ako su u privantim ruka drzava bi donijela zakon da za gradski prevoz mora bit niskopodni bus star tolko i tolko i sl.70% buseva sto voze po Sarajevu ili ostalim gradovima u normlanim drustvima bili bi davno na otpdau.Nas prevoz ravan je prevozu u Indiji ili nekim Africkim zemljama.Ako u Grasu godisnje ne mogu skupit za 10 cestitih buseva,onda stvarno nzm...bar u gradskom saobracaju nije problem novac pogotov ako se radi o gigantu koji kontrolise grad velicine Sarajeva.Ako linije ne ide uvjek postoji solucija iznajmit je nekom privatniku a uzimat koncesiju za to ne mora velka al samo da se pokrije trosak i sl...msm ono da se radi recimo na toj liniji na 0,bolje i 0 nego gubitak i sl gluposti.

MILCHO

Citat: aaaaa  u Prosinac 14, 2009, 21:33:36
Citat: MILCHO  u Prosinac 14, 2009, 20:25:06
Ikarbus nije plaćen 300.000€ nego 170.000€,  to je za nabavku 15 vozila ipak, ogromna razlika. za tu razliku bi se moglo kupiti još 10 Ikarbusa. nažalost ovi imaju puno mana uzrokovanih lošim završnim radovima, ali se to sve može srediti. (provjereno kod Laste i GSP iz BG koji su imali iste probleme na 206 i N-serije  jedino ne na Avancity koji su baš na nivou)
Trolejbusi stari 18 godina koštaju 50.000€, mogu misliti koliko koštaju novi.



Ikabus je nekvalitetno vozilo u svakom pogledu i svaka ali ama bas svaka serija je imala odredjene nedostatke. Čak i niskopodni Ikarbusi serije N i serije A su se pokazali kao potpuni promasaj, pucaju harmonike, i sl ....vidjeces za 5 godina sta ce biti od ovih grasovih Ikarbusa...
kad bi bili za 5 godina bar u pola ko predhodnik IK-201 sad to bi bilo super(mislim na mehaniku). za sad se jedino mogu pozvati na iskustva Laste i GSP-a, ali u lasti je dobro održavanje. šta je bilo sa tenderom za 10 solo autobusa? i tu je pobjedio Neobus. ili su odustali od nabavke solo autobusa?

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 15, 2009, 00:38:21
Citat: aaaaa  u Prosinac 14, 2009, 21:33:36
Citat: MILCHO  u Prosinac 14, 2009, 20:25:06
Ikarbus nije plaćen 300.000€ nego 170.000€,  to je za nabavku 15 vozila ipak, ogromna razlika. za tu razliku bi se moglo kupiti još 10 Ikarbusa. nažalost ovi imaju puno mana uzrokovanih lošim završnim radovima, ali se to sve može srediti. (provjereno kod Laste i GSP iz BG koji su imali iste probleme na 206 i N-serije  jedino ne na Avancity koji su baš na nivou)
Trolejbusi stari 18 godina koštaju 50.000€, mogu misliti koliko koštaju novi.



Ikabus je nekvalitetno vozilo u svakom pogledu i svaka ali ama bas svaka serija je imala odredjene nedostatke. Čak i niskopodni Ikarbusi serije N i serije A su se pokazali kao potpuni promasaj, pucaju harmonike, i sl ....vidjeces za 5 godina sta ce biti od ovih grasovih Ikarbusa...
kad bi bili za 5 godina bar u pola ko predhodnik IK-201 sad to bi bilo super(mislim na mehaniku). za sad se jedino mogu pozvati na iskustva Laste i GSP-a, ali u lasti je dobro održavanje. šta je bilo sa tenderom za 10 solo autobusa? i tu je pobjedio Neobus. ili su odustali od nabavke solo autobusa?

Čekaj ba jednu stvar. Ta vozila su placena mnogo dakle vise 340 000 maraka zar je normalno da imaju velikih nedostataka. Naš generalni problem nas običnog naroda je sto smo mi zadovoljni sa malo . Kod nas je dobro kad se za 5 godina autobus "ne kvari". A  to što u njemu sve zvnoi tandrče klepeće to "manje više". To što će vozači Ikabusa IK 201 otići gluhi u penziju to isto "manje vise". Pa zar treba da se kvari i Šta podrazumjevamo pod kvarenjem. "Crkavanje motora"??? Pa IK 201 su sad presli oko 500 000 a trebali bi preci milion. MAN motor to bez problema moze.
Ma kakvi solo autobUsi? gras nema para za gorivo i mazivo a kamo li za solo autobuse...

damir050

ovako za  prevod  sa Njemackog u  vezi nabavke trolejbussa iz  Svajcarske  

Prodaja  trolejbusa  je  odbacena , naime rashodovani  autobusi trebali  su  krajem  aprila  da  budu prodati , bila  su  3 ponudjaca u opciji , sa Sarajevom , je vec  bio potpisan jedan ugovor , radi  ekonomske situacije koja  vlada   balkanom ,  naime  novac iz  Sarajeva nije  dosao ,a  iz  druga  dva grada , isto  su ponude povucene

P . S
To Bi Bio ukratko prijevod sa Njemackog  na Bosanski  ,vezano za prevod gore  navedenog  linka   ,  opet kazem ukratko  sazeto , jer  svabi  kada razvuku  neku stvar , to ti je kao kod  nas  kada kazu  RAZVUKAO KAO   HODZA TERAVIJU ,  nemoj  da se  ko n adje uvrijedjen ovim komentarom  jer sam  samo  htio  da docaram  kako  su svabi  opsirni u svojim tekstovima

MILCHO

#36
Citat: aaaaa  u Prosinac 15, 2009, 13:35:06
Čekaj ba jednu stvar. Ta vozila su placena mnogo dakle vise 340 000 maraka zar je normalno da imaju velikih nedostataka. Naš generalni problem nas običnog naroda je sto smo mi zadovoljni sa malo . Kod nas je dobro kad se za 5 godina autobus "ne kvari". A  to što u njemu sve zvnoi tandrče klepeće to "manje više". To što će vozači Ikabusa IK 201 otići gluhi u penziju to isto "manje vise". Pa zar treba da se kvari i Šta podrazumjevamo pod kvarenjem. "Crkavanje motora"??? Pa IK 201 su sad presli oko 500 000 a trebali bi preci milion. MAN motor to bez problema moze.
Ma kakvi solo autobUsi? gras nema para za gorivo i mazivo a kamo li za solo autobuse...
Ma slažem se ja s tobom da je nedopustivo da nov autobus ima takve smetnje, ali kažem nadam se da se to može popraviti, oni iz SU-transa i Laste su najviše imali problema sa pregrijavanjem a ovi Grasovi su na probnim vožnjama u Beogradu imali iste probleme. Jesu li ti problemi riješeni i koliki je garantni rok? nadam se da su ovo "dječije bolesti" a ne "po jutru se dan poznaje"jer ako je ovo drugo onda je moguće da poneki sa 6-7 godina završe. znalo se nekad davno dešavati da se rashoduju i skoro novi autobusi.

Sudeći po reg. tablicama, ova Karosa nije bila starija od 1,5 godinu. s tim da smo njih dobili a Ikarbuse kupili. ipak draže mi je da su nabavljeni kakvi-takvi novi autobusi, koji će služiti bar 10 godina, nego neki polovnjaci sa 1.000.000km mada u ovoj situaciji nebi imao ništa protiv kakvog MAN-a ili Mercedesa iz 1999. a nadam se da ćemo nekad biti u stanju da nebavimo nekog novog Conecta, Citara ili Lion's city-ja

MILCHO

Citat: damir050  u Prosinac 15, 2009, 20:18:37
ovako za  prevod  sa Njemackog u  vezi nabavke trolejbussa iz  Svajcarske  

Prodaja  trolejbusa  je  odbacena , naime rashodovani  autobusi trebali  su  krajem  aprila  da  budu prodati , bila  su  3 ponudjaca u opciji , sa Sarajevom , je vec  bio potpisan jedan ugovor , radi  ekonomske situacije koja  vlada   balkanom ,  naime  novac iz  Sarajeva nije  dosao ,a  iz  druga  dva grada , isto  su ponude povucene

P . S
To Bi Bio ukratko prijevod sa Njemackog  na Bosanski  ,vezano za prevod gore  navedenog  linka   ,  opet kazem ukratko  sazeto , jer  svabi  kada razvuku  neku stvar , to ti je kao kod  nas  kada kazu  RAZVUKAO KAO   HODZA TERAVIJU ,  nemoj  da se  ko n adje uvrijedjen ovim komentarom  jer sam  samo  htio  da docaram  kako  su svabi  opsirni u svojim tekstovima
Hvala na prevodu! ja znam da je trebalo da GRAS kupi TROLEJBUSE! tipa NAW/Hess

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 16, 2009, 01:12:58
Citat: aaaaa  u Prosinac 15, 2009, 13:35:06
Čekaj ba jednu stvar. Ta vozila su placena mnogo dakle vise 340 000 maraka zar je normalno da imaju velikih nedostataka. Naš generalni problem nas običnog naroda je sto smo mi zadovoljni sa malo . Kod nas je dobro kad se za 5 godina autobus "ne kvari". A  to što u njemu sve zvnoi tandrče klepeće to "manje više". To što će vozači Ikabusa IK 201 otići gluhi u penziju to isto "manje vise". Pa zar treba da se kvari i Šta podrazumjevamo pod kvarenjem. "Crkavanje motora"??? Pa IK 201 su sad presli oko 500 000 a trebali bi preci milion. MAN motor to bez problema moze.
Ma kakvi solo autobUsi? gras nema para za gorivo i mazivo a kamo li za solo autobuse...
Ma slažem se ja s tobom da je nedopustivo da nov autobus ima takve smetnje, ali kažem nadam se da se to može popraviti, oni iz SU-transa i Laste su najviše imali problema sa pregrijavanjem a ovi Grasovi su na probnim vožnjama u Beogradu imali iste probleme. Jesu li ti problemi riješeni i koliki je garantni rok? nadam se da su ovo "dječije bolesti" a ne "po jutru se dan poznaje"jer ako je ovo drugo onda je moguće da poneki sa 6-7 godina završe. znalo se nekad davno dešavati da se rashoduju i skoro novi autobusi.

Sudeći po reg. tablicama, ova Karosa nije bila starija od 1,5 godinu. s tim da smo njih dobili a Ikarbuse kupili. ipak draže mi je da su nabavljeni kakvi-takvi novi autobusi, koji će služiti bar 10 godina, nego neki polovnjaci sa 1.000.000km mada u ovoj situaciji nebi imao ništa protiv kakvog MAN-a ili Mercedesa iz 1999. a nadam se da ćemo nekad biti u stanju da nebavimo nekog novog Conecta, Citara ili Lion's city-ja

Pazi nesto. Koliko ja znam o vozilima a znam toliko da mogu reci da nisam laik svako novo vozilo se jako studiozno testira. Pogotovo kad se rade manje serije kao sto je radio Ikarbus. Moje misljenje je da na novom ne smije biti kvarova pa čak i onih najmanjih. To vozilo se odmah reklamira vraća uzima zamjena. Neke stvari se ne mogu popraviti. Npr ako enterijer kupa "zvoni" a zvoni zato sto su sponice štangi za drzanje putnika napravljene od najnekvalitetnije plastike koja se brzo "rasklapa". Dakle jedini lijek je zamjeniti spojnice a zasto to raditi na novom vozilu?
Ova Karosa je g.b. 613 koja je prvi noviji autobus rashodovan u GRAS-u. A što se tiče kupovine polovnih vozila MAN-ova Mercedesa i sl mislim da je to isplativa ivesticija iz vise razloga. Mogu se dobiti znatno jeftinije. U glavnom se radi o vozilima koja su redovno servisirana uz koje nerijetko dolazi i rezervni motor. šta znači redovno servisirana.? Znaci da su im odredjeni djelovi mjenjani ne onda kad se pokvare nego onda kada je to predvidjeno...
Najbolji primjer je Banja luka i Bočac tours koji non stop nabavlja polovna vozila iz Njemacke u glavnom jako dobro ocuvana i oni rade bez problema. Vidio sam da imaju i citara i Lions citye....

MILCHO

Hvala ti za g.b. Karose!
Pa imaju li ti busevi ikakvu garanciju! Neobus koji je ustvari pobjednik tendera je imao 5 godina na motor i mehaniku.

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 16, 2009, 22:53:16
Hvala ti za g.b. Karose!
Pa imaju li ti busevi ikakvu garanciju! Neobus koji je ustvari pobjednik tendera je imao 5 godina na motor i mehaniku.

Ma prijatelju sta ti znaci garancija ako se firma koja je proizvela ta vozila raspada odnosno vec skoro raspala...

alarm

Da se proda pola ovih krseva u staro zeljezo skupilo bi se za bar 5 novih buseva. A za ikarus mogle su se uzeti probna vozila i testirati. :o
Tito je uvijek svima naređivao a vozačima se obraćao sa Gospodo vozači molim Vas

MILCHO

Citat: The_Dubster  u Prosinac 23, 2009, 18:01:50

...i da, danas sam pročitao u novinama da u januaru treba stići 15 trola, kupljenih u švici ::|

Jesu li to legle pare na račun onih iz St. Gallena? Trebalo bi ih biti 17 a ne 15. tipa NAW-Hess

Ovi iz Grasa nisu imali love pa su ovi i pored ugovora počeli pregovarati sa drugim gradovima.

aaaaa

#43
ma ne nisu...pa gras nema para da isplati plate radnicima a kamo li da kupuju trole. Nisu pare legle...

MILCHO

#44
Šavšta je mogoće, koliko sam čuo ovi nemaju mjesta na depou pa skupo plaćaju parking, a drugih kupaca nema. Možda im je isplatnije dati na veresiju ili pokloniti, nego ovako.

Kad je GRAS u pitanju ništa me ne može iznenaditi...

Citat iz "Oslobođenja"
toku je tender za izbor dobavljača koji bi do polovine novembra trebao dovući prvih osam trolejbusa iz Sent GallenaNakon što je KJKP Gradski saobraćaj obnovio autobuski park sa 15 zglobnih vozila iz Zemuna, uskoro bi trebala uslijediti nabavka 17 trolejbusa, koje će preduzeće iz švajcarskog Sent Gallena ustupiti Grasu po veoma povoljnim uslovima.

- Riječ je o 17 trolejbusa na kojima je prije dvije godine urađen remont. Švajcarska, prema pravilima Evropske unije, mora uvesti niskopodna vozila sa klimom, tako da ova, iako su u odličnom stanju, mora povući iz saobraćaja. Svako od tih vozila koštaće 50 hiljada maraka, kazao je za Oslobođenje Hasan Bašić, direktor KJKP Gras.

Kondukterke

U Grasu je u posljednje vrijeme došlo do povećanja stepena naplate, ali i u ovom segmentu rada očekuju se noviteti.

- U preduzeću ćemo izabrati do 15 djevojaka, a po potrebi neke i uposliti, kako bi svaka od njih zajedno sa kontrolorom i zaštitarom obavljala pregled karata kod putnika. Svi oni dobiće posebne uniforme, tako da ćemo i na taj način pokušati vratiti povjerenje građana u gradski prevoz, naglasio je direktor Bašić.