Uvođenje glasovne najave stanica u autobusima

Autor trolej_trola, Ožujak 02, 2019, 20:24:35

trolej_trola

Da se također dotaknemo pitanja

Dali će biti ispravnije ako na glasovnoj najavi bude: Slijedeća je postaja...,
Slijedeća postaja je..., Slijedeća stanica, Slijedeće stajalište je..., Nailazeće stajalište je...🤣😂, i šta mislite dali da prije glasovne najave se čuje zvučni signal kao u Zg kad se cuje dong i onda stajalište... jer sam malo guglao i probao naći neki "DONGG" jer me zanimalo kako bi to zvučalo u autobusu tako da ako nešto nađete slobodno stavite link

trolej_trola

Citat: gorgoroth  u Srpanj 28, 2019, 12:39:26
Pa Srdoči su i najmnogoljudniji uz Zamet, uz svu silnu izgradnju stanova, još i naseljeniji, čisto sumnjam u to, nema logike, patke nam podvaljuješ

Meni osobno također nema logike ali tako sam načuo pa samo pišem što sam saznao u razgovoru sa ženom koja radi u Autotroleju...

Čelični

#17
Može se izgovarati na više načina,neke si i sam naveo meni su nekako najprihvatljivije :... slijedeća je stanica...,ili... slijedeća je postaja (tako najavljuju u Zagrebu).
Druga mi je prihvatljiva jer je u Zagrebu tako, a prva jer je u Rijeci tako već na teksualnoj najavi, osim toga na natkvenim stajalištima za svaku stanicu na informativnom panou piše "stanica" i ispod toga njen naziv. Ali me zanima još nešto na nenatkrivenim stanicama s imformativnim panoima crvane boje im ih najviše na Trsatu ( npr. Mihanovićeva, Paris, Joakima Rakovca) ali i na drugim dijelovima grada (ZZZ, 1. maja) itd... što znači slovo S u krugu na vrhu informativnog stupa s obzirom da je to slovo S u krugu je i na većini starijih stanica tramvajskih i autobusnih linija samo u Zagrebu plave boje,dok u Rijeci crvene. Dali to znači :stanica, odnosno stajalište ili STOP jer u Njemačkoj i Austriji također na stanicama stoji slovo H u krugu. Doduše u Zagrebu je u trendu zamjena slova s oznakom tramvaja ili autobusa da se zna tip vozila koji staje na stanici.
Sad vidim na postojećoj shemi gradskih linija Autotroleja, u legendi simbola piše "štajalište" sad može kako si i sam naveo pisati i "slijedeće" "nailazeće" ili čak i "iduće", ali to je sad manje važno bitno je da taj sustav profunkcionira.
Mislim da bi bilo pametno da se čuje i "DONGG". A koliko sam primijetio u Zagrebu u novijim tramvajima varira jakost zvuka glasovne najave te možda postoji mogučnost da vozač regulira jakost zvuka najave.

smogovci.bbb2

Citat: Čelični  u Srpanj 28, 2019, 16:01:02
A koliko sam primijetio u Zagrebu u novijim tramvajima varira jakost zvuka glasovne najave te možda postoji mogučnost da vozač regulira jakost zvuka najave.
Da, vozači imaju tu mogućnost i ako će to imati i Troleju bolje da ih ni ne ugrađuju u vozila. Zato što u ZET-u vozačima glasovne najave smetaju dok voze pa ih stišavaju da se uopće ne čuju ili ih stave na minimalnu jačinu zvuka
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

lussin

Citat: Čelični  u Srpanj 28, 2019, 16:01:02
.. što znači slovo S u krugu na vrhu informativnog stupa s obzirom da je to slovo S u krugu je i na većini starijih stanica tramvajskih i autobusnih linija samo u Zagrebu plave boje,dok u Rijeci crvene. Dali to znači :stanica, odnosno stajalište ili STOP jer u Njemačkoj i Austriji također na stanicama stoji slovo H u krugu....
stanica - haltestelle

MAN truck bus

Citat: smogovci.bbb2  u Srpanj 28, 2019, 16:09:30
Da, vozači imaju tu mogućnost i ako će to imati i Troleju bolje da ih ni ne ugrađuju u vozila. Zato što u ZET-u vozačima glasovne najave smetaju dok voze pa ih stišavaju da se uopće ne čuju ili ih stave na minimalnu jačinu zvuka

Smogovac, nnee laži ovaj napaćen narod. Funkcija postoji, ali je davnih dana zaključana šifrom koju znaju samo oni koji rade sa ATRONom tj. unose linije, izmjenjuju vozne redove itd. To znači da vozači nemaju utjecaja na jačinu najave nego se podešava kako ATRON poludi ili kako namjeste oni koji imaju pristup tom dijelu ATRONa. good_boy
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Čelični

#21
Citat:
Citat: lussinpicollo  u Srpanj 28, 2019, 16:21:49
stanica - haltestelle
Hvala lussinpicollo na riješenju zagonetke !  ;) :)

smogovci.bbb2

Citat: MAN truck bus  u Srpanj 28, 2019, 16:42:55
Smogovac, nnee laži ovaj napaćen narod. Funkcija postoji, ali je davnih dana zaključana šifrom koju znaju samo oni koji rade sa ATRONom tj. unose linije, izmjenjuju vozne redove itd. To znači da vozači nemaju utjecaja na jačinu najave nego se podešava kako ATRON poludi ili kako namjeste oni koji imaju pristup tom dijelu ATRONa. good_boy
MTB ajde prošeći do ZET-ovog Centra u Zapruđu pa pitaj g. Furlana dal mogu il ne mogu hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Smogovac, ne trebam prošetati kada znam kako je u praksi. thumbs
Najlakše je krivnju prebaciti na vozača. good_boy
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Pa sam si napisao tko ima šifru. Misliš da vozači nisu saznali šifru kava
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

NP-549

[
Citat: trolej_trola  u Srpanj 28, 2019, 12:45:22

Dali će biti ispravnije ako na glasovnoj najavi bude: Slijedeća je postaja...,
Slijedeća postaja je..., Slijedeća stanica, Slijedeće stajalište je..., Nailazeće stajalište je...🤣😂, i šta mislite dali da prije glasovne najave se čuje zvučni signal kao u Zg kad se cuje dong i onda stajalište... jer sam malo guglao i probao naći neki "DONGG" jer me zanimalo kako bi to zvučalo u autobusu tako da ako nešto nađete slobodno stavite link

Jbm vas nepismene. Govorite o uvođenju najave i nudite svoje usluge a ne znate elementarne stvari u hrvatskom jeziku !

Valjda je  SLJEDEĆE stajalište, a ne SLIJEDEĆE.  Obzirom da to ne znate, onda vam ni objašnjenje nebi ništa značilo jer ćete tvrdit da je to isto. Onda nek vam posluži engleski u kojem je velika razlika u NEXT ili FOLLOWING

trolej_trola

Citat: NP-549  u Srpanj 28, 2019, 20:42:45
[
Jbm vas nepismene. Govorite o uvođenju najave i nudite svoje usluge a ne znate elementarne stvari u hrvatskom jeziku !

Valjda je  SLJEDEĆE stajalište, a ne SLIJEDEĆE.  Obzirom da to ne znate, onda vam ni objašnjenje nebi ništa značilo jer ćete tvrdit da je to isto. Onda nek vam posluži engleski u kojem je velika razlika u NEXT ili FOLLOWING

Ok, NP/549 sada sam uvidio grešku u mom pisanju ali cak je netko na ZET-ovom forumu napisao Sl(i)jedeca je postaja jer svakako bi bilo krivo reci Slijedeca je stanica(postaja) jer pri samom izgovoru zvuči neprirodno ali također prema hrvatskom jeziku ispravno je reci i slijedeci i sljedeci sve zavisi od situacije naravno da u ovoj je ispravno SLJEDEĆE...svakako zahvaljujem na uviđenoj  grešci

Čelični

#27
Pa što je čovijek nepismen ako ne razlikuje ije i je. Nije sam i ja nerazlkujem ije i je tako da se ne čudiš ako to primijetiš u mojim postovima.  :-X

NP-549

Citat: trolej_trola  u Srpanj 28, 2019, 21:09:51
ali također prema hrvatskom jeziku ispravno je reci i slijedeci i sljedeci sve zavisi od situacije naravno da u ovoj je ispravno SLJEDEĆE...svakako zahvaljujem na uviđenoj  grešci

Pa normalno da je oboje ispravno, ali  NE ZNAČI ISTU STVAR !!!!

U Autotrolejevoj terminologiji službeni naziv je STAJALIŠTE, a ne ni stanica, ni postaja

NP-549

Citat: Čelični  u Srpanj 28, 2019, 21:14:39
Pa što je čovijek nepismen ako ne razlikuje ije i je. Nije sam i ja nerazlkujem ije i je tako da se ne čudiš ako to primijetiš u mojim postovima.  :-X

Nije greška u IJE i JE,  nego govorite o dvije stvari koje uopće ne znače istu stvar.  Isuse bože ja sam obični vozač koji je još k tome mrzio Hrvatski i čitat lektiru pa znam neke elementarne stvari.