Samozapaljenja

Autor erobuss, Prosinac 17, 2007, 20:52:01

shef

Nekako je tema nasreću napuštena od ljeta, pa da otvorimo novu godinu sa jednim rijetkim gostom:

http://www.24sata.hr/112/planuo-u-voznji-ucenici-trcali-iz-goruceg-skolskog-autobusa-349323



Tekst je ludilo  ;D
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Tomek

#286
Upravo nam na Facebook poslali ovu fotku iz Dugopolja, gori MB Tourismo Litre Toursa
ST-207-RV



Paško

Još malo o tome:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/244170/Default.aspx

Citat:Autobus "Litre toursa", koji inače vozi na relaciji Sinj-Split-Sinj, zapalio se oko 15 sati na brzoj cesti Solin-Klis, vozeći iz smjera Solina, i u potpunosti izgorio.

Prema riječima vlasnika tvrtke Anđelka Milanovića Litre, vjerojatno je uzrok zapaljenja puknuće cijevi od goriva.

- Autobus je bio na putu za garažu, pa tako u njemu srićom nije bilo putnika. Koliko sam, za prvu ruku, čuo od vozača, on je odmah, čim je uočio plamen, stao i aktivirao aparat za gašenje požara, no sve je buknulo "u sekundu", tako da autobusu nije bilo spasa – govori nam vlasnik "Litre toursa".
U trenutku izbijanja vatre autobus se nalazio na području Klisa, a u požaru nije bilo ozlijeđenih.

Vatru su za pola sata ugasili pripadnici DVD Klis te vatrogasci iz Javne vatrogasne postrojbe iz Dugopolja.

Promet se zbog očevida odvijao jednim kolničkim trakom, uz manje zastoje.

Očevid je potvrdio sumnje vlasnika - uzrok požara je iskrenje u predjelu motora, a u potpunosti je izgorio zadnji dio autobusa.

Zanimljivo je da je policija izvijestila kako je u trenutku izbijanja požara u autobusu bilo 20-ak putnika, dok Anđelko Milanović Litre tvrdi da je autobus u trenutku izbijanja požara bio prazan.

- U daljini sam vidjela gusti crni dim koji je sukljao u zrak. Približila sam se i vidjela autobus u plamenu. Vatra je zahvatila stražnji kraj autobusa. Bilo je strašno za vidjeti. Na autobusu su počele pucati gume i stakla od vrućine. Ljudi su se bojali da ne eksplodira pa su se maknuli na sigurnu udaljenost... - prenijeli su mediji izjave očevidaca.

Procjenjuje se da je šteta na autobusu oko 150 tisuća kuna.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

bole2610

#288
netko nesto zna o požaru u bristovcu??


maly


Majstor

Samo mi sudite pošteno !

shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Dreamwalker

Na shefovom linku, na jednoj slici, ako me vid ne vara, to bi bio ovaj: KŽ-700-AJ


http://s1204.photobucket.com/user/autobusi11/media/album%20tomekk/P1060957.jpg.html


photo preuzeta iz slika s voznog parka :)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

marko2702

nije taj,radi se o onom ex podravina express tours

5AR

Ovome se vidi da je imao vrata vozača.

bole2610

Cityliner platinum

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk



Shole

uuuuuu,  velike štete za ovaj kamper

mate

Jedna ciglica manje, inace Gbr.122 je izgorio...