Samozapaljenja

Autor erobuss, Prosinac 17, 2007, 20:52:01


ikar

Citat: Tomek  u Prosinac 05, 2009, 20:41:47
Izletila s ceste i na krov se okrenula.

Da li je to ono od pred par ljeta, mislim da je poginula neka časna sestra iz Paragvaja ili tako nešto...

troosovinac

je tako je furgon od SPLITSKE BANKE ga izgura s ceste.
bela lađa

manoplan

Izgorio Jetliner na autocesti kod Brodskog Stupnika. Ako su slike s mjesta događaja, mislim da se radi o Jetlineru Puh-toursa.

http://www.24sata.hr/news/drama-na-autocesti-djeca-se-spasila-iz-goruceg-busa/168137/

shef

Slušao sad na Radio - Rijeci, kaže Ferlin da je vlasništvo zagrebačke tvrtke Deny Bus.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

manoplan

Citat: shef  u Travanj 12, 2010, 09:09:37
Slušao sad na Radio - Rijeci, kaže Ferlin da je vlasništvo zagrebačke tvrtke Deny Bus.

Da, u pravu si. Jetliner je ex. Puh-tours, a kupio ga je Deny bus.


shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

The_Dubster

Citat: shef  u Travanj 12, 2010, 11:33:32
Citat: The_Dubster  u Travanj 12, 2010, 11:07:19
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/globus/zapalio-se-autobus-u-kojem-je-bilo-28ero-djece

zna li ko čiji je bus ???

Jel ti to provociraš ili ne znaš čitati?

Hlađenje tri dana.

pa piše samo Zagreb... a koliko znam da ima više prevoznika iz Zagreba, a prevoznik uopšte i nije morao biti iz Zagreba... i ne znam šta se odmah qrčiš? mislio sam da je možda neko čuo nešto pored ove vijesti o tome...

medo

manoplan i shef raspravili par postova iznad tvoga  ;) čitaj forum care ili rađe :-X

shef

Citat sa index.hr:

Suprug vlasnice tvrtke Deni Bus uz Zagreba za Index je kazao kako je šokiran time što se dogodilo te ne može doći k sebi. Kaže kako se čuo s vozačima autobusa te nam prenosi što mu je vozač kazao: "Čuli smo da je nešto počelo šuštati, i dimiti se, mislili smo da je guma. Stali smo i izašli pogledati. Vidjeli smo dim i osjetili čudan miris, odmah sam se vratio u autobus, otvorio sva vrata i sve potjerao van". Dodaje kako je čuo da je cijeli autobus izgorio u roku od pet do deset minuta. Prema njihovim prvim informacijama do zapaljenja je došlo u glavnom šasijskom sklopu.

Njemački autobus marke Neoplan star je 14 godina, svakih 15 tisuća kilometara ide na servis, a suprug vlasnice kaže nam kako je krajem ožujka bio na tehničkom i sve je bilo ispravno.

"Nikad taj autobus nije imao problema s elektrikom", dodaje.


Može li meni ovo podebljano i potcrtano netko prevesti?
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

SARI

Upravo sam to pročitao na index-u... :D Trebalo mi je par minuta da dođem sebi od smijeha... ;D to podebljano i podvučeno je prvo što je vlasniku palo na pamet da iskombinira što bi širem čitateljstvu moglo zvučati stručno... sklop... šasija... gefufn dizna... špalavrcna ona odozdo što se stavlja....

Berlingo

Mene ovdje najvise zabrinjava sta je bus bio star 14 god. i vozio je djecu. Sve mi se cini da sam prije 4 godine pogrjesio kad sam kupio novi auto. Mozda sam mogao kupiti bivsi 493 od Troleja i taj se sigurno nebi zapalio. Mozda?!

Tomek

14 godina nije uopće staro ako je dobro održavano. U Njemačkoj djecu voze i u autobusima starim 20-ak godina.
Uostalom, zapaljenje se može dogoditi svakome, prije dvije godine je izgorjela godinu i pol stara Samoborčekova S415HD zbog električnih instalacija, što je najvjerojatnije slučaj i sa ovim Neoplanom.

Berlingo

Citat: Tomek  u Travanj 12, 2010, 23:25:56
14 godina nije uopće staro ako je dobro održavano. U Njemačkoj djecu voze i u autobusima starim 20-ak godina.
Uostalom, zapaljenje se može dogoditi svakome, prije dvije godine je izgorjela godinu i pol stara Samoborčekova S415HD zbog električnih instalacija, što je najvjerojatnije slučaj i sa ovim Neoplanom.
Neznam Tomek, ali bus s toliko godina nebi nikad kupio. To je sve sta ti mogu napisati. A da ima novih vozila s greskom to je vise nego sigurno.