Registarske pločice - rasprava

Autor Dreamwalker, Travanj 01, 2015, 00:18:49

Zmajhir

Jasno, dosta vremena prođe dok se potroše te kombinacije izvan teritorija gdje se inače izdaju. Tako sam bio na Preluku s prijateljem po ST tablice za njegov auto i dobio je -N, a ST je već bio negdje na polovici -P

ChRiStIaN

KR su trenutno na LO. Viđene neki dan KRxxxLO
@ Autobusi Hrvatska @

NP-549

Možemo li napraviti neki rezime sa danom 1.1.2022. ?

ZAGREB

trenutno na ZG-2xxx-IN,  preskočeno prije 15-ak godina otprilike od ZG-xxxx-BP do ZG-1000-DA   (komplet kombinacije na Cx)

RIJEKA

trenutno pred kraj kombinacije na Ri-xxxx-M,  preskočeno prije 15-ak godina od Ri-150-NJ do Ri-100-OA


Dopunite


STIB

Ovo je prijepis moje evidencije.
Ja viđam uglavnom one koji dođu u Zagreb, pa je moguće da su u nekim područjima otišli i ponešto dalje (ali ne puno).

BJ - IU (JB?)
BM - CK
ČK - JL
DA - HE
DE - FR (preskočeno s AM na FR)
DJ - CT
DU - JM
GS - HA (preskočeno s DN na GO)
IM - BM
KA - KB
KC - HS
KR - LL
KT - HM (preskočeno s FC na GZ)
KŽ - CP
MA - CZ
NA - DV
NG - CI
OG - BB
OS - OO
PU - xxxx B
PŽ - EM
RI - xxxx M
SB - HT
Sk - JM
SL - BF
ST -xxxx AA
ŠI - IL
VK - FM
VT - EB
VU - ER
VŽ - PL
ZD - MK (MM?)
ŽU - CH
ZG - xxxx IN
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

lussin

Požega je skoro na EO, a mislim da sam vidio i Split na -AB

Matej

Požega je jedno vrijeme imala kombinaciju VC,mislim prije EM

NP-549

Delnice su preskočile sa 500-AN na 101-FK


STIB

Zna li netko razloge ovih preskoka (DE, KT, GS,...)?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

NP-549

Kad je Rijeka preskočila sa "NJ" na "OA" tamo negdje 2006. onda je došao drugi proizvođač  (zeru drugačiji font- 6 i 9, S ...).  Da li je i sad bio slučaj sa proizvođačem, i da li je ova druga tura preskakanja bila istovremeno kod svih, to ne bi znao. 

Ali bilo je anomalija i prije.  U Rijeci se sredinom 90-ih odjedanput pojavila serija reg.pločica sa kombinacijom Ri-xxx-IS  (redovne IR i IT su izašle 2000./2001).   Nisam nikad gledao da li je svih 900 kombinacija izašlo, ili samo neke, ali bilo ih je puno.

Zmajhir

ST je definitivno već na -AB, ima ih po cesti. PU će dosta brzo završit s -B, RI bi kroz mjesec dana moglo na -N.

Od preskakanja treba napomenut VŽ koji ima kombinacije na -UT i -UU koje su izdane negdje oko 2015., ali su se vratili na redoviti slijed i nedavno iskoristili sve što je ostalo od -Ix. Skakanje na -Ux je stalo na tome, a zašto je bilo, ko će ga znat. Bilo je prije EU registracija, a dugo nakon novog proizvođača.

mate


NP-549

Citat: Zmajhir  u Siječanj 26, 2022, 10:40:52

Od preskakanja treba napomenut VŽ koji ima kombinacije na -UT i -UU koje su izdane negdje oko 2015., ali su se vratili na redoviti slijed i nedavno iskoristili sve što je ostalo od -Ix. Skakanje na -Ux je stalo na tome, a zašto je bilo, ko će ga znat. Bilo je prije EU registracija, a dugo nakon novog proizvođača.

Kada su preskočili te na " Ix " i koliko je kombinacija slova preskočeno ?   To je možda 2006. bilo

petrinjausrcu

07.01 smo registrirali kamion i dobio je tablice SK 4xx JP.
Danas vidio u Petrinji auto s tablicom SK5xxJR

Zmajhir

Citat: NP-549  u Siječanj 26, 2022, 16:53:04
Kada su preskočili te na " Ix " i koliko je kombinacija slova preskočeno ?   To je možda 2006. bilo
Kombinacije na -Ix su definitivno iz 2006. kod promjene proizvođača. I to puno njih. Od -IG do -IZ su sad riješili sve i dalje ide negdje na -Rx ako se ne varam, jer je sve od ranije riješeno

Paško

Trebali bi biti tek na -PN. Vincekov Sprinter -PK je registriran u rujnu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!