Povijest (stare fotografije, podatci itd.)

Autor markost, Ožujak 12, 2008, 18:19:12

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pozadina fotografije koju je u grupi Osamdesete u Splitu objavio M. Puhar. Mislim da se između londonaca vidi Renault, unikat u Prometu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Josip-Split

#1382
Karta stara  :D izvor: Osamdesete u Splitu

netko

Nisam u toj grupi.

Dupla karta 4200 din? :o
Koja je to godina? 1985+ tj. inflacija.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

#1384
4. gardijska brigada koju voze g.b. 51 (snimke izvana) i jedan od TAM-ova 260 (iznutra). Prva minuta videa:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Ma ko je reka da je bus zadnji put proša Marmontovon 1996.? :D

U petoj epizodi serije Novo doba pacijenti iz umobolnice ukradu 17-icu i voze je po neobičnoj ruti. 17-icu u prvoj sceni (od 18:00) glumi #170, a u kasnijima nastavlja #171.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Ovo smo imali jednom davno, ali u slabijoj kvaliteti, sa stranica škole, a sada iz same škole. OŠ Lučac, tadašnja OŠ Bruno Ivanović, i jedan iz serije 572-576.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Film Palma među palmama sniman je (i) u Splitu. Iako je u kina pušten 1967. godine, možda je snimljen godinu-dvije ranije. Za nas je najzanimljivija (ako nešto u "premotavanju" nisam preskočio) scena na 41:03 u kojoj se na početku luke vide Alfa iz Goše i prikolica koju vuče, također Gošina. Iza njih su još jedna Alfa(?) i FAP iz Ikarusa. Inače, s te lokacije tada su kretale linije za Omiš (broj 5), Stobreč (broj 22) i ostale prema istoku, a pokraj stanice nalazila se Prometova biljetarnica, na mjestu gdje je danas pošta.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

XDonald nabasao na ovu vijest. Eto kako je završio Neoplan #131. https://www.jutarnji.hr/naslovnica/izgorio-prometov-autobus-u-labinskoj-dragi-4029969

Citat:Izgorio Prometov autobus u Labinskoj Dragi
Piše: Jutarnji.hr, Objavljeno: 13. veljača 2006. 19:02
 
TROGIR - Prometov autobus broj 91, koji prometuje na liniji Divojevići-Split u trogirskoj zagori, planuo je jutros oko 5 sati na predjelu Labinske Drage, nakon čega je u potpunosti izgorio. Vozač je srećom plamen uočio na vrijeme pa nitko od devet putnika nije ozlijeđen.   (A. Ku.)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

To je taj šta sam govorio. Bio sam uvjeren da se jako dobro sjećam tog članka još od 2006. ;)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

Sljedeće godine izgorio je #153. Evo videopriloga o tome s TV Trogir koji sam sačuvao prije desetak godina. U njemu nema prikaza uništenog autobusa, ali tu su snimke trogirskog autobusnog kolodvora, a posebno vrijedi vidjeti #52 i njegovu smiješnu naljepnicu F1. Trogirani su očito voljeli vjerovati da voze bolide pa je tako i #100 postao Ferrari.



#52 je u nastavku godine imao pomalo bizarnu sudbinu. Odjavljen je, a onda vraćen nakon tri mjeseca u novom, žutom bojanju. Godinu dana kasnije ispilan je. Često su se tih godina bojali i autobusi koji su već bili pred raspadom, pa tako vjerojatno i on. Na stranici busticket4.me može se vidjeti i jedna fotografija iz približno istog vremena.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

#1391
20 000kn štete za autobus. Malo više nego koliko za staro željezo. ;D

Od kojeg busa su prednja svjetla na #52? I jedan Daf je imao identična.

Pošto imamo malo njihovih slika evo jedna ptičja iz 1996.

@János Ökrös, Facebook
https://postimg.cc/JtjwjQzd
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

@netko Tko bi znao, mogao je biti s bilo kojeg autobusa s takvim svjetlima. DAF #31 je imao okrugla. Dobar pronalazak Grafova.

Evo jedne sa stranice Omiški kolekcionari, za koju se potajno nadam da će izroniti nešto dobro za ovu temu. Bus se vidi u daljini...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Citaro O530

#1393
Kopao sam slike bečkih Citara dok su bili u Beču u javnom prijevozu Gschwindl i našao sam dosta slika.
#318 na liniji 92A (instagram profil trainboss)
#314, http://www.regionalbahn.hu/2013/04/megujulo-buszflotta-wien.html?m=1
#318, https://forum.nv-wien.at/index.php?topic=20302.0

Paško

Hvala Tomeku, na slanju, promaklo mi. Niska Dubrava 1996. na 2:55. Nažalost, ne vide se registracije pa ne znam koja je od tri.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!