Slike autobusa u 2021.

Autor tramvajac 92, Siječanj 01, 2021, 11:11:56

jakov5

#45
Par jučerašnjih fotki.
@citaro gbr. 185 - hvala na dojavi!

1-2) 178 na 116 plovi prema stajalištu Slavenskog, a u drugom smjeru 177 ide prema stajalištu Zagrebačka.
3-4) U tijeku su radovi na desnoj traci Bolonje između stanice MUP i Roginina. U vožnji prema Rogininoj ulovljeni 318 na 120 i 157 na 146.
5) 157 na okretištu kod Psihijatrijske bolnice.
6-7) 157 Stenjevečkom ulicom odlazi za Špansko, a 156 skreće iz Stenjevečke u Samoborsku.
8) 188 na 121 u Bolničkoj ulici prije raskrižja s Gospodskom prelazi jedan od nekolicine novih hupsera na ionako dovoljno lošoj cesti.
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

jakov5

1) 186 pri skretanju iz Vrapčanske aleje u Bolničku cestu.
2-3) 186 na 121, stajalište Čileanska-Peruanska i jedna slika u odlasku.
4) 187 u plovidbi Ulicom Karažnik koja se nastavlja na Bolničku - odličan kadar za prikaz nagiba ceste.
5) 190 na 172 - stajalište Kodrmanova
6) 183 na 172 u dolasku na stajalište Dom zdravlja
7) Jedna loša slika od 191 na 172, ali za ilustraciju stanja prometa na Bolonji - klasični parkirači na stanicu otežavaju izlazak iz stanice, te crveni taxist koji lijevom trakom vozi 40 na sat russian_roulette.
8) 183 na 172 na novo-"uređenom" Črnomercu
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

jakov5

I za kraj, da ne bude previše fotografija - ostavljam fotosesion sa gbr. 183 u Zaprešiću, na okretištu Zelengaj.

Za one koji su zainteresirani za veću rezoluciju, nudim 4096px na ovim linkovima:
https://i.ibb.co/DV6BFz6/183-na-172-Zelengaj-1-4096px.jpg
https://i.ibb.co/z4XH6fF/183-na-172-Zelengaj-2-4096px.jpg
https://i.ibb.co/jwRPqmW/183-na-172-Zelengaj-3-4096px.jpg
https://i.ibb.co/dk64c40/183-na-172-Zelengaj-4-4096px.jpg
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Citaro G Facelift gbr.185

#48
@citaro gbr. 185 - hvala na dojavi!
Molim! Inače je Citaro 191 bio zamjena za 182, a vozač koji je ujutro vozio 183 je popodne vozio taj 191 thumbs byeg

Kocka O405

Slika od nedjelje 11.4.- 541 na 269. Zanimljivo je da je ove nedjelje na 269 broj zglobnjaka bio veći od broja solaša ;D. Uz 541 vozili su sad već ustaljen 162 i jedini solaš 330. Nije to ni loše zbog trenutnih korona kapaciteta no da je razlog zglobnjacima taj sigurno nije. Pogotovo kad se na 109 šalje solo bus ::|.
Kocka je zakon :)

Tomek

3 današnje od pred cca 2-3 sata
1. 322 na 132
2. Legenda 153 na 109
3. I NOVOST -- 155 je dobio FANTA reklamu, nažalost preko zadnjeg displaya

smogovci.bbb2

#51
Odluka o prijevozu putnika u javnom prometu
Članak 21.
Reklame i drugi natpisi koji nemaju sadržaj poruke o prijevozu ne smiju se nalaziti na mjestima na kojima onemogućavaju vidljivost iz vozila ili prekrivaju propisane oznake i obavijesti o prijevozu.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Citaro G Facelift gbr.185

#52
Citat: smogovci.bbb2  u Travanj 16, 2021, 19:07:52
Odluka o prijevozu putnika u javnom prometu
Članak 21.
Reklame i drugi natpisi koji nemaju sadržaj poruke o prijevozu ne smiju se nalaziti na mjestima na kojima onemogućavaju vidljivost iz vozila ili prekrivaju propisane oznake i obavijesti o prijevozu.
Zar to ne znači da i gbr. 162 i 166 ne smiju imati reklame preko stakla?  umnik2

smogovci.bbb2

#53
Nijedan autobus ni tramvaj ZET-a u Gradu Zagrebu ne bi smio imati reklame preko prozora osim ako se reklamira sam ZET. E sad, zašto komunalno redarstvo ne radi svoj posao buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

ante_os

#54
Onda je ista stvar i sa tramvajima. Uvijek reklame idu preko prozora. Doduše, ova reklama za Fantu na autobusu je sasvim solidna, meni se sviđa. Jedino što su morali ostaviti da se vidi oznaka linije.

Što se tiče propisa, vidimo da se ne poštuje na tramvajima, zašto bi onda na autobusima. Šteta, tako je kako je.

421

#55
" iz vozila " krucijalan je podatak koji ne razumije svatko. Gledano izvana izgleda kao normalna slika, perspektiva iznutra odaje točkastu strukturu kroz koju se vidi prema van. Iz iskustva podržavam oblijepljeno prometalo jer je unutarnja temperatura niža u proljeće/ljeto.
BTW ako si aludirao na stražnji displej (koji vjerojatno ne radi) bolje je da je pokriven. Sumnjam da koncesionar ZETovih ploha koje je platio ne zna za ovaj pravni podatak. 
Slažeš li se ???
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Tomek

Prije dva mjeseca kad ga je tramvajac92 fotkao je uredno radio stražnji display, ovo je 16.2.

Kocka O405

Citat: 421  u Travanj 16, 2021, 19:49:10
" iz vozila "
BTW ako si aludirao na stražnji displej (koji vjerojatno ne radi) bolje je da je pokriven. Sumnjam da koncesionar ZETovih ploha koje je platio ne zna za ovaj pravni podatak. 
Radio displej ili ne radio NE SMIJE se prekrivati. I ne bih rekao da je razlog to da displej ne radi,a vjerujem da radi jer smo sličan slučaj imali i na tramvajima kad su na česima prekrivena mjesta gdje bi se trebala vidjeti bočna tabla i stražnji broj. Razlog je po meni najvjerojatnije taj što njih to nije briga. A to su pokazali i sa šlampavosti obljepljivanja.
Kocka je zakon :)

421

Koncesionar je prodao plohe, tvrtka koja obljepljuje loše je odradila posao, ali s četiri poteza sklapelom, stanje postaje redovno.
Satisfy ???
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

Sve više mi se čini da će i na ovom forumu zavladati ludilo antireklamaša preko prozora... ::|

Dok se agresivno protive reklamama preko prozora (neki na željezničkom forumu potiču na trganje takvih reklama) zaboravljaju odraditi jednu radnju prilikom ulaska u to isto vozilo odnosno kupovinu/validaciju karte...
Zaboravljaju da su reklame jedan od izvora prihoda, pa kakve god one bile. Ne razumijem zašto su tako agresivno protiv ovakvih šarenih reklama koje su koliko-toliko solidno odrađene i donose malo zanimljivosti u monotonu plavu ZET boju. Na zapadu (kojem naginjemo?) normalna stvar je vidjeti vozilo u kompletnoj reklami preko prozora, pa su po tome zapadnjaci budale ili smo mi revolucionarni? Imao sam priliku voziti se u 162 onih dana kada je vani bilo +25°C i klima nije bila upaljena, ali je u vozilu bilo prihvatljivo jer reklama radi hlad kao što @421 kaže.
Ne znam zašto je stražnji displej toliko bitan faktor, kad autobus po dolasku na stajalište dolazi sprijeda, a onaj tko trči za istim nije putnik. Sada će reći, možda netko trči na terminalu poput Ljubljanice, pa je stražnji displej bitan, ali jasno se zna raspored perona, a tko pak trči na usputnom stajalištu i vidi vozilo odozada ima male šanse za stići na isto jer ako vidi stražnji displej, a autobus je već na stanici ubrzo kreće dalje.

Simpatično mi je to licemjerje, reklame NE SMIJU biti preko prozora, ali vozač treba imati empatije da netko nema za kartu, pa kada tako odlučno kaže NE dobije epitete najgoreg vozača, seljačine i tako u nedogled. Zašto putnici nemaju empatije prema ZET-u da mu je to dodatan izvor prihoda kako ne bi bio toliki gubitaš? ???
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"