Vozni park – komentari (2)

Autor Paško, Travanj 20, 2018, 10:13:51

Lion's Driver

Netko opet privatizira autobus. Ionako ukrivo postavljena naljepnica, već je počela skupljati nečistoću po rubovima, kako li će izgledati za mjesec dana  >hammer<

Druga manje bitna stvar je zavjesa na vozačevu prozoru vezana u kamionskom stilu  ;D

Paško

Meni je to čak i simpatično, podsjeća na stara vremena kad je svaki autobus imao svoje ukrase, a baš ovaj često vozi posebne vožnje. Istina, ne izgleda baš najljepše, ali isto izgleda ljepše od ovoga, #275. Ako mu ne stave novu reklamu, nadam se da će bar maknuti ovo krnje bjelilo naprijed jer bez reklame izgleda baš glupo.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Nedostatci i dodatci:
Na #026 ni nakon dva mjeseca nema garažnog broja, a na #317 pojavilo se nešto što dugo nisam vidio na autobusu - grafit.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

 Tablica na 026 već promjenila poziciju  :-\

Paško

#048 prvi je Crossway LE koji je ostao bez ratkape. Trebala bi uskoro biti vraćena. Također, boja kraj drugih vrata osjetno je drugačija od ostatka - takav je došao iz tvornice.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#009 bez garažnog broja straga
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Intouro

Danas sam ga vidio,ima broj u donjem desnom kutu poklopca motora.Vjerovatno jer mu je ovo treći branik po redu.
Također, #026 isto dobio broj zada koji je ukrivo zalipljen.

Paško

#247
Jao. Prošao je kraj mene brzinski, a već je bio mrak pa nisam ni skužio da je broj na neobičnom mjestu, koje sve češće postaje uobičajeno. Citirat ću samog sebe iz rujna 2019.:

Citat: Paško  u Rujan 06, 2019, 02:23:23
Nije to ispalo najbolje jer ne znam baš dobro uređivati slike, ali evo moj prijedlog kako je mogao izgledati garažni broj na stražnjem kraju. Ovako bi u jednom stupcu bili zastava EU, Prometov znak, garažni i registracije i to bi izgledalo skladno, a bio bi na mjestu koje rjeđe strada u sudarima i sličnom.

Na istom mjestu (zapravo, po sredini poklopca) garažne straga su imali O317K, SU 220... općenito autobusi do 1990. Ovako bi i brojevi izgledali skladnije (čak i bili bolja samopromocija) i puno manje bi se mijenjali. Eto, ako netko čita (a znam da čita) :)

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Još jedan bez broja straga, tablice kažu #051. Taman jedan stane kraj tablice, kao nekad na Neoplanima. :)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Citaro O530

Na #308 sam primjetio nešto zanimljivo, žarulja od zadnjeg desnog žmigavca je ispala iz kućišta fara u hladnjak motora tj.stoji iza one rešetke u kutu. Ne bih ni primjetio da nisam vidio narančasto treperuće svjetlo u hladnjaku motora na stanici. Vjerovatno je puklo nešto što ga je držalo ili je bus prešao preko velike rupe.

Citaro O530

#250
Mislim da su ovo "ostaci" ulijevanja goriva u #039. Ne znam je li to to, ali izgleda mi tako jer sam i na #318 primjetio sličnu stvar na istom mjestu.

Citaro O530

Jedinica klima uređaja na prednjem dijelu #031. Isto izgleda i na stražnjem dijelu. Da nisu prolili plin tijekom punjenja?

NP-549


Citaro O530

Onda ne znam šta bi moglo bit.

NP-549