ex Contus Zadar

Autor Tomek, Studeni 21, 2007, 14:05:58

Tomek

Contusu koji je  u ogromnim dugovima zapljenjena Setra S319GTHD koja je 2004. godišta, stoji na parkiralištu VB leasinga i prodaje se za 169 000Eura.

Servis

Citat: Tomek  u Ožujak 25, 2008, 15:48:34
Contusu koji je  u ogromnim dugovima zapljenjena Setra S319GTHD koja je 2004. godišta, stoji na parkiralištu VB leasinga i prodaje se za 169 000Eura.

Šteta, dakle ako ih Samoborček i kupi, to neće na dobro. Samoborčekovi vozači govore da su im praktički svi busevi već potrošeni, što radi kilometara, što radi nepostojećeg održavanja tako da i ako ih kupe, moraju praktički promijeniti sve autobuse osim možda par komada koji su još uvijek dobri.

Bar tako mi je rečeno.  ::|

shef

Pa kud su prije pali? Neki dan sam nešto tražio o njima i našao da su 2006. bili jedni od dobitnika Zlatne plakete Gospodarske komore Zadarske županije kao izrazito uspješna tvrtka.
:-\
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Servis

Koliko ja znam, imaju samo Zagreb - Zadar i Zadar - Split.

Tu im je konkurencija Puntamika koja ima niže cijene i ne naplaćuju prtljagu. Znam kad god bi bio u Zadru u doba kad su pojačane linije... Da bi Puntamika imala i po 5-6 autobusa za Zagreb u jednom terminu, a Contusa nigdje vidjeti.

Mislim.. Nagađam, ali to je vrlo lako moguće. A kako vozači primaju plaće, bolje i ne govoriti.

Tomek

Njihov krah je počeo 2005., i od onda su u padu, prvo su prodali jednu S315GTHD i Intoura Petrinji, ali nije pomoglo i zadnjih dvije godine grcaju u dugovima.. Bilo je zainteresiranih za njihovu kupnju, ali su više-manje odustali zbog ogromnih dugova... Gazdi inače to nije jedini posao, tako da ga vjerojatno ni ne zanima toliko..Autobusi polako propadaju, vozači mjesecima bez plača... Što se tiče prijevoza Zagreb Zadar još uvijek su na dobrom glasu te su jučer 2Tourisma, 1 Euroliner i 1 Travego(troos) došli puni iz Zadra...

septicka

Po meni je Contus i dalje najbolji prijevoznik na liniji Zadar - Zagreb!!!!!

LuckyLooser

Prošlu nedjelju na A6 Ri- Zg MB O404:


navi


stipe15


navi


pčelica

Oni, kako je netko nazvao "čudnovati kljunašu" na bokovima autobusa CONTUS nisu uvezeni. Originalni su CONTUSOV design, iz 1995. Kereiaro njihov designer gosp. E.Lučić iz OMIŠA. Nisu kopirali nikoga. Sve skupa predsatvlja sunce,more i ceste - putovanje. 

busfan

Sta je sa ove njihove 217HDH? Kome su je prodali

pčelica

Autobus bio oštećen, problemi s motorom, nije se isplatilo popravljati.Vraćen leasingu,pa prodan.

navi


busfan

Citat: pčelica  u Lipanj 18, 2008, 17:55:32
Autobus bio oštećen, problemi s motorom, nije se isplatilo popravljati.Vraćen leasingu,pa prodan.

Vidim ga neki dan na TV, reportaza je bila negdje blizu Sarajeva