Babić-Biss Tours - razno, novosti

Autor lav, Prosinac 09, 2007, 12:35:45

busfan

Citat: mesinovic  u Veljača 24, 2010, 00:19:17
Busfan vidis sta vozac biss kaze ,po kojem zakljucku kazes da nije park nesto posebno ,  a gdje si vidio da stoji bus na putu kod bissa, nemojte tako nije bas korekt , bez argumenata ne bi se ja slozio sa busfanom ! ? ;)

Dobro da budemo iskreni za BiH uslove je vozni park prilicno dobar, ali ipak ih ni u kom slucaju ne mozemo prediti sa Kanticem , Transturistom, Globtourom, pa donekle i CTS,.... i sl. Znaci ipak nije medju boljim prevoznicima, ali za nase uslove OK  ;)
Osim kineza, nek prica ko sta hoce, za mene je to najgore smece

Mustafa YJM

Sorry..ali da imate 10-15 novih Manova, umjesto dva, i da su vam Neoplani bolje očuvani ( imaju svakakvih dijelova na sebi )  to bi bila jedna od boljih firmi u BiH...ovako je nemoguće se porediti sa već navedenim prijevoznicima, s tim da ne mislim na Higere, u svakom slučaju su bolji od Turkiza. Samo što Kinez jednostavno nije za naše ceste, svaku neravninu dobro osjeti.

Svaka čast na dobrom tretiranju radnika, ali po trenutnom voznom parku Centro, Globtour, Transturist, Smiljić ( Kantića neću ni pominjati ) su daleko ispred.

kilometar

Ako uzmemo da je Biss Tours relativno mlada firma.Naime,voze tek nekih 15-ak godina,oni imaju solidan vozni park.E sad,dali su mogli imati i kvalitetniji to je drugo pitanje.Fakat,imaju podrsku opcine Zenica,IZ(ture na hadz)itd.Hm sigurno je mogao i bolji da bude. ;)

mesinovic

Ja licno mislim i prilicno sam siguran da je Biss stariji o 20 godina , a ne kako neki kazu  mlada  firma etc.etc, a u najvecoj svjetskoj krizi vozaci nisu  otpustani ,mislim ipak da je firma za respekt, sto se tice voznog parka mozda nema jednobojan vozni park kao gore navedene  firme, ali najvjerovatnije su i najmanje i zaduzeni(Hypoteke) i jos jednom da naglasim RESPEKT !!! ;D

kilometar

Idemo konkretno:Gdje u kuda je Babic-Biss vozio na primjer 90-te ili 91. godine?Ja nisam ni rekao da je firma losa,ali ako znamo da je vozio na Hadz recimo 10-ak puta,a znamo svi da to ne moze svako da vozi i da dobije na tenderu(ako ga uopste ima?),misljenja sam da je morao imati makar mladji vozni park. ;)

busfan

Samo kad vec pominjemo kineze i turkize, da kazem svoje misljenje i o tome. Po meni nije uredu da vozi Turkiz ili Higer duze linije(redovni su za Zagreb, pa i Prijedor i  ne znam vise gdje), brate po meni ako nemas putnika nemoj nikako ni vozit. Opet cete me napasti sto pominjem Kantica, ali npr. vidili smo 10ak ptnika za Zagreb ali vozi City, jednom prilikom je bilo 7 putnika za Berlin ali vozi 416HDH, itd... e tu se dobijaju putnici i povjerenje, a ja stvarno ne znam politiku Bissa kako oni misle uopste da dobiju putnike ako su redivni sam Turkizima i Kinezima. Jesu li ima jeftinije karte?

kilometar

Mnogi Bus poduzetnici ili barem ovi novopeceni razmisljaju kao trgovci.Kratkorocno,bez vizije,samo da se sto vise "uzme" za kratko vrijeme.Busfan je postavio dobro pitanje.Jesu li jeftiniji?Uporedimo cijene,kvalitet voznog parka,uslugu.... To bi trebali da budu parametri po kojima se moze porediti firme ili prevoznici.

vozac biss

ja sam misljenja da je se bolje vozit higeron novim sjedista nisu prljava nema smrad od 20godina  kao npr setre stare ali jakoliko vidim po vasim komentarima neka je veliki autobus pa nema veze ni vrata sto se nemogu zatvorit,sto klimu ima zimi a grijanje ljeti i sto ga ti isti putnici treba da guraju sa perona da upali ja sam ipak nekog drugog misljenja a mislim da ste i vi ostali

elvis

Nije ta Setra bas toliko zasmrdila,siguran sam da ima i klimu i grijanje onda kada to treba,kazes gurali vjerovatno jer si vidio jedan video snimak,za razliku od vasih Sprintera ona bar ne nosi one najlone i kartone na maskama,a i ne vjerujem ni ja ni niko da vi nikad niste ostali negdje na putu,pa makar to bio najmanji kvar

Nije ni kod vas sve med i mlijeko

Dado_toping

Bas nesto citam i vidim usporedjujete Biss-ovu Svedsku sa nekim drugim prevoznicima a i voznim parkom,evo dacu vam ja primjer svake subote Biss bude ispred mene na granici a ide iz Svedske i pretezno ide Scania i stalno je puna i stalno ima 65 putnika a dok iza mene ide Top Tourist i to sa Setrom 431 DT i rijetko da kad ima preko 40 putnika i samo mi molio neke ljude koji nemaju tolike veze sa ovim poslom da se neupustaju u neke teme  ;)

The_Dubster

al zato vareš-zagreb, vareš-zenica, sarajevo-prijedor, pa aj reći ću i satrajevo-zenica (kad nema studenata) su jako NErentabilne linije, slabo putnika pravo ima... i mislim da je  u pravu neko sto reče za one manove i setre i higere... možeš imat 10 novih higera al meni je opet bolja neka setra polovna ali dobro servisirana...

btw, evo jedna slika njihovog city-ja danas na parkingu buseva kod AS


vjerovatno mijenjao standardnog skylinera

kilometar

Citat: Dado_toping  u Veljača 24, 2010, 18:30:24
Bas nesto citam i vidim usporedjujete Biss-ovu Svedsku sa nekim drugim prevoznicima a i voznim parkom,evo dacu vam ja primjer svake subote Biss bude ispred mene na granici a ide iz Svedske i pretezno ide Scania i stalno je puna i stalno ima 65 putnika a dok iza mene ide Top Tourist i to sa Setrom 431 DT i rijetko da kad ima preko 40 putnika i samo mi molio neke ljude koji nemaju tolike veze sa ovim poslom da se neupustaju u neke teme  ;)
Samo konkretno Dado hocemo imena,koji to ljudi nemaju veze sa ovim poslom? ???

Mustafa YJM

#57
Citat: The_Dubster  u Veljača 24, 2010, 18:48:24
al zato vareš-zagreb, vareš-zenica, sarajevo-prijedor, pa aj reći ću i satrajevo-zenica (kad nema studenata) su jako NErentabilne linije, slabo putnika pravo ima... i mislim da je  u pravu neko sto reče za one manove i setre i higere... možeš imat 10 novih higera al meni je opet bolja neka setra polovna ali dobro servisirana...

btw, evo jedna slika njihovog city-ja danas na parkingu buseva kod AS


vjerovatno mijenjao standardnog skylinera



Upravo tako, ove linije prazni vozaju....ranije sam napomenuo da Sarajevo - Prijedor bukvalno može ići i autom.....vidio sam par puta Skylinera kako za Pulu ode sa 3-4 putnika......Ma Higeri i Turkizi mogu proći ali za kraće relacije.....ali realno gledajući, stanje je takvo kakvo je da se malo koja firma upušta u to da im velika mašina krstari prazna.


Netko pomenu Hadždž.....ne znam ko je njima to dao da vozi, oni na taj put od 5500 kilometara slali Lion's Coach I generacije....

Jedna zanimljiva stvar, Kantić neće da organizira taj put jer ne da Setre da mu idu među pjesčane oluje..( ovo je rekao Kantićev šofer )

vozac biss

ti si rodjak toliko pristran nekim firmama a ja mislim da to nije uredu probaj se voziti kao putnik sa svakom po malo pa onda komentarisi biss tours i ostale firme nemas ti pojma o autobusima jarane moj

Mustafa YJM

Citat: vozac biss  u Veljača 24, 2010, 19:24:37
ti si rodjak toliko pristran nekim firmama a ja mislim da to nije uredu probaj se voziti kao putnik sa svakom po malo pa onda komentarisi biss tours i ostale firme nemas ti pojma o autobusima jarane moj


Upravo mene boli kičma i noge od vašeg Higera.