GPP - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:26:04

axxor

donose li ti novi validatori i neke novosti i poboljšanja osim boje?

D@ny

Citat: NP-549  u Lipanj 17, 2020, 19:57:16
Nažalost  da
Može malo pojašnjenje?
Citat: axxor  u Lipanj 21, 2020, 11:23:13
donose li ti novi validatori i neke novosti i poboljšanja osim boje?
Koliko sam vidio, ima touch ekran za više opcija, višestruka zaštita od grešaka (bilo kakva greška u printanju ili računu, onemogučava daljnju prijavu dok se ne pregleda taj dan kada se javila anomalija) lakše praćenje prometa po liniji i izmjena same linije (stanica), skeniranje papirnate karte (iz kioska) i aktivacija pri ulasku u vozilo i od tada vrijedi sat vremena, a ne kao do sad od vremena kupnje! Neke (ili sve , nisam razumio) linije će postatii kružne, znači namjestiš jednom na početku smjene i ne diraš dok se ne odjaviš, do sad je bilo na svakom okretištu naređuješ  manualno novi smjer vožnje osim 4 koje su bile kružne! Za sad toliko od novosti za koje znam.

ante_os

#197
Danas sam vidio u gbr. 108 novi validator. Ovako kao putniku čini mi se sve isto, jedino što sam primjetio konačno da je istaknut broj linije na zadnjem dijelu vozila. Ne piše više bez veze "GPP", nego "1". Još kad bi bilo da stave brojeve linija na prednji i bočni displej bilo bi super.
I zna li možda netko zbog čega se mijenjaju displeji na autobusima iz 2009.godine, dobivaju one od starih MAN-ova koji su dosta sitni. Zadnji je dobio gbr. 53 taj stari displej.

D@ny

Citat: ante_os  u Lipanj 23, 2020, 22:40:58
I zna li možda netko zbog čega se mijenjaju displeji na autobusima iz 2009.godine, dobivaju one od starih MAN-ova koji su dosta sitni. Zadnji je dobio gbr. 53 taj stari displej.

Garažni brojevi 51,52,53,54 i 55 imaju jedan poseban uređaj za upisivanje šifri za ispis na displeyu, najvjerojatnije sad te displaye mjenjaju da i njima radi natpis s novim validatorom, da se ne mora posebno upisivati, dosad se je moralo posebno, a i neki su jako nepraktično postavljeni na samo dno, neki vozači su morali izlaziti van iz  kabine i kleknuti da vide upisati šifru! glavauzid

ante_os

Citat: ante_os  u Lipanj 23, 2020, 22:40:58
Danas sam vidio u gbr. 108 novi validator. Ovako kao putniku čini mi se sve isto, jedino što sam primjetio konačno da je istaknut broj linije na zadnjem dijelu vozila. Ne piše više bez veze "GPP", nego "1". Još kad bi bilo da stave brojeve linija na prednji i bočni displej bilo bi super.

Gbr. 108 je ovaj tjedan na liniji 6, ali na zadnjem displeju ne piše ništa  glavauzid

Mark926

#200
Izgleda što su ratkape trajale, trajale su #108 je već ostao bez prednje s desne strane th-down

Mark926

Citat: Mark926  u Listopad 25, 2020, 18:07:08
Izgleda što su ratkape trajale, trajale su #108 je već ostao bez prednje s desne strane th-down

Dobio ju nazad, znači (daj bože) neće ostati bez ratkapa ko MAN-ovi iz 2009.

Mark926

#102 je ostao bez prednjih EU naljepnica, koliko se sjećam kada su dolazili imali su (prije naljepnica) crni prednji dio di piše MAN ali ovaj ima bijeli prednji dio sa natpisom MAN.
Jel možda imao nesreću pa dobio novi prednji dio takav ili nemaju sva vozila isti prednji dio?

axxor

Citat: Mark926  u Studeni 05, 2020, 14:38:55
#102 je ostao bez prednjih EU naljepnica, koliko se sjećam kada su dolazili imali su (prije naljepnica) crni prednji dio di piše MAN ali ovaj ima bijeli prednji dio sa natpisom MAN.
Jel možda imao nesreću pa dobio novi prednji dio takav ili nemaju sva vozila isti prednji dio?

102 je ovakav bio kada je došao https://i.imgur.com/4cXiA3M.jpg

Mark926

Ali u zagrebu dok su čekali naljepnice neki su imali crnu masku sa natpisom MAN

ante_os

Zapalio se u Vukovarskoj danas oko 11 sati, autobus gbr. 51. Brza je bila intervencija vatrogasaca tako da mi se čini da nije velika šteta.

axxor


D@ny

#207
Citat: ante_os  u Prosinac 25, 2020, 17:34:30
Zapalio se u Vukovarskoj danas oko 11 sati, autobus gbr. 51. Brza je bila intervencija vatrogasaca tako da mi se čini da nije velika šteta.
Taj bus je vozio na VR23 koji kreće iz Tvrđavice 11:10 tako da, dok je došao do pred sam Gajev Trg moralo je biti 11:18- 11:20, i da, iskorištena dva aparata praha sa dva autobusa odmah prilikom probijanja plamena tako da je brzina intervencije presudila. Onaj u plavoj kapuljači s maskom sam ja, vidi se na dvije slike!

ante_os

 Zna li se sudbina 51? Hoće li se popravljati?

Majstor

#209
Ako je el instalacija a tako se čini da je onda hoće
Pa to je gradska firma nije problem
Samo mi sudite pošteno !