ZET razno (3)

Autor MAN19464, Ožujak 29, 2017, 15:57:45

tramvajac 92

Daj probaj bez plaćanja karte otići busom u Samobor ili Zelinu i reci vozaču da je njegovo sam da vozi.  ;D

212Alex

Citat: tramvajac 92  u Lipanj 02, 2017, 20:36:45
Daj probaj bez plaćanja karte otići busom u Samobor ili Zelinu i reci vozaču da je njegovo sam da vozi.  ;D

haha eto upravo o tome govorim...Hvala Bogu da je neko i ovakvog razmišljanja haha :D
ma sve bi se to dalo u ZET-u napravit samo da se uvedu strože kontrole,policajac + kontrolor i nebi bilo nasilja ni ničeg,a i trebao bi se bolji video nadzor uvest u autobuse ,MAN ima ali ostali ne vjerujem da svi imaju.
Sve se može kad se hoće!
si bumo jednu spili

MAN truck bus

Citat: tramvajac 92  u Lipanj 02, 2017, 20:36:45
Daj probaj bez plaćanja karte otići busom u Samobor ili Zelinu i reci vozaču da je njegovo sam da vozi.  ;D
To je sasvim drugo. To su međugradske i prigradske linije. Poznato je da se u Samoborček ne može ući bez karte. I oni imaju tako od početka. U Zagrebu je to uvedeno nakon godina besplatnog prijevoza. Kako bi 421 rekao:O&O!
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

citaro

Dobro veli MAN, ne mozes usporedjivati takve linije na kojima na vecini stanica udje 1-2 putnika ili nijedan s jakim linijama poput 109, 172 ili 268 koje su cesto pretrpane i prodaja i kontrola karata u vozilu samo pospjesuju neredovitost, odnosno kasnjenje autobusa.

Isto tako mi je praksa prodavanja i kontrole karata od strane vozaca u bijelom svijetu uglavnom nepoznata, u kantonu Zürich se prodaju karte na linijama na kojima nema automata na svim stanicama (a to su iskljucivo neopterecene linije), jos mi napamet pada kanton Zug, gdje je vozac zaduzen za prodaju i kontrolu karata, ali od 9 sati navecer.

Kublach

#94
Citat: MAN truck bus  u Lipanj 02, 2017, 21:42:27
To je sasvim drugo. To su međugradske i prigradske linije. Poznato je da se u Samoborček ne može ući bez karte. I oni imaju tako od početka. U Zagrebu je to uvedeno nakon godina besplatnog prijevoza. Kako bi 421 rekao:O&O!
Je, to su međugradske i prigradske linije... Ali ajde ti probaj ući u pekaru bez novaca i izaći van sa kruhom... To je crno na bijelo krađa...
A to što oni tako imaju od početka a u Zagrebu nakon godina besplatnog prijevoza... U Lidlu imaš akciju tjedan dana nečega i ajde neka ti nakon tog tjedna naplati po akcijskoj cijeni... Nema... E pa tako bi trebalo biti u ZETu... Ako je zakon takav da se kupuje karta... Onda nema cile-mile... Kupuje se karta...

I realno gledano...

Ti... si korisnik usluge prijevoza od točke A do točke B... I trebaš platiti tu uslugu...
ZET... je vršitelj usluge prijevoza i treba imati vozila i plaćati za njih diesel i struju...

Tebe kao putnika obvezuje se da platiš kartu... Ako je izglasano da se voziš besplatno, to ne znači da se voziš besplatno nego da tu tvoju kartu plaća netko drugi... Odnosno... Ako nema besplatne ili povlaštene vožnje plaćaš punu cijenu... Nažalost, na brdovitom balkanu žive balkanci koji o kulturi nemaju pojma. Čast izuzecima...

citaro

#95
Kad vec bacamo usporedbe - kupis svjeze meso u ducanu, dodjes doma, otpakiras pakiranje i vidis da je meso s druge strane crno i da nije svjeze. To je prevara.
Da, ja jesam korisnik usluge, ali ako mi je usluga trula kao meso iz gore navedenog primjera, zasto bih je platio?

Putnici ne placaju za nikakvu uslugu, nego za izivljavanje (bilo svjesno ili nesvjesno) nad njima, i apsolutno podrzavam bunt neplacanja. Cini mi se da je ZET-u prioritet kasiranje, a ne usluga prijevoza putnika, pa kad se prihodi od prodaje karata stanje, mozda razmisle malo o kvaliteti svoje primarne zadace.

MAN truck bus

Citat: Kublach  u Lipanj 02, 2017, 23:08:29
Je, to su međugradske i prigradske linije... Ali ajde ti probaj ući u pekaru bez novaca i izaći van sa kruhom... To je crno na bijelo krađa...
A to što oni tako imaju od početka a u Zagrebu nakon godina besplatnog prijevoza... U Lidlu imaš akciju tjedan dana nečega i ajde neka ti nakon tog tjedna naplati po akcijskoj cijeni... Nema... E pa tako bi trebalo biti u ZETu... Ako je zakon takav da se kupuje karta... Onda nema cile-mile... Kupuje se karta...

I realno gledano...

Ti... si korisnik usluge prijevoza od točke A do točke B... I trebaš platiti tu uslugu...
ZET... je vršitelj usluge prijevoza i treba imati vozila i plaćati za njih diesel i struju...

Tebe kao putnika obvezuje se da platiš kartu... Ako je izglasano da se voziš besplatno, to ne znači da se voziš besplatno nego da tu tvoju kartu plaća netko drugi... Odnosno... Ako nema besplatne ili povlaštene vožnje plaćaš punu cijenu... Nažalost, na brdovitom balkanu žive balkanci koji o kulturi nemaju pojma. Čast izuzecima...
Da,ali u pekari imam kruh,a ne da ja plaćam mjesečni pokaz a meni ne dođe bus i ja zakasnim. Isto tako jednu subotu netko nije imao kartu i vozač je napravio scenu i kasnio 15 minuta. Isti taj vozač je napravio scenu SVOM KOLEGI VOZAČU radi karte. rofl byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

212Alex

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 02, 2017, 21:42:27
To je sasvim drugo. To su međugradske i prigradske linije. Poznato je da se u Samoborček ne može ući bez karte. I oni imaju tako od početka. U Zagrebu je to uvedeno nakon godina besplatnog prijevoza. Kako bi 421 rekao:O&O!

MTB ja samo kazem da je potrebno uvest reda medju putnicima, i kazne postrožit kao i uvest video nadzor i policiju pa bi se na licu mjesta incidenti sanirali samo tako,i odmah bi se vidjeli krivci a ne ovak kaj je bilo na 268...samo je ovo nažalost grad di neke pravilne stvari neće zaživjet a one nenormalne se odmah prihvaćaju....
si bumo jednu spili

tramvajac 92

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 02, 2017, 21:42:27
To je sasvim drugo. To su međugradske i prigradske linije. Poznato je da se u Samoborček ne može ući bez karte. I oni imaju tako od početka. U Zagrebu je to uvedeno nakon godina besplatnog prijevoza. Kako bi 421 rekao:O&O!
Niti ne. Imaš liniju za Klinča Sela (ak gledamo neopterećenu liniju) koju vozi ZET. Jel prigradska? Je. Jel se može bez karte ući? Vjerojatno.

Shole

#99
Čim je nešto skupo  (ili barem donekle skuplje)  ljudi se prema tome odnose bolje nego prema onome što je jeftino, ili nedajbože džabe.   Evo vam primjer Autotransa i njihovih karata od pred par godina:  Plati 100 i nešto kuna za Rijeka-Zagreb, dođe pola sata prije polaska i u miru čeka autobus. Sve neka teška pristojnost i moljakanja tipa molim vas može li ovo, oćete molim vas pusitt nas unutra (iako su platili 120 kuna 1 smjer),  dok sad dođe zadnji čas ili već nakon polaska,  šoferu jebe sve po spisku, dolazi s nekakvom kartom na mobitelu koja košta 64 kuna u oba smjera i traži da radi klima na full, ali da nije zima, da rade utičnice 220V,  da wireless ima dobu brzinu, da je WC otvoren ..... i sve to za linikju od 2 sata  (Ri-ZG).   Standardna debilna pitanja neću ni nabrajat.   A dok je karta bila 4 puta skuplja svi su šutili i bili extra pristojni.    O gradskom prijevozu pak da ne govorim.  Tamo se preko 50% ljudi vozi sa nekakvim socijalnim pokaznim kartama, drugih 30 % se šverca, a najkorektniji platiše su oni sa najmanje novaca.  Radnici koji moraju busom na posao jer nemaju auta i rade za 3 ili 4 hiljade kuna. 

421

Očekivao sam puno kvalitetniju raspravu o nekim događajima i problemima, puno više razumijevanja forumaša u odnosu na obične korisnike usluga, ali sam  razočaran.
Medijska mašinerija uspjela je zatrovati i ovaj forum, iako bi on trebao biti razumniji i racionalniji u razmišljanju zbog više znanja i komunikacije  u kojemu su uključeni i oni najneposredniji u procesu.
Ovako imamo Z zapad usporedbu s kakvoćom mesa i hibridnu truck-bus s kruhom pa je nastala papazjanija od mesa s kruhom ili kruha s mesom na forumu o  bus123 bus123 bus123.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

citaro

Citat: 212Alex  u Lipanj 03, 2017, 07:54:54
MTB ja samo kazem da je potrebno uvest reda medju putnicima, i kazne postrožit kao i uvest video nadzor i policiju pa bi se na licu mjesta incidenti sanirali samo tako,i odmah bi se vidjeli krivci a ne ovak kaj je bilo na 268...samo je ovo nažalost grad di neke pravilne stvari neće zaživjet a one nenormalne se odmah prihvaćaju....

I uvesti reda u vrhu, dakle ili dovesti uslugu na razinu cijena, ili spustiti cijene na razinu usluge. Pa godisnja karta vise kosta u Zagrebu nego u Becu, sto je apsurdno samo ako izracunamo koliki je to udio place, a da ne govorim o velicinama grada, razgranatosti mreze, itd., itd...

Kublach

#102
Citat: citaro  u Lipanj 02, 2017, 23:15:28
Kad vec bacamo usporedbe - kupis svjeze meso u ducanu, dodjes doma, otpakiras pakiranje i vidis da je meso s druge strane crno i da nije svjeze. To je prevara.
Da, ja jesam korisnik usluge, ali ako mi je usluga trula kao meso iz gore navedenog primjera, zasto bih je platio?

Putnici ne placaju za nikakvu uslugu, nego za izivljavanje (bilo svjesno ili nesvjesno) nad njima, i apsolutno podrzavam bunt neplacanja. Cini mi se da je ZET-u prioritet kasiranje, a ne usluga prijevoza putnika, pa kad se prihodi od prodaje karata stanje, mozda razmisle malo o kvaliteti svoje primarne zadace.

Poštujem ja to, ali nije na tebi da bojkotiraš i kradeš... Ako je meso crno... Žališ se i vrate ti se novci... Nećeš ući u dućan i iznesti komad mesa... Ili kako ti kažeš... Uđeš i izađeš sa mesom i onda još doma shvatiš da je crno pa bi se išao žaliti, a ukrao si ga...

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 03, 2017, 05:40:09
Da,ali u pekari imam kruh,a ne da ja plaćam mjesečni pokaz a meni ne dođe bus i ja zakasnim. Isto tako jednu subotu netko nije imao kartu i vozač je napravio scenu i kasnio 15 minuta. Isti taj vozač je napravio scenu SVOM KOLEGI VOZAČU radi karte. rofl byeg
Da... Ali za takve stvari se žališ, ne kradeš... Imaš npr. u Dubravici prepaid karticu...  I zamisli, ti si im uplatio novac unaprijed (k'o ZETu) i hoćeš kupiti kruh pred zatvaranje a kruha nema...

Nema mjesta krađi...

A ako su usluge skupe, treba se žaliti i prosvjedovati... Svi samo jamraju kak je sve skupo, kak političari imaju plaću takvu i takvu... Kak nema mjesta u vrtićima... Ma ljudi moji, da to stvarno nekom smeta valjda bi se ljudi žalili... Ili?

A sholetov post potpisujem...

212Alex

#103

Inace,kad je vec tema ZET razno da li se zna da li ce i Lionsi bit u full reklamama kao neki Citari ili ce im samo zadnji dio ostat u reklama?
si bumo jednu spili

MAN truck bus

Pa bit će full kad neko plati full. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"