ZET razno (3)

Autor MAN19464, Ožujak 29, 2017, 15:57:45

MAN truck bus

Ovu su zaboravili stavit?  umnik2

Izvor: www.zet.hr
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Danas u RTL DANAS bio je prilog o novim kartama u ZET-u i kao da dio vozača se buni zašto i dalje ne prodaju karte od 4 kune jer su dodatno mjesečno zaradili od prodaje do 1000 kuna. Mene zanima ne jesu li toliko zaradili nego da li je to dodatno što zarade po komadu ili postotku od cijene prodane karte ??? Pa ako je postotak od cijene onda im je isto jedino što će ih manje prodati jer je 15 kuna
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

Pa dio će sigurno imati drugačije mišljenje, većina je radi svog i tuđeg zdravlja preko sindikata tražila promjenu tarifnog sustava zbog preopterećenosti i prelagodnog i ometajućeg principa da karta košta jednako u vozilu, to je u svjetskim razmjerima rijetkost (i iskreno glupost) jer skoro nigdje u velikim gradovima s velikom izmjenom putnika to ne ide tako.

421

#514
Nakon https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/bandicu-isplatit-ces-bozicnicu-do-zadnje-lipe-foto-20171214 i putem pravosuđa dobivene   sudske odluke u korist djelatnika ZET-a, pripremljena je odmazda koja je sad realizirana.
Razlog je smanjenje plaće vozačkom kadru na perfidan način, kroz zaduživanje karata od 15 kn za 90 minuta koju nitko neće kupiti u vozilu, jer na TISKU (kojeg očigledno spašavamo kroz % od prodaje karata) će biti svih vrsta karata.   
https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/od-ponoci-nova-pravila-igre-u-zagrebu-uvodi-se-nova-karta-zet-a-vozaci-vise-nece-biti-prodavaci-a-postji-i-jedna-caka-foto-20180630
Da, vozači prodajom karata u vozilima dobivaju određen %.
Svaka pomisao o poboljšavanju sigurnosti prometa koje su navedene kao razlog od strane poslodavca, ne pije vodu, jer da se htjelo išta učiniti po tom pitanju, trebalo se prilagoditi i vozna vremena koja su ostala ista već godinama (doslovno).
Obzirom da do 31.12.vrijedi TKU, cilj je očigledan > zadobiti dobre pozicije za pregovore zbog inertnih sindikata koji postoje u ZET-u.
Čudim se naivnosti izrečenih konstatacija, čitati između redaka...

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

I to sad tako izgleda... Taman ima mjesta za još dvije vrste karata.  :)evil
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

Meni je fascinantno kako unatoč svim redukcijama opet fali autobusa za izlaz. Danas 107 u 6:55 se nije pojavio, a slijedeći ide u 7:30... Također se nije pojavio 222/2 u 6:05 sa Žitnjaka. Bitno da Bandić šalje autobuse u Split...  th-down th-down

Osim toga prekjučer mi je stigla obavjest sa EOJNN da su ugovori o nabavi 30 poluniskopodnih autobusa podjeljeni.  pivkan
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

Citat: MAN truck bus  u Srpanj 04, 2018, 12:48:52
Osim toga prekjučer mi je stigla obavjest sa EOJNN da su ugovori o nabavi 30 poluniskopodnih autobusa podjeljeni.
Što podrazumijevaš pod podijeljeni?
10 MAN
10 Iveco
10MB ili?
10 Erstebank, 10 PBZ, 10 Unicredit?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

#518
Ispričavam se, dodjeljeni. Evo cijele obavijesti.

Citat:
Poštovani(a),
Naručitelj: Grad Zagreb
je objavio "Obavijest o dodjeli ugovora - Rezultati postupka nabave"
za postupak: AUTOBUSI PUTEM FINANCIJSKOG LEASINGA,
broj objave: 2018/S 0F3-0017160.

Detalje o objavi možete vidjeti: ovdje

Ako vam link "ovdje" ne radi, molimo kopirajte sljedeći tekst u internetski preglednik: https://eojn.nn.hr/SPIN/APPLICATION/IPN/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?id=1847291

Kopiju ove poruke možete pronaći na web adresi: https://eojn.nn.hr. Nakon prijave, u izborniku Ulazna pošta odaberite Moj sandučić.

Imate li dodatnih pitanja, obratite se Službi za korisnike.

Srdačan pozdrav,
Narodne novine d.d.
+385 1 6652-899 (pon. - pet. od 8 do 16 sati).
http://www.nn.hr

Edit: Evo i zapisnika + odluka o odabiru.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

#519
30x Iveco Crossway LE. Treba ih poslati u Goricu po meni, djelom, i rashodovati par najlošijih autobusa.

MAN truck bus

Ako ih ponovo sufinancira EU ništa od Gorice i Lakteca. Da pošalju svih 30 u VG mogli bi sve autobuse iz VG vratiti u matični pogon. APVG za vrijeme škole i radnog dana treba 26 autobusa za 100% izlaz. byeg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

dominik,

#521
Citat: tramvajac 92  u Srpanj 04, 2018, 15:48:05
30x Iveco Crossway LE. Treba ih poslati u Goricu po meni, djelom, i rashodovati par najlošijih autobusa.
Nove autobuse koje će platiti zagrepčani slati u V. Goricu? Gorici samo treba prebaciti sve turčine i problem riješen.
Citat: MAN truck bus  u Srpanj 04, 2018, 16:05:02
Ako ih ponovo sufinancira EU ništa od Gorice i Lakteca. Da pošalju svih 30 u VG mogli bi sve autobuse iz VG vratiti u matični pogon. APVG za vrijeme škole i radnog dana treba 26 autobusa za 100% izlaz. byeg
Upravo tako.

smogovci.bbb2

Citat: MAN truck bus  u Srpanj 04, 2018, 12:48:52
Meni je fascinantno kako unatoč svim redukcijama opet fali autobusa za izlaz. Danas 107 u 6:55 se nije pojavio, a slijedeći ide u 7:30... Također se nije pojavio 222/2 u 6:05 sa Žitnjaka.
Mene zanima gdje će ZET pronaći autobuse za supstituciju tramvaja od Sopota do Savskog mosta kad krene iskop podvožnjaka na Remetinečkom rotoru i za novu liniju 242 buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92

Citat: smogovci.bbb2  u Srpanj 04, 2018, 18:09:50
Mene zanima gdje će ZET pronaći autobuse za supstituciju tramvaja od Sopota do Savskog mosta kad krene iskop podvožnjaka na Remetinečkom rotoru i za novu liniju 242 buljo
AP Podsused za supstituciju tramvaja, plus linija 109. 242? Di to treba ići?

MAN truck bus

Recimo da Crosswaye stave na sve linije iz Dupca (osim 212, 223, 231, 274 i 279) iskoristili bi čak 19 Crosswaya time bi oslobodili 19 Citya koji voze linije iz Dupca. Recimo da na 107, 206/1, 222, 237, 241 i 290 počnu disponirati solo autobuse oslobodilo bi se 14 zglobnjaka za supstituciju. 107, 206/1
222, 237, 241 i 290 bi izdržale sa solo autobusima bez nekih velikih kaosa.
Evo i kratkog objašnjenja zašto sam baš odabrao te linije. 107 nema poštenu gužvu, 206 bi bila kombinacija 1 solo i 1 zglob, 222 izdrži bez problema s 3 solo autobusa, 237 ima samo na određenim polascima gužvu i gužva je obično takva da svi sjede, 241 izdrži i s CC samo njih nema dovoljno ispravnih i na kraju 290 u njoj također nikad nema ogromne gužvu tako da mislim da bi podnijela solaše bez problema. Volio bi čuti mišljenje drugih forumaš što misle o mojoj ideji.

Tramvajac, trebala bi ići Glavni kolodvor - Podbrežje.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"