AP Varaždin - slike

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:59:16

tomekk

evo šta sam iskopao neki dan na netu. danas izgleda isto tako samo šta su po cijelom busu neki božićno-zimski motivi

Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

buSHunter795

Evo i moje slike AP Varaždinaca:





































erobuss

Odkud Pavlićev Starliner ponovno u AP-u???

tomekk

#123
to su starije slike. ni ovaj sivi steyr ne vozi već oko pola godine liniju Čakovec-Zagreb, a ovaj man također istu liniji već oko godinu dana. isto tako ovaj krem rozi skyliner ne šalju dugo vremena na tak duge linije(vidi tablu) tak da mislim da je to vozio prije neke 2 god. jesu to slike sa područja Zeline ???
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

buSHunter795

Da, to su starije slike... sa područja Zeline.


tssp

ovaj Noge stoji već sigurno 1.mj. Ja sam u 12. mj bio u Domaslovcu i ovaj je tamo stajao sa tablicama

tomekk

Evo prinove u voznom parku.setra 315 hdh( ???) gb 166, reg vž 450-ji. mislim da je to novi bus od privatnika Šargača, al me ipak čudi što ima gb pošto njegov city nije imao. slika je takva kakva je pošto sam ja bio nespreman pa mi je skoro i utekla al nek ostane do pronalaska bolje.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Tomek

Evo slika danas od novog AV120L gb620.



Bus uživo izgleda odlično i vidi se da je nov. Sjedala u unutrašnjosti su mu udobna i nasloni su pomični.
Definitivno gbr 487 je na obnavljanju koje se zbog nekvalitete ne vrši više u SOKO-u nego u halama AP Varaždina.

shockwave

Citat: Tomek  u Siječanj 27, 2009, 16:54:00
Evo slika danas od novog AV120L gb620.



Bus uživo izgleda odlično i vidi se da je nov. Sjedala u unutrašnjosti su mu udobna i nasloni su pomični.
Definitivno gbr 487 je na obnavljanju koje se zbog nekvalitete ne vrši više u SOKO-u nego u halama AP Varaždina.

To o nekvaliteti oni mogu pricati samo sebi, jer ako je Soko dobar svim ostalim clanovima grupacije i pola regije koja tamo obnavlja svoje autobuse onda se treba upitati u kome je problem. Istina je da su za sve dosadasnje obnove debelo kasnili sa placanjima i da su se jos prije prvog dolaska autobusa na remont zestoko opirali da autobusi uopce idu u Soko. Ovdje je na djelu jos jedan pokusaj opiranja restrukturiranju grupacije iz razloga jer nemaju novca za platiti obnovu i iz razloga sto ne zele zatvoriti svoj pogon za obnavljanje sto je donekle i razumljivo, ali ne nuzno i poslovno opravdano. Nadam se samo da ce novi vlasnik imati dovoljno hrabrosti i sposobnosti da provede restrukturiranje do kraja jer ce u konacnici time i samom AP biti bolje.

Tomek

Ne razumijem tvoje razmišljanje.. Sigurno je logičnije da ako imaš svoju radionu u kojoj rade ljudi koje ti plačaš i koja ima mogućnost obnove da onda u njoj tj. kod sebe obnavljaš, a ne da plačaš neku drugu tvrtku, dok tvoji ljudi nemaju posla..

shockwave

Ne razumijes jer ocito ne poznajes citavu situaciju. Ne radi se o placanju "neke druge tvrtke" jer je mostarski Eurobus iliti Soko kako ti kazes u vecinskom vlasnistvu AP grupacije jos od doba Biskupa. Iz tog razloga se i sibenski i autobusi imotskog i AP-a Varazdin remontiraju bas tamo. E sad ja tebe pitam ako imas npr 5 poduzeca koja se bave prijevozom je li bolje da se autobusi iz svih tih pet obnavljaju na jednom mjestu jer pri tome imas manje prosjecne troskove ili da svako od tih pet poduzeca ima svoju radionicu?

Tomek

To si u pravu, ali ni Šibenčani više u SOKO ne misle slati autobuse na obnovu barem za sada, a bogme imaju ih dosta koji trebaju na obnovu. Negdje je zapelo.

tomekk

U AP-u se u zadnjih godinu dana režu troškovi gdje god se stignu.prema tome, iako su u dugovima dobit u 9 mjeseci 2008. je bila 2 milijuna kuna.U sklopu njihove garaže nalazi se ovlašteni volvo servis te postoje svi uvjeti za obnovu autobusa.djelatnici nisu nestručni, a to su i pokazali sa 2 nova eurobusa av 120l i prema tome mislim da nebi smjelo biti većih troškova nego kad su slani u Mostar(još se i uštedi na nafti na relaciji Mostar-Varaždin), a ja sam prilično siguran da će rezultat obnove bit na višoj razini nego ovi koji su obnavljani u Mostaru.Nadam se da će 487 bit uskoro gotov i da ću se imat prilike čim prije vozit pa ću iznjet svoje dojmove i usporedbe u odnosu na prethodno obnovljene buseve.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

shockwave

Nisam siguran to za Sibencane. Znam da je bio zastoj preko ljeta jer ih nisu mogli skinuti sa linija, ali koliko znam iza Nove godine je i Sibenik i Imotski poslao po jedan autobus koji se sada rade tamo. A cuj, sigurno da nikome nije drago kada mora svojim ljudima reci "vi od danas vise to ne radite uzmite radnu knjizicu" i normalno je da postoje otpori. Medjutim, ponekad ljudi ne mogu sagledati siru sliku i vidjeti da je i ono sto u prvi mah izgleda lose zapravo dobro za njih. Bit ce u svakom slucaju zanimljivo kako ce se ova prica na kraju razrijesiti i mislim da ce to biti jedan znak o sposobnostima i namjerama novog vlasnika.