AP Varaždin - slike

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 13:59:16

shockwave

Citat: tomekk  u Siječanj 31, 2009, 16:05:19
U AP-u se u zadnjih godinu dana režu troškovi gdje god se stignu.prema tome, iako su u dugovima dobit u 9 mjeseci 2008. je bila 2 milijuna kuna.U sklopu njihove garaže nalazi se ovlašteni volvo servis te postoje svi uvjeti za obnovu autobusa.djelatnici nisu nestručni, a to su i pokazali sa 2 nova eurobusa av 120l i prema tome mislim da nebi smjelo biti većih troškova nego kad su slani u Mostar(još se i uštedi na nafti na relaciji Mostar-Varaždin), a ja sam prilično siguran da će rezultat obnove bit na višoj razini nego ovi koji su obnavljani u Mostaru.Nadam se da će 487 bit uskoro gotov i da ću se imat prilike čim prije vozit pa ću iznjet svoje dojmove i usporedbe u odnosu na prethodno obnovljene buseve.

Pogresno razmisljas. Ne mogu biti isti troskovi po autobusu poduzecu koje radi 10 autobusa i poduzecu koje radi 50 autobusa. To nema nikakve veze sa strucnosti nego sa iskoristavanjem obujma proizvodnje. Trosak nafte je u cijeloj ovoj prici smijesan i mislim da je puno manji u usporedbi sa cinjenicom da je u Mostaru pogon u bescarinskoj zoni. Ali poanta nije u toj prici. Za jednu grupaciju je bolje da ima jedan veliki servis koji ce to raditi za sve njene clanice nego da ima 5 malih. Je li to u Vz, Si ili pak Mostaru je potpuno nebitno.

miky

#136
Citat: tomekk  u Siječanj 31, 2009, 16:05:19
U AP-u se u zadnjih godinu dana režu troškovi gdje god se stignu.prema tome, iako su u dugovima dobit u 9 mjeseci 2008. je bila 2 milijuna kuna.U sklopu njihove garaže nalazi se ovlašteni volvo servis te postoje svi uvjeti za obnovu autobusa.djelatnici nisu nestručni, a to su i pokazali sa 2 nova eurobusa av 120l i prema tome mislim da nebi smjelo biti većih troškova nego kad su slani u Mostar(još se i uštedi na nafti na relaciji Mostar-Varaždin), a ja sam prilično siguran da će rezultat obnove bit na višoj razini nego ovi koji su obnavljani u Mostaru.Nadam se da će 487 bit uskoro gotov i da ću se imat prilike čim prije vozit pa ću iznjet svoje dojmove i usporedbe u odnosu na prethodno obnovljene buseve....


Meni su u Mostaru radili autobus i ispao je užas i KATASTROFA...

tomekk

Citat: shockwave  u Siječanj 31, 2009, 16:15:12
Citat: tomekk  u Siječanj 31, 2009, 16:05:19
U AP-u se u zadnjih godinu dana režu troškovi gdje god se stignu.prema tome, iako su u dugovima dobit u 9 mjeseci 2008. je bila 2 milijuna kuna.U sklopu njihove garaže nalazi se ovlašteni volvo servis te postoje svi uvjeti za obnovu autobusa.djelatnici nisu nestručni, a to su i pokazali sa 2 nova eurobusa av 120l i prema tome mislim da nebi smjelo biti većih troškova nego kad su slani u Mostar(još se i uštedi na nafti na relaciji Mostar-Varaždin), a ja sam prilično siguran da će rezultat obnove bit na višoj razini nego ovi koji su obnavljani u Mostaru.Nadam se da će 487 bit uskoro gotov i da ću se imat prilike čim prije vozit pa ću iznjet svoje dojmove i usporedbe u odnosu na prethodno obnovljene buseve.

Pogresno razmisljas. Ne mogu biti isti troskovi po autobusu poduzecu koje radi 10 autobusa i poduzecu koje radi 50 autobusa. To nema nikakve veze sa strucnosti nego sa iskoristavanjem obujma proizvodnje. Trosak nafte je u cijeloj ovoj prici smijesan i mislim da je puno manji u usporedbi sa cinjenicom da je u Mostaru pogon u bescarinskoj zoni. Ali poanta nije u toj prici. Za jednu grupaciju je bolje da ima jedan veliki servis koji ce to raditi za sve njene clanice nego da ima 5 malih. Je li to u Vz, Si ili pak Mostaru je potpuno nebitno.

Ja samo hoću reći da kad se već režu troškovi na svim razinama, ne vjerujem i siguran sam da u AP-u nebi obnavljali "doma" autobuse da im se ne isplati.Mislim da se u Mostaru obnova mogla i bolje izvest, al da nisu bili zadovoljni, ne vjerujem da bi Varaždinci dolje obnovili 4 autobusa(već bi nakon 1. odustali) tako da su po mojem ipak u pitanju troškovi i isplativost.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

shockwave

Citat: tomekk  u Siječanj 31, 2009, 16:25:36
Citat: shockwave  u Siječanj 31, 2009, 16:15:12
Citat: tomekk  u Siječanj 31, 2009, 16:05:19
U AP-u se u zadnjih godinu dana režu troškovi gdje god se stignu.prema tome, iako su u dugovima dobit u 9 mjeseci 2008. je bila 2 milijuna kuna.U sklopu njihove garaže nalazi se ovlašteni volvo servis te postoje svi uvjeti za obnovu autobusa.djelatnici nisu nestručni, a to su i pokazali sa 2 nova eurobusa av 120l i prema tome mislim da nebi smjelo biti većih troškova nego kad su slani u Mostar(još se i uštedi na nafti na relaciji Mostar-Varaždin), a ja sam prilično siguran da će rezultat obnove bit na višoj razini nego ovi koji su obnavljani u Mostaru.Nadam se da će 487 bit uskoro gotov i da ću se imat prilike čim prije vozit pa ću iznjet svoje dojmove i usporedbe u odnosu na prethodno obnovljene buseve.

Pogresno razmisljas. Ne mogu biti isti troskovi po autobusu poduzecu koje radi 10 autobusa i poduzecu koje radi 50 autobusa. To nema nikakve veze sa strucnosti nego sa iskoristavanjem obujma proizvodnje. Trosak nafte je u cijeloj ovoj prici smijesan i mislim da je puno manji u usporedbi sa cinjenicom da je u Mostaru pogon u bescarinskoj zoni. Ali poanta nije u toj prici. Za jednu grupaciju je bolje da ima jedan veliki servis koji ce to raditi za sve njene clanice nego da ima 5 malih. Je li to u Vz, Si ili pak Mostaru je potpuno nebitno.

Ja samo hoću reći da kad se već režu troškovi na svim razinama, ne vjerujem i siguran sam da u AP-u nebi obnavljali "doma" autobuse da im se ne isplati.Mislim da se u Mostaru obnova mogla i bolje izvest, al da nisu bili zadovoljni, ne vjerujem da bi Varaždinci dolje obnovili 4 autobusa(već bi nakon 1. odustali) tako da su po mojem ipak u pitanju troškovi i isplativost.

Ili mozda zelja da se zadrzi svoj pogon, a da se odustane od Mostara ;) . Ima tu svega pomalo i vjeruj mi da ne bi oni ni jedan autobus dolje poslali da im nije naredjeno. Nisu nimalo Varazdinci cisti u toj prici, ali to su vec detalji koji nisu za iznositi ovako javno na forumu.

Tomek

Inače zasad su u Mostaru obnovljeni:

ATP Šibenik
ŠI-323-CG
ŠI-593-EA
ŠI-704-EB

AP VŽ
gbr 405,552,553,613.

shockwave

Citat: Tomek  u Siječanj 31, 2009, 16:49:31
Inače zasad su u Mostaru obnovljeni:

ATP Šibenik
ŠI-323-CG
ŠI-593-EA
ŠI-704-EB

AP VŽ
gbr 405,552,553,613.


Nedostaju ti autobusi Imotskog i mislim da je i Croatia Bus slao jedan autobus.

Tomek

Stvarno ne znam koji od Croatie busa bi mogao biti tamo obnovljen, oni cijelo vrijeme kod sebe sređuju autobuse.. Doduše jedan je možda otišao tamo na probu, eventualno O404.
Imotski ima sve samo krntije i dosad znamo za samo jedan obnovljeni Jetliner koji je BTW grozno obnovljen, možda su slali neke za lokalne linije tamo.

EuroTrakker

Malo pospremao hard disk:
Jesen-zima 2008:

Pozdrav iz 53nje

Tomek


zlikowszky

Jesam li u krivu ili mi se čini da su ove rešetke na guzici AV120D naknadno instalirane?
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

erobuss

Citat: zlikowszky  u Veljača 07, 2009, 20:44:32
Jesam li u krivu ili mi se čini da su ove rešetke na guzici AV120D naknadno instalirane?

Tvorničke  :D

Tomek

Što se tiče ove S315GTHD baš smo tomekk i ja jučer raspravljali, njoj i gb503 su zamjenili branik, ova je bila redizajnirana i imala branik kao serija 400 dok je 503 imala ovaj branik, ali nedavno im je zamjenjen.

navi



shole se malo zaboravio pa je iz lijeve trake počeo se gurati u krajnju desnu ispred ovog kamiona do  ;D

EuroTrakker

6.3 Petrinja:



Slikano mobom.
Pozdrav iz 53nje

EuroTrakker

Pozdrav iz 53nje