Mercedes-Benz Citaro

Autor maky, Svibanj 07, 2008, 13:45:51

torrente

asti miša,netko nam je doša u split :)

netko

Citat: torrente  u Lipanj 10, 2008, 23:58:59
asti miša,netko nam je doša u split :)
Da,da  :D :D.Inače Citari su mi odlični autobusi,kužim pomalo.Prvo zbog izgleda,a onda zbog unutrašnjosti,mada se nisam vozio.Ali eto......stvarno su lijepi.Nisu valda zaništa proglašeni najboljim autobusom. :D ;)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

g.b. 265 nakon završene smjene na liniji 7 vozio za Dugopolje.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Svakim danom sve više i više kišnih vožnji i slika, a ljeto bi trebalo biti pred vratima. Umjesto da doma dođem mokar oznojan, ja dođem mokar pokisnut:
g.b. 266:


g.b. 264:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

NIJE IZLAZ!


Uz one šipke koje spriječavaju izlaz na prednja vrata, svi Citari imaju i ove naljepnice, no problem je što su putnici drski  i nepismeni, pa izlaze gdje ih je volja...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Kao što već rekoh, Citarima ispadaju dijelovi na sve strane. Srećom pa se dogodi da meni lajsna padne po glavi, a ne nekom drugom, jer je ja onda nisam slomio, nego sam je "ugradio" nazad gdje joj je mjesto...  ::|
g.b. 266:




Inače je g.b. 266 prije tjedan dana dobio ove žute trake protiv sunca, ali kako to ružno izgleda,  trebao bi ubrzo osvanuti sa crnima...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Neznam jel se ovo samo meni događa da imam ovako "ugodna druženja" s ovim Kitarima (vedro ovo ti je zaaakon  ;) ) ili i drugi imaju sličnih iskustava. Vozim se jučer u g.b. 270 na liniji 17 i pljus (nešto padne). Gledam šta je, a ono na podu kraj mene opet leži krovna lajsna. Hebote, svaki čas im otpadaju. Srećom mi ovog puta nije po glavi. Gurnuo sam je nogom u kraj dok traje vožnja da je ljudi ne pregaze i onda sam je opet na kraju donio sholetu...


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

#37
preodlična. :D :D

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Mislim da nitko nije napisao. Prije nego sam išao na odmor, vozio sam se u g.b. 267, koji je imao ugrađenu neku vrstu antivandalske kabine. Dakle, počeli su ih ugrađivati, neznam jesu li ih dosada dobili i ostali...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Maky  čim dođe u Split sazna nove tračeve...  ::|

Dakle g.b. 274 je u Dugopolju na servisu jer ima problema s prednjim krajem. Pod opterećenjem mu izduši i leži na podu. G.b. 267, ali i neki ostali imaju problema sa semerinzima na kompresorima od klime i ostalim sitnicama, tako da se zna dogodit da isprskaju sve okolo uljem...  :P

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

Citat: maky  u Srpanj 20, 2008, 22:31:04
Maky  čim dođe u Split sazna nove tračeve...  ::|

Dakle g.b. 274 je u Dugopolju na servisu jer ima problema s prednjim krajem. Pod opterećenjem mu izduši i leži na podu. G.b. 267, ali i neki ostali imaju problema sa semerinzima na kompresorima od klime i ostalim sitnicama, tako da se zna dogodit da isprskaju sve okolo uljem...  :P

pričao sam ti bio već da je jedan Citaro,zglobni bio na servisu u autolinea u Duopolju,kada je bilo otvorenje,no nisam vidio g.b. jer se vidio mu samo krov,bio u garaži...tako da nije prvi... :-\

netko

Tko kaže da su Citari "miljenici" i da se paze i voze samo po Splitu. ;)
G.b.264 danas vozio posebnu vožnju sa Čiova u 14:30h. :o
Pretpostavljam da je u pitanju BrodoTrogir.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Prvi put da neki Citaro to vozi. ajde neka onda...

Nego, izgubili smo jednog Citara...
G.b. 263 je nekidan imao ugovoreni prijevoz, u 24 sata je izlazio iz garaže, na semaforu je bilo zeleno i skretao je lijevo. Iz smjera grada je dolazio još jedan autobus prema garaži, a iza autobusa se našao neki pametnjaković koji ga je krenio pretjecati. I taman u tom trenutku je naletio na prednji lijevi kraj Citara. Šteta je poveća, a shole je zaradio ovratnik. Neznam šta je s klipanom iz auta...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Citaro g.b. 261 na servisu zbog puknutog remena. Mijenjao ga stari Citaro g.b. 184...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Na liniji 9 Citaro g.b. 275:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!