Čazmatrans – novosti i rasprava

Autor Tomek, Studeni 21, 2007, 00:50:47

Shole

Mene zanima kakva je vlasnička struktura Čazmatransa.   Ako su bili u stečaju da li je to riješeno osnivanje Čazmatrans Nove, ili su i dalje u stečaju ?  Ako nisu, tko je sve vlasnik i s kojim postotnim omjerima

mate

Stecaj je gotova stvar sto se njih tice, a u Novoj su vecinski vlasnici radnici (od vozaca, mehanicara i do uprave), većina njih (ugl. svi stariji i duze zaposleni) su upisani s odredenim udjelima u vlasnickoj strukturi, a pojedinci su i prodali svoje udjele trecim osobama ili institucijama.
Izvod iz sud.registra:

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:010034981

tramvajac 92

#587
Na koji točno misliš? Ima ih:

Čazmatrans d.d. je brisan sa 31.03.2008.
Čazmatrans-prijevoz d.o.o. je brisan sa 14.12.2009. (uključuje i Čazmatrans - trgovina d.o.o.)
Čazmatrans - trgovina i servis d.o.o., Slatina je brisana 24.11.2003.
Čazmatrans - nova d.o.o. je aktivan i ima 600injak osoba pod osnivače/članove
Čazmatrans - tehnički pregledi, Zagreb d.o.o. je od 27.06.2005. Croatia-tehnički pregledi
Čazmatrans   Podravina - Prigorje, Križevci d.o.o. je od 22.04.2014. brisan
Čazmatrans - teretni promet d.o.o. je od 16.02.2009. brisan
Čazmatrans  Koprivnica d.o.o. je od 15.04.2013. brisan
Čazmatrans  Vukovar d.o.o. u predstečajnoj nagodbi od 21.01.2013.
Čazmatrans - nova - putnička agencija, Osijek d.o.o. je od 13.09.2010. brisan
Čazmatrans - teretni promet, Vukovar d.o.o. je od 25.09.2012. brisan
Čazmatrans - promet d.o.o., aktivan. Osnivač je Čazmatrans nova
Čazmatrans - otok Hvar d.o.o. je od 07.10.2014. brisan
Čazmatrans-putnička agencija, Zagreb, aktivan. Osnivač je Čazmatrans nova
Čazmatrans - Dugo Selo d.o.o. je od 14.03.2006. brisan
Čazmatrans Dalmacija putnička agencija, Benkovac d.o.o., aktivan. Osnivač je Čazmatrans nova
Čazmatrans Kutina d.o.o. je od 30.04.2014. brisan. (sudski registar)



Dodatak: izgleda da smo mate i ja u isto vrijeme pisali, dok sam ja ovo sve isčupao, on je kratko i jasno.

sniff

BJ-958-GT, ZG-Zelina, niski Transliner sa displayem "Muller reisen"

mate

Nekadasnji Vukovarac VU-356-AF, a prije toga Knezevic GS-0049-K

podgora

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/crna-kronika/clanak/id/523812/putnici-na-putu-za-zagreb-culi-lupanje-ispod-autobusa-kada-su-se-zaustavili-uslijedio-je-pravi-sok-izmeu-kotaca-izisao-djecak-koji-se-punih-pet-sati-grcevito-drzao-za-dno-vozila-bio-je-u-vidnom-soku-sav-krvav-i-caav


samim čudom preživio
27.12.2017. | 15:15
Putnici na putu za Zagreb čuli lupanje ispod autobusa, kada su se zaustavili uslijedio je pravi šok: između kotača izišao dječak koji se punih pet sati grčevito držao za dno vozila! Bio je u vidnom šoku, sav krvav i čađav...
samim čudom preživio

Piše Saša Jadrijević Tomas

Foto Anđelko Nežić
Podijeli na Facebook-u Podijeli na Twitter-u Pošalji na email

Nakon što je pogibija malene migrantice, djevojčice od šest godina na granici Srbije i Hrvatske, punila novinske stupce, umalo se dogodila još jedna tragedija.
Naime, kako saznajemo, dječak imigrant od kojih 12 - 13 godina se tijekom utorka, 26. prosinca, provukao u podvožje autobusa hrvatskog prijevoznika Čazmatransa u Beogradu.
Autobus se kretao na svojoj redovitoj liniji za Zagreb, a dječak se, prema izjavama svjedoka, provukao ispod autobusa i 'smjestio' se u podvožje te pet sati riskirao život kako bi došao do hrvatske metropole. Samo pukom srećom nije pao među kotače i poginuo.
Temperature su bile jako niske, a dječaka su dok je putovao u lice derale čađa, voda s kolnika i prašina. Koliko se grčevito držao za podvožje svjedoče i njegove krvave ruke...


- Bus je iz Beograda krenuo u 11.30 sati. Prošli smo Kutinu, a negdje prije Ivanića smo čuli jako lupanje ispod autobusa. Najprije slab, a kasnije sve jači i jači zvuk.
Pozvali smo jednog od vozača i kada je i on čuo taj neobičan zvuk zaustavili smo autobus. Čim je autobus stao mali je sav prljav izašao između dijela za kotače. Teturao je, bio je u vidljivom šoku.
Bio je prljav do bola, kao da mu je netko ugljenom lice namazao. Pričao je slabo engleski. Policija je došla nakon 20 minuta - ispričao je za 'Slobodnu' Anđelko Nežić, putnik koji je bio u tom autobusu.
- Dječak je jako mršav, nema ga se što vidjeti. Ja i još par ljudi smo otišli na benzinsku i uzeli smo mu nešto za jest i pit. Malecki se skoro od Beograda do Zagreba vozio u podvozju, ne znam kako je izdržao - napominje Nežić.


Zatražili smo i komentar iz Čazmatransa.

- Možemo potvrditi da se navedeni događaj dogodio. Dječak je ušao u Beogradu ispod autobusa, obuhvatio je rukama i nogama osovinu koja spaja zadnje kotače i tako se držao nevjerojatnih pet sati.
Najprije je jedna gospođa čula lupanje, te je pitala vozača je li nam autobus u kvaru. Ali to je bio novi autobus. Potom se čulo i zapomaganje, pa je vozač zaustavio vozilo.
Ali to nam nije prvi slučaj, slično nam se nedavno dogodilo na liniji između crnogorske Podgorice i Dubrovnika - kaže nam Dražen Pavlović iz uprave Čazmatransa.
Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

steyr1985


Tomek

Danas je Crossway BJ-468-GS vozio Topusko-Zagreb (imamo ga u slikama, fotkao mate s vozačke strane).. Pišem to zato jer kao prvo bus izgleda novo, a kao drugo druga vrata su me iznenadila, lijevo krilo je veliko, desno malo, tako da ako ga netko vidi nek proba to poslikati ;)

sniff

791 - BJ-326-HA, križevačka crvena S315UL g.br. 867 također dobila nove rege, zaboravih kombinaciju.

Marek

gbr. 309 - nove registracijske oznake: BJ-789-HB

Dreamwalker

Nije bilo nigdje na forumu da su nabavljena bar dva potpuno nova Iveca.
Iveco Evadys (mislim da je prvi u HR) - ZG-7230-GM
Iveco Crossway - BJ-342-HB
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

sniff

DA-109-DL premještena u Zelinsku RJ.

sniff

Čini mi se da je i #975 dobila nove rege, BJ-659-HB.

Osoblje

Novo novo - MAN Lion's Coach. Hvala na slikama.
*Većina fotografija postavljenih s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*

sniff

Večeras vidio bijelu Setru S415UL, ima crni prednji branik. Rege BJ-(560)- (??), prinova pretpostavljam.