Vandalizam u autobusima i na stanicama

Autor jedan_019, Srpanj 17, 2010, 03:25:32

jedan_019

Tražim i tražim i ne nađem nigdje temu o vandalizmu u autobusima javnog gradskog prijevoza, tako da sam odlučio otvoriti novu temu u kojoj će se raspravljati i postavljati slike o raznim oštećenjima koja su proizašla nakon divljanja vandala; pijanih ili pak onih koji su željni dokazivanja u društvu pa si daju oduška nigdje dalje već u autobusima  >hammer<

Evo imam i zabilježen friški detalj od danas, odnosno već jučer. Linija 7, autobus 500, oko 23:05 polazak sa Gornje Vežice:

odvaljen rukohvat u zadnjem djelu autobusa (slika je malo lošija zbog loših svjetlosnih efekata :D):


odvaljeni rukohvat je našao novu poziciju, nogohvat  :P


Srećom, ja sam stigao poslije te tako zvane "operacije kidanja rukohvata" ali posljedice ipak nisu bile veće (razbijanje prozora i sl.) A moguće da je i od starosti puklo kad se netko objesio...

Još jednom isprike za lošije slike, al gledano; loš bus, loše slike  :-X

Laku noć  buljimir

BARCODE

Svaka čast ! Ova tema biti će uvjek aktualna na kraju školske godine iako niti kroz godinu ništa manje jer neki jednostavno nemogu shvatiti da je to njihovo da će se sutra opet morati koristiti tim autobusom i pratećom infrastrukturom vezanom uz taj autobus. Samo se nadam da će ova tema pridonijeti smanjenju,a ne povećanju vandalizma i predlažem da ako netko prepozna osobu koja uništava autobuse neka se objavi puno ime i prezime istog. Još jednom svaka čast.
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

Boki651

Osjetim neopisiv nalet adrenalina da nekome polomim kosti kad vidim da šara markerom ili pljuje po busu, uništava interijer.
Sve kreće od kućnog odgoja, a ako takvog nema, onda je logično što to gledamo po busevima, samo ja bih takve po kratkom postupku, pa se to ne bi događalo.

Kod nas je društvo krivo za takve stvari, ne smiješ danas više ni odghajati dijete, jer ako digneš ruku s ciljem odgajanja, odmah zovu telefone raznih boja i prijavljuju roditelje.

MAKI

#3
svašta rade a šaranje markerom je posebno iza gdje mulci stavljaju potpise.I da jedan događaj 614 jedan dečko koji je bio vani a nije bio u busu lupa nogom zadnja vrata. buljimir Oni ni ne razmišljaju da ce ako nesto razbiju njihovi roditelji platit štetu. >hammer<
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

mivano

Citat: MAKI  u Srpanj 18, 2010, 12:55:46
svašta rade a šaranje markerom je posebno iza gdje mulci stavljaju potpise.I da jedan događaj 614 jedan dečko koji je bio vani a nije bio u busu lupa nogom zadnja vrata. buljimir Oni ni ne razmišljaju da ce ako nesto razbiju njihovi roditelji platit štetu. >hammer<
imaju starci para
neki dan na stanici kod Slavice mulci na silu otvaraju zadnja vrata od Citara i ulaze, a kontrola i vozač ne trzaju

MB Citaro

Šta ćeš sa kretenima, nije im jasno da ako danas razbiju novi bus da će se sutra voziti u starom busu

Ruske

mislte stvarno da starce boli ona stvar? kakvi mulci, takvi i starci, u vecini slucajeva...i mora da ih briga za to sta razbe 1 staklo, 2 rukohvata i koju stolicu

mivano

Citat: Ruske  u Srpanj 18, 2010, 14:46:29
mislte stvarno da starce boli ona stvar? kakvi mulci, takvi i starci, u vecini slucajeva...i mora da ih briga za to sta razbe 1 staklo, 2 rukohvata i koju stolicu
mnogi svoju djecu uče: "...ti si u svojoj ulici/selu/gradu/državi i smiješ raditi što hoćeš...nitko ti ništa ne smije..."  >:(

MAKI

Citat: MB Citaro  u Srpanj 18, 2010, 14:08:54
Šta ćeš sa kretenima, nije im jasno da ako danas razbiju novi bus da će se sutra voziti u starom busu

sve dok ne razbiju i taj stari 
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

BARCODE

 A koliko je pokradeno  čekića za razbijenje stakla u slučaju opasnosti.  buljimir  Nitko ne razmišlja da ta naprava spašava živote u slučaju požara
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

Ruske

dobio sam dojavu da je u 11h neki lik se usrao u 583 i da je sole ispraznio bus i picio u garazu...to je sve sta znam

zvone16

Citat: Ruske  u Srpanj 19, 2010, 11:42:09
dobio sam dojavu da je u 11h neki lik se usrao u 583 i da je sole ispraznio bus i picio u garazu...to je sve sta znam


hahaahhahah je to istina stvarno ilil
ZvoneXp

MAKI

#12
 necete vjerovati ali istina je ja sam bio u busu
Desilo se to na Mrtvom kanalu i dobro ulaze putnici kad najednom cujemo glas kontrolorke kako bjesni
Tko je obavljao nuždu u busu neka izadje tko god da je.I isprazne oni bus kontrolorka jedna disala kad je izasla van

P.S bus je bio na 2
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

amalok.95

U 423 mulci razbili zvono na zadnjim vratima jer im šole nije htio otvoit vrara

MAKI

promatram ove dan 566 i vidim mulci odvalili rukohvat na jednom krilu vrata  pa sta oni sve rade to je cudo
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni