Gradske linije (Pula)

Autor noxis93, Studeni 30, 2007, 21:11:16

Kiki273

Citat: nexus  u Siječanj 29, 2008, 15:56:46
Kul. Pokušat ću onda nešto potegnut..
Super,bilo bi ponosni ako forumaši uspiju napraviti tako nešto.
Samo naprijed

noxis93

Citat: Kiki273  u Siječanj 29, 2008, 17:07:46
Citat: nexus  u Siječanj 29, 2008, 15:56:46
Kul. Pokušat ću onda nešto potegnut..
Super,bilo bi ponosni ako forumaši uspiju napraviti tako nešto.
Samo naprijed
samo da pp-ovci ne iskoriste ovo kao njihovu ideju. mogli bi mi prijedlog brevetirat i dobit ISO broj 8) 8).

nexus

Citat: noxis93  u Siječanj 29, 2008, 19:33:31
Citat: Kiki273  u Siječanj 29, 2008, 17:07:46
Citat: nexus  u Siječanj 29, 2008, 15:56:46
Kul. Pokušat ću onda nešto potegnut..
Super,bilo bi ponosni ako forumaši uspiju napraviti tako nešto.
Samo naprijed
samo da pp-ovci ne iskoriste ovo kao njihovu ideju. mogli bi mi prijedlog brevetirat i dobit ISO broj 8) 8).


iskreno, ja ne brijem na te ego tripove.. ako će je realizirat, potpuno mi je svejedno ko će si pripisat zasluge.. što sam plemenit..  ;D

nexus

Dqakle, imam par dubioza, pa bih molio znalce da ih razjasne. Naime, ne mogu shvatit vozni red linija 1, 2a i 3a. Na svakoj mreži linija je naznačeno da rečene linije voze svakih 20 minuta, ali u praksi je stvar sasvim drugačija. Primjerice, 1-ice znaju dolaziti i u razmacima od svega 5-7 minuta, trojke svakih 10ak, a jučer sam na Giardinima vidio dvije dvojke u smjeru Verudele doslovno jedna za drugom. Ono, 20 cm razmaka. Obje krcate. Slična stvar i sa 1-icom prije koji dan prema Šijani. Pojačanja, ili šta? U svakom slučaju, očito je da je rashod zglobnjaka bio mudar potez..  ::|  Možda se radi samo o kašnjenjima uslijed gužvi u prometu, al onda mi nije jasno koliko se buseva na tim linijama vrti? Dosad sam bio uvjeren da su po tri na svakoj, ali ovako guste polaske tri busa ne mogu odradit..

noxis93

ti ti se događa jer šole kad vidi da kasni (a pogotvo kad dođu švabe jedno 30-tak i svaka mora kupit karte pa nema sitno) onda nazove pojačanje koje krene sa kolodvora i započne prometovanje tamo gdije je pojačanje potraženo. tada bi bus koji je potražio pojačanje trebao ne primati više ljude (što se ne događa) i sve propustiti onom drugom koji zna prometovati potpuno prazan...
još što se može dogoditi je da se očekuje mnogo ljudi i nema slibodnih dolo autobusa pa se šalje 2 midia u isto vrijeme pa ovaj drugi zakasni.

u nadi da mi ne izbrišete account:
noxis93

boro

Danas gb.223 vozi na verudelu.

noxis93

Citat: boro  u Rujan 13, 2008, 16:12:29
Danas gb.223 vozi na verudelu.
ovo mi nije jako jasno...
kako ti vozači primaju linije koje će morati voziti... recimo za 2-ku/3-ku puno puta vidim da isti vozač napravi i do 3-4-5 puta isti đir pa mi nije jako jasno, šta je on zadužen za tu liniju cijeli dan? ili?

nexus

#22
Ne znam kako nam je promaklo, ali izmijenjena je linija 1. Da ne bi bilo sumnje, izmjena je, po već ustaljenoj praksi, išla u pravcu lošijeg rješenja.   ::|

Naime, puštanjem u promet novog kružnog toka na križanju Koparske i 43. istarske divizije, na staro su vraćene sve linije Pulaprometa osim jedinice. Ona nakon više od 20 godina mijenja trasu, te će ubuduće voziiti Autobusni kolodvor-43. istarske divizije-Jurja Žakna-Valturska-Prekomorskih brigada-Santorijeva-Zagrebačka-Giardini, a od Giardina uobičajeno prema Stoji. Obrazloženje jest da je smisao ovakve preregulacije u dobivanju bolje veze sjevera i juga grada s bolnicom u Zagrebačkoj, povezivanju Šišanskog Naselja i osiguravanju povezanosti (budućeg) sveučilišnog kampusa. A to što Šijana, kvart sa preko 7 soma ljudi, na ovaj način gubi dobru vezu s Giardinima, izgleda, i nije neki problem. Šta je sljedeće, linija za Verudelu zaobilaznicom? O sancta simplicitas..  ::| Škatara (zajedno s čitavom ignorantskom ekipom) skidat odmah!!! Dokle će se te budale, zajedno sa svojim ideesovskim komesarima, loptat glavama građana ovog nesretnog grada?!  >:(

Anyhow, zabrijao sam, evo nove mreže linija:



Rješenje je, da ponovim, , po mom skromnom sudu, nadasve retardirano. Istu je stvar (povezivanje Šišanskog, bolnice u Zagrebačkoj i budućeg kampusa) tebalo napraviti uvođenjem potpuno nove linije, za što buseva ima i više nego dovoljno (za održavanje zimskog voznog reda koristi se 28, a ljetnog svega 25 autobusa!).. Ali, jasno, zašto ići na kompletno rješenje kad se može vječito presipati iz šupljeg u prazno.  ::|

noxis93

ma... meni paše... imam brzi prijevoz do giardina kad kasnim na 27-ici hehe

nexus

Citat: noxis93  u Studeni 22, 2008, 11:07:53
ma... meni paše... imam brzi prijevoz do giardina kad kasnim na 27-ici hehe

Točno, ali veza Giardini-Šijana i Šijana Giardini je sada drastično oslabljena. Ponavljam, Zagrebačkoj je trebala prava gradska veza, ali to je trebalo riješiti novom linijom (npr. Industrijska zona-Prekomorskih brigada-Santoriova-Zagrebačka-Južni bulevar(Veruda))

noxis93

hehe zašto dobre ideje na dolaze ljudima koji ih mogu pretvorit u stvarnost???

nexus

Citat: noxis93  u Studeni 28, 2008, 17:50:30
hehe zašto dobre ideje na dolaze ljudima koji ih mogu pretvorit u stvarnost???

Postoji jean organ koji proizvodi ideje.. ;D

noxis93

Citat: nexus  u Studeni 28, 2008, 18:41:03
Citat: noxis93  u Studeni 28, 2008, 17:50:30
hehe zašto dobre ideje na dolaze ljudima koji ih mogu pretvorit u stvarnost???

Postoji jean organ koji proizvodi ideje.. ;D
Lol dobro ti ovo...Nažalost nemaju ga svi...

nexus

#28
Evo jedne novosti - od neki dan je konačno pojačana linija 8, tako da ona sada vozi u principu svakih pola sata, nešto slično kao linija 6.  :) Po meni, izuzetno bitna stvar, s obzirom da područje Monte Magna i Valdebeka doživljava veliku izgradnju (samo trenutno se dovršava 400-tinjak novih stanova)..