Kvarovi autobusa (2)

Autor MB FAN, Veljača 06, 2018, 22:17:24

Volzhanin

Eh kad bi bilo...ovako nakon noći (i to ne cijele noći već od nekih 23 do 4) totalna nula...i još ako je kompresor slabiji pa ni neće preko 6 bez dizanja okretaja....Shole moj šoferska je tuga pregolema....

citaro

Citat: Volzhanin  u Veljača 10, 2019, 18:53:41
@citaro što trubiš o nekakvim plinovima i potrošnji nemam uopće komentara....koliko zagađuju tvornice, dizel lokomotive u nerazvijenijim državama, SVA vozila u Americi...to što mi ne gasimo autobuse na 15min je najmanji problem...naravno tu je i gunđanje putnika kojima je hladno/vruće...

Iznimno glup 'argument'... Uvijek postoji netko tko vise zagadjuje, sto ne znaci da nas treba biti briga i zagadjivati i razbacivati se resursima ako to nije potrebno.

MAN truck bus

I što onda kad se polazak ne ostvari zbog štednje i očuvanja prirode? umnik2
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

marin

Citat: Volzhanin  u Veljača 10, 2019, 18:53:41
Vjeruj mi nema smisla gasiti ga ni za 20min stajanja....neću reći da je loše održavanje ali nije bajno...i akumulatori većinom istrošeni...događalo se da više neće upaliti, da ne može zrak nafilati, ne može se više iznivelirati, neka el. stavka crkne kao npr. grijanje/ventilacija/klima/vrata...svašta nešto...a ti @citaro što trubiš o nekakvim plinovima i potrošnji nemam uopće komentara....koliko zagađuju tvornice, dizel lokomotive u nerazvijenijim državama, SVA vozila u Americi...to što mi ne gasimo autobuse na 15min je najmanji problem...naravno tu je i gunđanje putnika kojima je hladno/vruće...
Nesavjesno je kad imaš pauzu 30 i više minuta pa ga ostaviš da bezveze radi....i opet ga moraš barem 10min prije polaska upaliti kako zbog zraka i postizanja određene temperature u putničkom prostoru tako i zbog mogućeg "problema nepaljenja" te si time 10min u prednosti što se tiče servisa

Vjeruj ti meni da je tvoj da bi ga ti gasio. Autobus troši cirka 3l dizela na sat, to sad pomnoži s brojem autobusa i dana u godini i brojke su enormne same po sebi.
Po meni, idealno bi bilo, gasiš ga AKO stojiš dulje od 5 minuta i pri tome da nije ljeto i pržiona na 25-35 stupnjeva (pri 25 vani unutra može i 40 bit od mase ljudi i stakala), i naravno po zimi kad je očito da se ljudi smrzavaju pa ga ne gasiš da i sat vremena radi. Dakle, gašenje dolazi u obzir tijekom proljeća/jeseni i tako nekim prijelaznim razdobljima kad se niti bus muči upalit, a niti će se puno promjenit temperatura u putničkom prostoru...po ljeti na 35 dok ga ne gasiš je vruće s klimom, a da ga zgasiš za 5 min je pakao već.

Volzhanin

E pa nema onda ako i ili...ako ga gasimo gasimo ga...sve preko 5min...vjeruj mi da bi barem 60% linija zbog toga kasnilo tj zbog čekanja servisa..ali neka..to bi onda bilo ful očuvanje prirode...ukinut sve pa pječice i biciklima da se ne zagađuje...bando...nitko nikada na ovom forumu nije spomenuo problem malobrojnih žutih traka i zlorabljivanje istih, to nije bitno...kao ni loše napravljena ugibališta...vozni redovi su spometnuti ali ni to vas ne zanima...samo vas zanima jel bolji Mercedes, MAN ili IVECO i zanimaju vas bahati zetovci koji su bahati zbog svih vas...čovjek odradi kulturno 10 godina i zauzvrat stalno dobiva uvrede i kukanja i onda vam čudno kad postanu bahati i bezobrazni...a i više nafte potrošim čekajući i gmižući u nepotrebnoj koloni auta (pogotovo na žutim trakama koje bi trebale biti prazne) nego tih 15min rada na leru na terminalu....

citaro

Citat: MAN truck bus  u Veljača 10, 2019, 22:01:09
I što onda kad se polazak ne ostvari zbog štednje i očuvanja prirode? umnik2

Zasto se autobusi ne odrzavaju kako spada? U Svicarskoj se primjerice i na mjestima za korekciju gdje pauza traje minutu i pol do dvije gasi motor.

@Volzhanin, jel se mozes drzati teme i argumentirano replicirati bez ukljucivanja osobnih frustracija, koje jos k tome veze s temom nemaju?

MAN truck bus

Zato što fali kadra i dijelova.
Isto tako sam imao priliku razgovarati sa jednim vozačem (preko video poziva) i za vrijeme pauze od 7 minuta je stajao sa upaljenim autobusom zbog grijanja.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Volzhanin

#202
Citat: citaro  u Veljača 11, 2019, 17:19:30
Zasto se autobusi ne odrzavaju kako spada? U Svicarskoj se primjerice i na mjestima za korekciju gdje pauza traje minutu i pol do dvije gasi motor.

@Volzhanin, jel se mozes drzati teme i argumentirano replicirati bez ukljucivanja osobnih frustracija, koje jos k tome veze s temom nemaju?



Post je obrisan, ovakvim tonom se ne razgovara na forumu!!!

citaro

#203
Citat: MAN truck bus  u Veljača 11, 2019, 17:22:40
Zato što fali kadra i dijelova.
Isto tako sam imao priliku razgovarati sa jednim vozačem (preko video poziva) i za vrijeme pauze od 7 minuta je stajao sa upaljenim autobusom zbog grijanja.

Onda je rjesenje zaposljavanje strucnih osoba i nabava dijelova.
Isto tako ako se u najzabacenijim alpskim selima na -20 stupnjeva moze gasiti motor na okretistu, moze se i u zagrebu.

Btw kakvi su zakoni u HR sto se nepotrebne buke tice?
U Svicarskoj, izmedju ostalog zbog buke, vozila koja stoje ne smiju imati ukljucen motor.

Portos

Citat: Shole  u Veljača 10, 2019, 19:19:08
Da je održavanje kako spada nebi izgubio zrak na 6 za 10 min, nego bi mu bio na 10 atmosfera i nakon noći provedene na parkingu
Da smo mi u normalnoj državi s normalnim prijevoznicima koji imaju dobro održavanje autobusa...

Onda bi autobusi bili parkirani u natkrivenim garažama, spojeni na industrijske zračne instalacije. Vozač bi došao na posao, upalio autobus i odvezao se. Ali dođeš ujutro u ugašen bus sa malo zraka, turiraš ga hladnoga da bi mogao krenuti, smrzavaš se u njemu barem 20' dok ne započne grijati. Ako ga tokom smjene ugasiš on izgubi dio zraka, pa neće upaliti, pa se pojavi neka greška.
Nekada je bilo smisla gasiti autobuse barem na početnim ili krajnjim stajalištima, no tada nisu bili klimatizirani i imali su bočne i krovne prozore širom otvorene. Ako si još imao sreće da bus ne gubi zrak, a Ikarusi i stariji autobusi su ga podosta gubili, onda ga i nisi morao paliti prije polaska.
Mislim da bi trebao postojati neki pravilnik kada gasiti autobus, te osigurati da se taj pravilnik doista i provodi.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

421

#205
@citaro
Dociranje iz zemlje koja je davno riješila ono što mi nismo niti započeli (a pitanje je i kada ćemo) impliciralo je i tvoje vrlo uvjerljive i logične teze:
"Onda je rjesenje zaposljavanje strucnih osoba i nabava dijelova."
Kako se mi toga ranije nismo sjetili? Stupid Balkans!
Nije tako jednostavno kako se čini. Naročito van granica kifle.Be here, act here pa ćeš živjeti u ozračju politike, Crkve i branitelja koji kroje sudbine malobrojnih zaposlenih.
A Volzhanin uopće nije bio  o-0 niti su to njegove osobne frustracije, već i moje, sviju nas vozača u JGP.  thumbs thumbs
@Tomek
Vrati post zbog sadržaja, ne tona!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

marin

Citat: citaro  u Veljača 11, 2019, 20:06:33
Onda je rjesenje zaposljavanje strucnih osoba i nabava dijelova.
Isto tako ako se u najzabacenijim alpskim selima na -20 stupnjeva moze gasiti motor na okretistu, moze se i u zagrebu.

Btw kakvi su zakoni u HR sto se nepotrebne buke tice?
U Svicarskoj, izmedju ostalog zbog buke, vozila koja stoje ne smiju imati ukljucen motor.

To su bezvezarije i ciganjenje. Ok ako bus ima webasto kao kamion da radi dok je ugašen, u što čisto sumnjam. Može Švicarska bit kakva hoće, al nitko normalan ti se ne bi smrzavao na -20 zbog uštede na gorivu, a ako nekom smeta buka nek se dođe "grijat" u ugašenom busu... I to još ako lošije grije niti se ne zgriješ kak spada, a trebo bi ga ugasit, kak da ne. Netko radi 8 sati i da se smrzava da bi se netko bunio u ugodnim i toplim foteljama, a uostalom, današnji euro 6 motori, su tolko tihi na leru da ih sigurno glavešine u modernim zgradama sa dobrim prozorima niti ne čuju.
Dok se god ne osjeti potreba za grijanjem, ma gasi ga kog briga niti ne mora radit, malo odmora za uši vozaču. Zrak se nafila za minutu-dve ak je sve ok s kompresorom, čak i ako ga izgubi dok je ugašen.

Dreamwalker

Citat: 421  u Veljača 11, 2019, 20:49:17

Nije tako jednostavno kako se čini. Naročito van granica kifle.Be here, act here pa ćeš živjeti u ozračju politike, Crkve i branitelja koji kroje sudbine malobrojnih zaposlenih.
Točka. Ovo je uzrok velike većine problema. Slažem se.

Citat: Volzhanin  u Veljača 11, 2019, 09:10:21
nitko nikada na ovom forumu nije spomenuo problem malobrojnih žutih traka i zlorabljivanje istih, to nije bitno...kao ni loše napravljena ugibališta...vozni redovi su spometnuti ali ni to vas ne zanima...samo vas zanima jel bolji Mercedes, MAN ili IVECO i zanimaju vas bahati zetovci koji su bahati zbog svih vas...čovjek odradi kulturno 10 godina i zauzvrat stalno dobiva uvrede i kukanja i onda vam čudno kad postanu bahati i bezobrazni...a i više nafte potrošim čekajući i gmižući u nepotrebnoj koloni auta (pogotovo na žutim trakama koje bi trebale biti prazne) nego tih 15min rada na leru na terminalu....

Citat: 421  u Veljača 11, 2019, 20:49:17
A Volzhanin uopće nije bio  o-0 niti su to njegove osobne frustracije, već i moje, sviju nas vozača u JGP.  thumbs thumbs

Okey, vi vozači ste frustrirani, putnici su isto frustrirani, mediji su takvi kakvi jesu i čekaju da netko od vas napravi kakvu grešku jer im to diže tiražu i broj klikova. Sve je to razumljivo. Volzhanin, ovaj forum pratim 10 godina i znam da je bilo riječi i o žutim trakama i o regulacijama prometa semaforima, i o voznim redovima, tako da tvoja tvrdnja kako nitko nikad to nije spomenuo ne drži vodu. No isto tako kad se išlo vama vozačima u korist na način da se slažu vozni redovi kojim bi vi imali više slobodnih dana, uglavnom su ti ljudi ovdje dočekani na nož s tvrdnjama da nemaju pojma i prevladao je stav da se treba misliti samo na svoju guzicu i svoju gradsku četvrt. Isto tako kad je bila ona afera s lažnim bolovanjima gdje su vaši kolege radili za vašu konkurenciju dok ste vi umjesto doma bili za volanom odrađivali prekovremene, zagovarao sam da se takve ljude kazni jer to nije kolegijalno ni fer prema firmi koja vas hrani. Tad sam od jednog cijenjenog kolege forumaša i vozača u ZET-u dobio jednu rečenicu koju nikad neću zaboraviti: "Postao si gnjevan na sve, a to nije dobro". Koji god smo dobar savjet dali, dočekani smo na nož. No nema veze, idemo dalje.

Ja bi se osvrnuo opet na rečenicu kolege 421 koja kaže:

Citat: 421  u Veljača 11, 2019, 20:49:17

Nije tako jednostavno kako se čini. Naročito van granica kifle.Be here, act here pa ćeš živjeti u ozračju politike, Crkve i branitelja koji kroje sudbine malobrojnih zaposlenih.

18 i pol godina u Zagrebu je na vlasti naš dragi gradonačelnik. 18 i pol godina nema niti jednog milimetra nove pruge za tramvaj, 18 i pol godina se promet u gradu podređuje automobilima o čemu je bilo riječ i na ovom forumu. Koliko me sjećanje drži i koliko znam o ZET-u, vi imate sindikat u firmi, jel tak? Jeste li vi, s razlogom isfrustrirani vozači, probali problem žutih traka i ostale probleme riješiti preko sindikata ili je taj isti sindikat dobar jedino za slanje čestitki gradonačelniku kad pobjedi na izborima? Istom tom gradonačelniku koji ne riješava vaše probleme u prometu. Ako jeste, al bez uspjeha, ok. Probajte nazvati Radio Sljeme i emisiju "Zagrebi po Zagrebu", čujem da se tamo rješavaju takvi problemi. Evo nam recimo linije 7 u Dupcu kao najbolji primjer. ;)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

leonardo123

#208
Gbr 401 opet u kvaru, zvuk mu je prilično dubok i loš, zamijenio ga je 658.

tramvajac 92

Nema 107/4 na polasku u 14:50 sa Žitnjaka, 107/5 vozi neispravan 533, ima probleme sa zadnjim vratima.