Avtomontaža Bus

Autor mansg313, Travanj 16, 2009, 19:43:03

mansg313

Evo jedna sličica iz Avtomontažinog prospekta

Shole

Cool.  Jedan od riječkih 604-610  (1995.g.)

manoplan

Iako neodoljivo podsjeća na MAN-ov model FRH,

conecto

Nije MAN, ali jest Avtomontaža. Ustvari, nije ni Avtomontaža nego Technocommerce što je valjda trebao biti novi naziv firme za ponovno pokretanje proizvodnje buseva u Ljubljani ???
Vezano s tim je i slika ovog busa (prototip). Zna li itko što se na kraju dogodilo?

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

SARI

#4
Pošto je tema o povijesti zglobnih MAN-ova zaključana, možda ne bi bilo loše da autor ubaci (kad je već ubacio za 220) i Avtomontažinu generaciju 240, a zapravo hibrida (koliko sam skužio?) između 220 i originala 242, sa par osnovnih informacija kao i o ostalim modelima... ;)

Shole

to je zaključeno jer nije sve obrađeno kako treba.  Kad se uhvati vremena onda će se Avtomontaža posebno obradit jer nisu počeli radi 1979. od SG220 nego su i ranije radili MAN 890 i 750

shef

Dobio ovo na mail. Spada u svakom slučaju u povijest... Gdje su sada Gradine?



Uploaded with ImageShack.us
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

miky

Ovakav mali MAN od Avtomontaže ( OS reg. oz.) je koliko ja znam rađen u kooperaciji Avtomontaža-Man-VW, te ovaj / ovakav Man ima motor od VW...Sječam se ključeva koji su imali VW znak. Bila su to neka druga vremena, ovakav Man je bio nešto što danas nije ni da izađe nova Setra S 611 HD, a danas je takav autobusić smješan, kao i veliki brat, a u to vrijeme je poslije Setre S 215 HD bio on ZAKON, a tek su kasnije u HR odn. u EX YU počeli polagano dolaziti Neoplani, pa i po koji VanHool...

conecto

Jedna reklama "Avtomontaže" iz 1985. Mislim da je ovo jedini primjerak koji je završio u "Kompasu".
Ili možda nije, jer volan je na ovom s desne strane  ???

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

miky

Točno, Kompas je imao katnoga MAN-a, ne znam koliko ih je bilo, ali nije bio ovaj, ovaj mi izgleda kao gradski autobus, a KOMPAS-ovi su bili visokoturistički.

shef

MAN Avtomontaža u Gabonu! (bus-planet.com)


image host
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

SARI

Kad bi neko pokrio prednji kraj... ja bih rekao da je neki iskasapljeni Sanos :)

telige

 MAN FOC 16.200

In Sharjah Emirate a batch of these MAN FOC 16.200 with Avtomontaza (Yugoslavia) bodywork were found, offered for sale. They were built in 1982 and belonged to the Oman National Transport Company. The buses shown, 32.01, 32.02 and 32.11 have a roof mounted destination display.




Tekst i fotografije su sa
http://busexplorer.com/PHP/MidPage.php?id=2369

MAN 16.240 Avtomontaža
This MAN 16.240 with Yugoslav Avtomontaza bodywork was built in 1982. It was found in Sjarjah, for sale, together with several similar buses that had less white and had a roof mounted detination display. It belonged to the Oman National Transport Company and is in that operator's latest livery.




Tekst i fotografije su sa
http://busexplorer.com/PHP/MidPage.php?id=2370
Nema me.

TAM

Slike autobusa koje je pravila Avtomontaža. Jako mi je žao što je propala Avtomontaža. :( Autobusi su im bili stvarno vrhunski što kvalitetom što dizajnom.
IVECO

IVECO 391.12.29 L

Mercedes AM 404 FVT

Mercedes AM 404 FT

Mercedes AM O405 M

Mercedes O 405 NM

Mercedes AM O405 GNM

Mercedes AM O 405 L

Volvo Ovo su autobusi za Saudijsku Arabiju koje je napravila Avtomontaža, a trebao ih je napraviti Eurobus Zagreb.

Volvo AM B10B M

Volvo AM B10B L


Izvor:delo.si
Autor:Albert Zore
Dani ponosa i slave!
    

Shole

odlične slike,  svaka čast,  al su u krivoj temi.  Nemožemo ovo nikako ubrojit pod TAM-a.   Avtomontaža jest radila turističke TAM-ove,  ali je radila i nadogradnje na ostalim proizvođačima,  isto kao što je Novi Sad radio gradske Tam-ove ali i Volve.  Trebalo bi ovo prebacit pod nekakvu grupu KAROSERISTI,  kao što je bio i TAZ, i kasnije EUROBUS