Globtour - rasprava i novosti (2)

Autor Tlimfocit, Ožujak 07, 2009, 18:44:06

Shole

Dnevno ???
Pa ko će iz Bosne u Slovačku ?
Smiju li kupiti Hrvatsku?

Tlimfocit

#991
Pretpostavljam da se radi o spajanjima preko Zagreba. Vjerojatno, uz postojeće linije za Beč iz BiH, se u Zagrebu spajaju linije BiH-Zagreb i Zagreb-Beč. Pretpostavljam da novih pravih linija zapravo i nema nego samo spajanje / bolja organizacija postojećih. Ako netko zna više....


VanhoolTX

#992
Vjerovatno i vijest godine za Balkan.
Mozda zvuci nevjerovatno,ali Globtour/Croatia Bus preuzima  Deutsche  Touring u cjelosti.Ne samo balkanske linije vec i sve unutar europske linije.Svi zaposleni ostaju,a kako kazu novine jos nije poznato kako ce dugove isplatiti.
Poklopi ih Hercegovac.
Ovo moze biti ili velika propast firme ili veliki razvoj,sredine nema.Mislim da ste svi svjesni sta znaci ovo uzimajuci u obzir cjelokupnu situaciju u Europi.Evo na njemackom,ako sam sta pogresno preveo ispravite.
''CroatiaBus/Globtour übernimmt Deutsche Touring
Für die in einem Insolvenzverfahren befindliche Deutsche Touring gibt es einen Käufer: "Der Fernbus-Anbieter Deutsche Touring steht vor der Übernahme. Der Partner CroatiaBus/Globtour wird den Geschäftsbetrieb des Unternehmens aus Eschborn zukünftig leiten und den bestehenden Linienverkehr fortführen."
Leider wird nicht gesagt, wie der neue Eigentümer die Ursachen beseitigen will, die zur Insolvenz geführt haben. Ein einfaches 'Weiterführen der bestehenden Linien' wird da sicher nicht ausreichen. Auf jeden Fall ist dem Unternehmen Erfolg zu wünschen, damit es neben Flixbus wenigstens nach ansatzweise einen weiteren Fernbusanbieter in Deutschland gibt.''
http://www.handelsblatt.com/unternehmen/dienstleister/deutsche-touring-fernbus-anbieter-wird-von-partner-uebernommen/20187476.html

busfan

Meni nije jasno, evo i dosad na forumu se dosta ljudi zali na Croatia bus, jos dok su vozili Njemacku zajedno sa Transturistom mnogi su izbjegavali GT zbog cestih kvarova i sl.
Sta ce tek sad biti...

ist

Nema više linije Split-Jajce kakva je dosad postojala. Umjesto nje, vozi linija Prijedor-Banja Luka-Jajce-Bugojno-Kupres-Livno-Split-Makarska-Ploče. Svakog dana, naravno. Polazi u 4 ujutro iz Prijedora, kroz Jajce ide u 6 kao i dosad, a iz Split bi trebala produžavati oko 10.50, ali uvijek kasni barem pola sata.
Vraća se popodne-navečer, kreće u 17.30, u Splitu bi trebala biti u 19.30, ali i u povratku uvijek kasni, obično dvadesetak minuta do pola sata. Drže je sa Sideralima prve generacije, onima što su imali registracije 198-E-197 i sličnima

ist

#995
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crna-hronika/prevrnuo-se-autobus-globtoura-417529

Citat:
Prevrnuo se autobus Globtoura, ima mrtvih i povrijeđenih
Dvije osobe su poginule, a više ih je povrijeđeno, potvrđeno je u Policijskoj upravi Trebinje

Prilikom prevrtanja autobusa autoprevoznika "Globtur" u mjestu Vrtič kod Nevesinja ima mrtvih i povrijeđenih osoba, rekli su za Srnu u Policijskoj stanici Nevesinje.

Dvije osobe su poginule, a više ih je povrijeđeno, potvrđeno je u Policijskoj upravi Trebinje.

Saobraćajna nesreća se dogodila oko 8 sati na magistralnom putu između Nevesinja i Gacka u mjestu Vrtič, udaljenom tridesetak kilometara od Nevesinja.

Autobus preduzeća "Globtour" prevozio je putnike iz Beograda prema Nevesinju i Mostaru.

Više vozila hitne pomoći iz Nevesinja uputilo se ka mjestu nesreće.

Prema nezvaničnim informacijama, u autobusu je bilo dvadesetak osoba.

ist

Zapalio im se neki od Siderala u Hercegovini

Frik85

Prije 3 tjedne njemačka policija gadno kaznili u Münchenu i Mannheimu globtour zbog kabotaž.

VanhoolTX

To kupili kupili i prevozili putnike između njemačkih gradova??Eh svasta..
Ovaj video se pojavio danas..Preticanja na punoj.
DefitivIno oni su mi zadnja opcija kada negdje trebam..Ne mogu da i dalje razumjeti dobro rade,kada sam cuo dosta prituzbi na rad..
Ne bi me cudilo da sada spajaju putnike iz Hrvatske i BIH u jedan autobus,pa da idu dalje zajedno za Njemacku,Skandinaviju..Dvije linije,1 autobus..
https://www.facebook.com/CrnaHronikaBiHofficial/videos/2225064647809141

Frik85

Citat: VanhoolTX  u Veljača 21, 2019, 12:02:33
To kupili kupili i prevozili putnike između njemačkih gradova??Eh svasta..
Ovaj video se pojavio danas..Preticanja na punoj.
DefitivIno oni su mi zadnja opcija kada negdje trebam..Ne mogu da i dalje razumjeti dobro rade,kada sam cuo dosta prituzbi na rad..
Ne bi me cudilo da sada spajaju putnike iz Hrvatske i BIH u jedan autobus,pa da idu dalje zajedno za Njemacku,Skandinaviju..Dvije linije,1 autobus..
https://www.facebook.com/CrnaHronikaBiHofficial/videos/2225064647809141
kupili putnike plus vozili linije kojih obče nebi smeli. Jednostavno na bosanske table vozili linije županja Dortmund  i München Zagreb

VanhoolTX

Ne cudi me..Realno,mogucnosti manipulacije kod Globtour grupe su velike.Pogotovo sada kada su preuzeli i Touring nakon CB.Obaraju cijene u BIH,za smijesne cijene voze Njemacku iz pojedinih dijelova BIH..Kako uspjevaju?Upravo na ovakve nacine..
Sva sreca ima Njemacka policija koji radi svoj posao,jer na Balkanu rade sta god hoce..

MAN464

Prije koji dan Sideral (niski)  za Livno i Sarajevo otišao solidno pun očito im dobro rade linije .  :)
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

Frik85

Citat: VanhoolTX  u Veljača 24, 2019, 12:14:26
Ne cudi me..Realno,mogucnosti manipulacije kod Globtour grupe su velike.Pogotovo sada kada su preuzeli i Touring nakon CB.Obaraju cijene u BIH,za smijesne cijene voze Njemacku iz pojedinih dijelova BIH..Kako uspjevaju?Upravo na ovakve nacine..
Sva sreca ima Njemacka policija koji radi svoj posao,jer na Balkanu rade sta god hoce..
Ima svašta na Srbiji so Jankovića uništili.

Tlimfocit

Malo da aktiviramo temu.
Jučer iz BiH puno Globtourovih autobusa za Njemačku....stara linija Neum-Banjaluka-Njemačka 4 busa, Tuzla-Njemačka 5 komada, Sarajevo-Njemačka 6 komada, a Bihać-Njemačka 3 komada...Može biti da je i još koji ispod radara prošao ;)