Nesreće u kojima su sudjelovali autobusi

Autor erobuss, Studeni 30, 2007, 14:25:12

kriticar

#45
Danas u "24 sata" članak kako je kod Klenovice nedaleko Novog Vinodolskog bager pao na cestu i polomio stakla u zadnjem kraju busa sa njemačkim turistima te da je po turiste došao Autotransov zamjenski bus,a oštećeni bus je odveden u Rijeku na popravak( ???šteta 20000 kuna ???).dvije putnice lakše povrijeđene.
Zna li tko više detalja?
EDIT:pronašao sam istu vijest u e-formatu,evo link
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=65756
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

Neo

#46
Evo ovaj pocetak ovog ludog proljeca i ljeta i ova dogadjanje na putevima i udesima sa busevima nije masilo ni mene ove godine.

Samo nakon sest mjeseci moj zuti imao je manji udes steta se procjenjuje na oko 8.000 Kuna, hvala bogu pa moj vozac nije kriv. Covjek je sjekao krivinu i imao oko 1,78 promila alkohola, zahvaljujuci spretnosti i sabranosti vozaca izbjegnuta je je veca nesrece.

Izjava covjek koji je pobjegao sa lica mjesta, ali su ga hvala dragom bogu uhvatili nakon nekoliko kilometara, je bila pa zar sam je nekoga udario... >:( >:(

Evo nekoliko slika u biti otisla je sajba, lijevo ogledalo i malo ogrebotina po busu...











je zakon

maky

Eh, pa kud baš na novoobnovljeni Spaceliner?!  >:(
Ako ništa drugo,  uvijek se možeš tješiti da je sreća što nije došlo i do gore nesreće, nego je eto nastradao retrovizor i šajba...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Neo

Ma Maky sve je vec sredjeno nova je sajba i novi retrovizor stra ide da se uradi ono sto je izgrebano, bitno je da nije bilo povredjenih, to je najgora stvar a ovo se sve da srediti, malo nove boje, nova sajba i novi retrovizor...
je zakon




mate

Jel tko ima kakvih informacija o nesreci koja se jutros desila u Zg-u...?

Tomek

#53
Kaos kaos -- to je pet minuta od moje zgrade, stradao jedan Lion's Classic od Autoturista i Setra od Samoborčeka, ozlijeđenih ko u priči... Zanimljivo na vijestima su opet javili da se radi o dva busa Samoborčeka

http://www.24sata.hr/news/clanak/deset-ljudi-je-ozlijedeno-u-sudaru-dva-busa-i-kamiona/69045/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

Autoturistov MAN se zaletio u Samoborčekovu Setru zbog nepropisnog razmaka, da bi se potpom u Man straga zaletio kamion...

FitzTN

Pa sta su izvodili autoturistovac i onaj kamion pogotovo...strava.

Jel ima autoturist uopce sta jos za vozit ljude? Ovo je 3. MAN out
Kamionu nije niš, a Setra ce brzo u promet,valjda kad rješe osiguranje (pretpostavka je da nije kriv za sudar)

Sva sreća nema teže ozljeđenih. Al opet ne znam odakle tolko ljudi u 2 busa za Samobor rano ujutro ???

mate

Pa ni Autoturistu bas ne cvjetaju ruze sto se toga tice... :(

A,to je vjerojatno bila konkurentska utrka koja je neslavno zavrsila :(
Pa,vjerojatno ide dosta ljudi radit...pa je to bio razlog zasto su se dva busa nasla u isto vrijeme za Samobor

Tomek

Ovaj MAN je imao već sudar tak da je prednji dio bio nanovo rađen i nije imao naljepnice, pa sad opet. Samoborček i Autoturist voze zajedno linije iz Črnomerca tako da nema konkurentske utrke....

mate

Znaci MAN bi mogao imat jos jedan popravak?A,za konkurenciju sam pitao,jer nisam znao tocno...hvala puno na informaciji 8)

miky

Vlasnik Autoturista je brat od vlasnika Samoborčeka ( naravno i obrnuto ).

brzi

sudar osobnog vozila i autobusa kod Knina,11 ozlijeđenih 1 osoba smrtno stradala...