Nesreće u kojima su sudjelovali autobusi

Autor erobuss, Studeni 30, 2007, 14:25:12

netko

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

mate

Jel mozda tko zna ciji je to autobus sudjelovao u nesreci?Nigdje jos ne mogu naci nista detaljnije o ovoj nesreci...

manoplan

Citat: mate  u Srpanj 03, 2008, 13:49:48
Jel mozda tko zna ciji je to autobus sudjelovao u nesreci?Nigdje jos ne mogu naci nista detaljnije o ovoj nesreci...

Za sad se zna da je dubrovačkih registracija i da je vozio Francuze.

Servis


brzi

šteta...samo se nadam da vozač nije bio pod "prisilom" pa je morao ovoliko juriti...
Nažalost o tome se rijetko priča...a nažalost do koji dan i ja sam vozio na neki način pod "prisilom",žurno...i kad sjedneš za volan jednostavno si na neki način potencijalni ubojica...No upravo zbog tih sr*** sam dao otkaz,makyu sam pričao pa zna bolje o čemu govorim...U tim slučajevima ti u prometu sve radiš napamet iz iskustva...
ali opet na neki način nitko te nemože prisiliti na da budeš iscrpljen...jer u današnje vrijeme vozač ima toliko drugih stvari na koje ga prisile poslodavci pa mu je nažalost volan tek na drugom mjestu.Nažalost ovdje je žena ni kriva ni dužna poginula...a vozač završio na psihijatriji.
E sad pravilno gledajući on je kriv...ali opet kažem i nevolim nikoga optuživati.jer to su sve situacije u sekundama...u kojima se svi možemo naći...
Eto vidjeli smo onaj trostruki sudar kamion-bus-bus prije koji dan.A kamion je vozio 70-godišnjak,znači duplo stariji od ovog i iskusniji.I opet mu se dogodilo,ali tu sad opet možemo raspravljati o refleksima...
Iskreno stvarno mi je žao oboje,a pogotovo njihovih obitelji...
Neznam sjeća li se tko nesreće,mislim negdje u zagorju(?) kada se bus sa školarcima okrećao i udario učenika koji je preminuo.Nažalost taj vozač nije izdržao i nedavno se ubio,jer nije mogao si priznati da je ubio nevino djete.Da tragedija bude još veća,negdje oko njegovog samoubojstva dokazano je da on nije skrivio nesreću!
Možda najbolje kaže ona pjesma:"...volan je vrtlog u kojem možeš udaviti se..."
sad bilo kako bilo,kriv je...i nažalost dao si je kaznu za cijeli život...preveliku.Nedaj Bože nikome!

mate

Brzi,slazem se s tobom...ne daj boze nikome...gotovo svaki put kad idem iz Broda za Osijek,bilo busom bilo autom,dozivim uvijek nekoliko situacija di se spasava ziva glava...radi nekih koji svojom "voznjom" dovode u opasnost zivote svih sudionika... :(
Nazalost,zbog takvih situacija je i ovaj posao sofera jako delikatan...

brzi

#66
Citat: mate  u Srpanj 03, 2008, 19:20:36
Brzi,slazem se s tobom...ne daj boze nikome...gotovo svaki put kad idem iz Broda za Osijek,bilo busom bilo autom,dozivim uvijek nekoliko situacija di se spasava ziva glava...radi nekih koji svojom "voznjom" dovode u opasnost zivote svih sudionika... :(
Nazalost,zbog takvih situacija je i ovaj posao sofera jako delikatan...

sad kad spominješ Brod i Osijek,mislim da gore ima više pravaca nego po Dalmaciji i D1 magistrali gdje je ova nezgoda bila...
I moram reći da će se prije nesreća dogoditi na pravcu gdje će vozač dobiti samopouzdanje i gdje se auto koje dolazi iz suprotnog smjera čini kao da stoji ili da vozi manjom brzinom...Kada pogledamo npr. gradsku vožnju,više se događa da se auto zalijepi drugom u guzicu nego kad se skreće u lijevo na raskiržju i kad moraš propustiti auta iz suprotnog smjera i moliš moga da ti nedođe crveno pa da ne ostaneš na raskrižju...Zašto?Vjerojatno zato jer tu vozači očekuju opsnost,jer ako ti kamion,kombi ili bus isto skreće ulijevo(iz suprotnog smjera) na tom raskrižju ti nevidiš dolazi li tko i očekuješ da te netko može "skupiti".A ovako gdje je pravac i sl. opustiš se daš si dozu sigunosti i dogodi se najgore...

mate

Ima stvarno tih pravaca dosta od autoceste izmedu N.Gradiske i V.Kopanice koja je ujedino i proglasena kao najopasnija dionica autoceste u Hrvatskoj,pa D7 od Osijeka do Slav.Šamca,te pogotovo D2 (Podravska magistrala)...
Problem je u vozacima,koji misle da imaju snazan auto pa odmah obilaze po 3-4 kamiona...a to se na osjeckoj i đakovackoj obilaznici dogada svakodnevno...ja se vise ne cudim kad vidim neki sudar na toj dionici...jel kako se to vozi...to nije normalno :(

davor

Prokletstvo vozaca autobusa je i to da se ozlijedjeni nikad ne broje prstima samo jedne ruke...
A opet, voziti autobus je odlican osjecaj..

lionsclasic

Meni se čini da je ova Setra 315hd od goyatoursa na Du tablicama DU994 CU a cini mi se i da
je na slici iz 24 sata naprednjim vratima natpis vrlo slićan natpisu bjele setre sa njegova pod forumu ispravite me ako se varam
nedogodilo se nikome

Neo

Lion mislim da si u pravu i da se radi o busu registarskih tablica DU 944-CU...

http://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=357.0

Nedao Bog nikome da se ovo dogodi...
je zakon

mate

Nazalost ljeto dolazi...sve je vise prometa na cestama...i stvarno treba paziti pri voznji...jer i mala neopreznost moze dovest do katastrofe :(

Nije mi samo jasno..ljudi zele sto prije stici na more...a ne razmisljaju uopce o posljedicama...pa covjece ako si umoran,stani negdje pol sata...odmori se...a nemoj vozit umoran...pa se skucat u nekog... :(

Svima koji voze...sretno na cestama... 8)



erobuss

Nedaleko od Mostara sudarili se belgijski autobus i Škoda iz Danske. Sreća nikomu ništa...  :)

http://www.bljesak.info/content/view/13657/158/