Slike iz AP Dubrava

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:36:32

Portos

Citat: tamlover  u Ožujak 23, 2008, 13:07:26
Portos 710 imao je jači sudar 15.3. - imaš fotke u crnoj kronici.
Hvala

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Ivan1983

Danas iz garaže AP Dubrava:
1.Na ovom Citaru se vidi da je bilo lakših bočnih oštečenja i da su si limari dali truda,jedino se čeka da i lakireri obave svoj dio posla;


2.Ova dva zglobnjaka nakon svojih odrađenih smjena odmaraju na parkiralištu;


3.Najmanji ali i prvi u redu od ostale školske flote;

4.Školska flota parkirana u jednom redu;

5.Ova tri Man-a su još uvijek u AP Dubrava g.brojevi 614,619,620;





Toliko od mene za sad iz AP Dubrava ;D ;D!!!

manoplan

Citat: Touringovac  u Ožujak 29, 2008, 23:48:20

Toliko od mene za sad iz AP Dubrava ;D ;D!!!

Hvala Bogu da imamo nekoga u ZET-u.  ;D
Lakše je dobit dozvolu za slikavanje u NATO-voj bazi nego u AP Podsused ili Dubrava.

man750

#18
Za 619 i 620 dosad nije bilo podataka na forumu. Dali su to g.br.10 i 11 iz Podsuseda?
EDIT: pronasao sam na forumu sliku g.br.11 i reg je ista kao kod g.br 620.
133 u ZAGREBU
22 u DUBROVNIKU
Jedan u MakarskojMAN750 Autobus ispred svog vremena
- S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N -

tamlover

Moguće jer žuto-bijelih kod nas se više ne viđa.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan1983

Nekoliko današnjih slika iz AP Dubrava,slikane su mobitelom pa ako vam se nesviđaju slobodno izbrišite ali nisam imao drugog izbora:






tamlover

U kakva šteta, kadrovi su odlični.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Ivan1983

Da nebi mislili da je radiona prazna:

Ivan1983

Evo što se ovih dana pojavilo u AP Dubrava,neznam dali ovo vozilo ili bolje rečeno autobus imamo negdje na forumu?Dakle rječ je o autobusu za prijevoz bolesnika pretpostavljam na dužim relacijama ???










Naravno ako netko nešto zna o ovom busu neka napiše,a sada još par slika za kraj:




Pozz...

tamlover

Fale mi ovi bijeli SU-ovi  >:(
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

conecto

#25
Mnogo toga se promijenilo otkad je ova tema zadnji put bila aktivna, bijeli su odavno prefarbani, a valjda se još jedino školski busevi parkiraju na istom mjestu. Sad odmaraju za vrijeme školskih praznika iako su prije par dana i oni spašavali jutarnji izlaz kad nije bilo plina...





U nastavku školskih solo Citelisi...







I preko puta ostatak solo Citelisa na mjestu gdje su se nekad kupusali busevi u rashodu. Buseva je puno pa je borba za svako parkirno mjesto...



...zbog čega su u prolaz nagurani kombiji za prijevoz invalida. Naravno, ovo su slike po danu kad je većina buseva na linijama.



"Vatrogasni pristup" sve uži.

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#26
A izlaz spašavaju još uvijek i 13-15 godina stari O-405 GN. Pokraj plinaša još će dugo oni voziti iako su neki već oglašeni za prodaju pa i ovaj prvi na slici. Parkiraju se uz južnu ogradu gdje je već dugo mjesto najstarijih zglobnjaka.



U središnjem velikom prostoru između O-405 GN i školskih vladaju uglavnom solo i zglobni Citari.





Na mjestima gdje su rasvjetni stupovi parkinzi su kraći pa ih koriste manji busevi





Jedan je ipak preživio - Mercedes O-305 G gb 710, uređen kao "motor-home" kod posebnih organizacija prijevoza.

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#27
Na prostoru prema benzinskoj smjestili su se MAN Lions Cityi, preko noći i za njih 27 je ovdje malo tijesno.



Iako popune čitav ovaj prostor sve do benzinske, najčešće poneki još završi na sredini. Uobičajeno za autobuse iz APD - četke površno operu zadnje desnu stranu busa



S druge strane benzinske je prostor za 9 Conecta gdje su im prostor oslobodili invalidski kombiji.



Na parkingu za osobna vozila ispred prometnog ureda parkiraju se 646, 647, putnički Crafter i službeni VW Polo.



I ovdje je veselo - na prostoru pored istočnog ulaza gdje je prije stajalo 25 Mercedesa O-405 GN sada se gura 40 zglobnih Citelisa, ponekad i u 3 reda pa neki ostaju zatvoreni u sredini. Izlazak s parkinga ponekad znači mnogo dugačkog slaloma urikverc, često potpuno napamet u toj gužvi, pravo čudo da u jutarnjem mraku nikad nitko nikog ne pogodi.





Ovdje se to malo bolje i vidi - kad bi ovaj Citelis izlazio urikverc išao bi ravno na onog iza u daljini. A još kad bi pored njega bio parkiran drugi bus (kao što je najčešće slučaj ujutro kad su svi još u garaži) vozač ga ni ne vidi.



Inače, taj dio pored istočne ograde je nekad bio ostavljen za slobodni prolaz (što označava ova bijela linija na asfaltu), ali slobodan prostor je odavno postao luksuz u garaži Dubrava.



Sa suprotne strane još je najčešće parkiran poneki bus na kojem se rade električarski popravci.



Poneki Citelis uvijek stoji i u prostoru između radione i stanice za tehnički pregled koju djelomično koristi servis Irisbusa.

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole

Da li se kod vas parkiravaju busevi navečer bezveze ili redom kako ujutro izlaze van (npr. zglobni Citelisi)?  Ili je pak obrnuto pa nakon šta se parkiraju napravi se spisak pa ujutro izlaze s obzirom kako su parkirani pošto ionako ne dužite buseve.   A vjerovatno će bit ono treće.   Baj d vej, super su ove insajderske slikice!  710 može upalit i vozit ili se šlepa?

conecto

#29
Parkiraju se navečer kako naiđu, ujutro izlaze kako su disponirani - dakle "bezveze".
A 710 može upalit i vozit, ali kad ide "van" se šlepa jer nije registriran, iako najčešće vozi sam u pratnji dizalice i servisnog kombija pod rotirkama.
I dok sam sastavljao ove postove sjetio sam se baš Autotroleja. Prema fotkama na forumu tamo je problem prostora u garaži još gori, tako da me bilo gotovo sram ovo ovdje pisati, ali ipak određeni problemi postoje, pa ipak...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...