Autobusi - razno

Autor t4, Prosinac 11, 2007, 16:01:42

Tomek

Hm, gb653 ima ratkape  :o. Ta serija ih nije imala, ovo je stavljeno naknadno, nevjerovatno da Dubrava još uvijek na svojim autobusima ima ratkape(doduše na na svima, ali ima) dok su u APP-u sve nestale. Katastrofa.

Ivan

Citat: Tomek  u Siječanj 27, 2008, 16:51:51
Hm, gb653 ima ratkape  :o. Ta serija ih nije imala, ovo je stavljeno naknadno, nevjerovatno da Dubrava još uvijek na svojim autobusima ima ratkape(doduše na na svima, ali ima) dok su u APP-u sve nestale. Katastrofa.
653 ima ratkape već barem godinu i pol dana...

Ivan

#32
Eh, da, mislim da još nitko nije javio, g.b.300 je prefarban, ali opet u krem-plavu kombinaciju, i sa plavim odbojnikom. :) Samo, opet nije "oriđiđi", umjesto lava ispod slova MAN mu i dalje stoji zakovana pločica Avtomontaža... >:( >:( >:(
Inače bih ga stalno ganjao sa fotićem jer bi bio jedini krem-plavi "originalni" (sa trilexima) MAN-AM ;D, ali ovako je bezveze...    :'( :'( :'( :'( Je li tako teško prebaciti lava sa jednog od rashodovanih, a pločicu AM staviti malo dalje gdje joj je mjesto?? MOLIM VAS ,zetovci, ako netko čita, stavite mu lava!!!!!!!!!!!!!!!!

Portos

#33
Citat: Ivan  u Siječanj 30, 2008, 20:04:32
Eh, da, mislim da još nitko nije javio, g.b.300 je prefarban, ali opet u krem-plavu kombinaciju, i sa plavim odbojnikom. :) Samo, opet nije "oriđiđi", umjesto lava ispod slova MAN mu i dalje stoji zakovana pločica Avtomontaža... >:( >:( >:(
Inače bih ga stalno ganjao sa fotićem jer bi bio jedini krem-plavi "originalni" (sa trilexima) MAN-AM ;D, ali ovako je bezveze...    :'( :'( :'( :'( Je li tako teško prebaciti lava sa jednog od rashodovanih, a pločicu AM staviti malo dalje gdje joj je mjesto?? MOLIM VAS, zetovci, ako netko čita, stavite mu lava!!!!!!!!!!!!!!!!
i 880 (ex 66) je svoje zadnje dane imao plavi branik :( :( :(

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Tomek

Registracija od gb300 istječe početkom veljače tako da su ga možda osposobili za još godinu dana vožnje gradom ili je to šminkanje pred rashod jer ZET je već imao neke debilane poput gb274 koji je bio razbijen straga da bi ga tri tjedna obnavljali, vozio je još tjedan dana i otišao u rashod  ;D

Ivan

Citat: Portos  u Siječanj 31, 2008, 14:16:15
i 880 (ex 66) je svoje zadnje dane imao plavi branik :( :( :(
Imao je plavi branik inače i 598 dok je bio tek obnovljen prije 2-3 godine, a imao ga je, ako se dobro sjećam, i barem jedan od krefeldskih SG 220 (ja mislim 207) kada su ih počeli bojati u ZETove boje.

konkordsky

#36
Citat: Ivan  u Siječanj 30, 2008, 20:04:32
Eh, da, mislim da još nitko nije javio, g.b.300 je prefarban, ali opet u krem-plavu kombinaciju, i sa plavim odbojnikom. :) Samo, opet nije "oriđiđi", umjesto lava ispod slova MAN mu i dalje stoji zakovana pločica Avtomontaža... >:( >:( >:(
Inače bih ga stalno ganjao sa fotićem jer bi bio jedini krem-plavi "originalni" (sa trilexima) MAN-AM ;D, ali ovako je bezveze...    :'( :'( :'( :'( Je li tako teško prebaciti lava sa jednog od rashodovanih, a pločicu AM staviti malo dalje gdje joj je mjesto?? MOLIM VAS, zetovci, ako netko čita, stavite mu lava!!!!!!!!!!!!!!!!

Šta nisu taj g.b.300 rashodovali?
To su već punoljetna vozila svoje dala i bio bi red zamjeniti ih.
Meni puno više smeta što g.b.121 nema preklopne prozore koje već dvije godine tražim da stave ali se u ZET-u oglušuju na primjedbu kao nemaju takvih prozora ili ne isplati se stavljati na staro vozilo.
Nema goreg kad po ljeti vozač vozi sa otvorenim prednjim vratima,a mi otvorimo krovne otvore i eto nam propuha da boli glava.
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

Tomek

Ne znam di konkordsky živiš,ali od prošlog proljeća gb121 ima prozore na otvaranje i u putničkom djelu. Dobro jutro, glavno da si se žalio tokom godine ZET-u zobg toga - moš mislit...

konkordsky

Citat: Tomek  u Siječanj 31, 2008, 14:31:00
Registracija od gb300 istječe početkom veljače tako da su ga možda osposobili za još godinu dana vožnje gradom ili je to šminkanje pred rashod jer ZET je već imao neke debilane poput gb274 koji je bio razbijen straga da bi ga tri tjedna obnavljali, vozio je još tjedan dana i otišao u rashod  ;D

To je čisto ušminkavanje do kraja ljeta,do početka nove školske godine.
586 je također bio generalno uređen pa ga bacili kao i 278('82).
Mnogo toga su sredili da bi ubrzo bacili.

NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

Tomek

Citat: Ivan  u Siječanj 31, 2008, 14:51:27
Citat: Portos  u Siječanj 31, 2008, 14:16:15
i 880 (ex 66) je svoje zadnje dane imao plavi branik :( :( :(
Imao je plavi branik inače i 598 dok je bio tek obnovljen prije 2-3 godine, a imao ga je, ako se dobro sjećam, i barem jedan od krefeldskih SG 220 (ja mislim 207) kada su ih počeli bojati u ZETove boje.

Od Krefeldskih su plave branike nakon farbanja imali gb203, 205, 206 i 210.
Gb201 i 207 su oduvijek imali crne, ali ovi ostali su s vremenom dobili isto tako crne(u ARZ-u ih bojali u plavo, a u APP-u stavljali crne)
Plave branike su imali i SL202iz Hernea i to gb94 - 98, ali i njima su nakon par mjeseci u APP-u stavljeni crni branici. Osobno, plavi mi izgledaju puno bolje, ali vjerojatno su crni praktičniji.

konkordsky

Citat: Tomek  u Siječanj 31, 2008, 15:00:20
Ne znam di konkordsky živiš,ali od prošlog proljeća gb121 ima prozore na otvaranje i u putničkom djelu. Dobro jutro, glavno da si se žalio tokom godine ZET-u zobg toga - moš mislit...

Koliko prozora i sa koje strane?
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

Tomek

Potraži po starom i ovom novom forumu za slike, negdje ih ima. Isto tako ako te zanima aktivni vozni park imaš drugu temu u podforumu Zagreb pa pogledaj. Sada ću izbrisati i ovaj i tvoj prethodni post jer su nepotrebni.

Ivan

Citat: konkordsky  u Siječanj 31, 2008, 14:56:14
....300.....
To su već punoljetna vozila svoje dala i bio bi red zamjeniti ih.
Ma je l'? Stvarno?!? Briljantan zaključak. Baš me zanima kako to nikome drugome nije palo na pamet...

Ivan

Citat: Tomek  u Siječanj 31, 2008, 15:03:50
Citat: Ivan  u Siječanj 31, 2008, 14:51:27
Citat: Portos  u Siječanj 31, 2008, 14:16:15
i 880 (ex 66) je svoje zadnje dane imao plavi branik :( :( :(
Imao je plavi branik inače i 598 dok je bio tek obnovljen prije 2-3 godine, a imao ga je, ako se dobro sjećam, i barem jedan od krefeldskih SG 220 (ja mislim 207) kada su ih počeli bojati u ZETove boje.

Od Krefeldskih su plave branike nakon farbanja imali gb203, 205, 206 i 210.
Gb201 i 207 su oduvijek imali crne, ali ovi ostali su s vremenom dobili isto tako crne(u ARZ-u ih bojali u plavo, a u APP-u stavljali crne)
Plave branike su imali i SL202iz Hernea i to gb94 - 98, ali i njima su nakon par mjeseci u APP-u stavljeni crni branici. Osobno, plavi mi izgledaju puno bolje, ali vjerojatno su crni praktičniji.
Aha, da, stvarno. :) Nisam se za ove krefeldske nikako mogao točno sjetiti, tj. počeo sam zaboravljati detalje, davno je to bilo :(, a ja nisam ništa od toga zapisivao...

tamlover

U Gorici su trenutno navodno gbr 44 i gbr 109 na posudbi ali u ZET-u se na veliko priča o tome da će uskoro svi EL-ovi i dio NL-a iz '99. za stalno u Goricu.

Mislim da za to nema šanse dok ne stignu novi autobusi, osim ako ZET ponovno uzme u najam gradske autobuse od uvoznika (gradske tamo nikad nisam ni vidio pa sumnjam da je tako nešto i moguće)
...i bilo je lepo i navek TAM bu....