Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

Ivan

Pretpostavljam da za umirovljene praktično ne moramo izbjegavati objavu službenog broja, ali mislim da je bolje ne stavljati ubuduće da forumska dječurlija ne bi krivo shvatila poruku jer ne bi bilo prvi put da ne znaju što čine ili znaju ali testiraju živce. :) :P

smogovci.bbb2

Izvor: fb grupa Osamdesete u Zagrebu
Terminal u Dubravi 1987. godine
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Povijest se nalazi u 655.

Evo i u full rezoluciji
http://i64.tinypic.com/iy22c9.jpg
http://i67.tinypic.com/2ro14av.jpg
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Izvor: fb grupa Osamdesete u Zagrebu (Damir Mihaljević)
ZET-ove markice za pokaze 80-tih godina
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Сале#

Tramvaj: ČKD,
godina proizvodnje: 1972. godina,
adresa: http://www.zeleznice.net/forum/.

sniff

#695
Beogradski Čeh u Zagrebu ? Vidim, ipak je 201 ovdašnji.

Сале#

Zanima me do koje je godine radio.

conecto

Citat: smogovci.bbb2  u Svibanj 09, 2018, 22:50:58
Izvor: fb grupa Osamdesete u Zagrebu
Terminal u Dubravi 1987. godine


Ova fotografija nije iz 1987. već je snimljena nakon prve obnove terminala Dubrava koja je završena u kasno ljeto 1990.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

elcamino

Pozdrav ekipa, već dulje vrijeme pratim forum, pa je napokon došlo vrijeme za prvi post.
Par slika screenshotane prije nekog vremena i zaboravljene nedugo nakon toga, tako da nažalost ne znam pojedinosti odakle su.
Znam jedino da je godina otprilike 1992.-93.

Možda će nekome značiti, a ako su već bile na forumu, onda isprike. Znam da nije neka kvaliteta, ali znalci će sigurno znati o kojim se busevima
radi. Prepoznajem legendarni stroj sa zadnje dvije slike i Tam u volanu, ovaj sa prve tri slike mi je nepoznanica.



Portos

Citat: elcamino  u Srpanj 08, 2018, 16:22:30
Pozdrav ekipa, već dulje vrijeme pratim forum, pa je napokon došlo vrijeme za prvi post.
Par slika screenshotane prije nekog vremena i zaboravljene nedugo nakon toga, tako da nažalost ne znam pojedinosti odakle su.
Znam jedino da je godina otprilike 1992.-93.

Možda će nekome značiti, a ako su već bile na forumu, onda isprike. Znam da nije neka kvaliteta, ali znalci će sigurno znati o kojim se busevima
radi. Prepoznajem legendarni stroj sa zadnje dvije slike i Tam u volanu, ovaj sa prve tri slike mi je nepoznanica.

Stražnja strana Ikarusa IK 115 ili IK 160

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

545

@elcamino ovaj IK 115, G.B. 725, snimljen je u Zaprudju na liniji 222. Tada je pisalo na tabli 222 - Remetinec - Zapruđe - Žitnjak, s obzirom da je solo moguće da je to 1991-'92.
Poslije 1992.,nisu više vozili IK 115,na toj liniji, samo IK 160/MAN SG 220, a od 1993. rabljeni MAN-ovi.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk


Dreamwalker

Onda možemo reći da je to snimljeno u jesen 1992. Ako dobro vidim tablice na Ikači ZG-730-IZ, snimka je snimljena iza kolovoza 1992. Lišće na prve dvije slike i kaput na gospođi kaže početak/sredina listopada 1992.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

elcamino

#702
Budući da me iz nekog razloga fasciniraju Ikarusi, a nažalost ima nedovoljno pravih fotografija, za utjehu ostaju screenshotovi.
Ovaj je iz videa "Promet na Univerzijadi 1987."

elcamino

Citat: Dreamwalker  u Srpanj 10, 2018, 22:50:08
Lišće na prve dvije slike i kaput na gospođi kaže početak/sredina listopada 1992.

Vise kraj jeseni/zima 1992.,jer se sjecam snijega u videu. Probat cu ga naci.

545

@elcamino prve 3 slike su IK 160, snimljene iz kombija koji je punio gorivo na benzinskoj postaji Črnomerec u Ilici. Smjer Vrapce.

Poslano sa mog SM-J730F koristeći Tapatalk