Napadi na Prometove radnike

Autor Kolega Ćole, Svibanj 27, 2016, 21:53:11

Kolega Ćole

Evo opet otvaram ovu temu jer je prva već prva bila izbrisana i stavljena u temu RAZNO,a mislim da je ova tema potrebna da bi mi vozači mogli pisati o svojim  iskustvima  sa huliganima.

prometnik

dragi Kolega Ćole ako je prva već bila izbrisana to znači da je izbrisana s razlogom  good_boy
kupi kartu spasi Promet

man323

Tako je i otvorena tema "Priče iz garaže" pa zbog nesmislenosti je izbrisana. A iz novootvorene teme "Priče iz garaže 2" nije izašlo ništa bitno vezanu uz tu temu... Tako da iz ove teme "Napadi na vozače" neće izać ništa

Kolega Ćole

Citat: man313  u Svibanj 28, 2016, 17:39:11
Tako je i otvorena tema "Priče iz garaže" pa zbog nesmislenosti je izbrisana. A iz novootvorene teme "Priče iz garaže 2" nije izašlo ništa bitno vezanu uz tu temu... Tako da iz ove teme "Napadi na vozače" neće izać ništa
Iz većine tema na ovom forumu nije izašlo ništa bitno i nisu izbrisane tako da nebi trebalo ni ovu ni priče iz garaže 2

man323

Ja se neću dalje mješati! Radite što hoćete, neka moderatori i administatrotori to rješavaju

Kolega Ćole

#5
Dobro nemoj se ti mješati,ali ako mi ova tema bude izbrisana ja cu napravit novu.Ova je tema namjenjena nama vozačima da pišemo svoja iskustva.

tomekk

Pa di su vam onde te velike priče???? Samo pišete o tome kako ćete pisati. Da onda svatko otvori temu? Napadi na putnike, napadi na trudnice, napadi na djecu, napadi na penzionere.... Pa ćemo u svaku napisati u ovoj temi ćemo pisati o iskustvima i napadima.
Samo znaš otvorit temu, a do sad niti jedan primjer niti iskustvo nisi naveo. Ima dosta tema na forumu, ako bude potrebe otvorit će se nova.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Paško

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/314022/frustracije-kulminiraju-u-splitskim-busevima-dvojica-mladica-napala-vozaca-potukli-se-maloljetnik-i-57-godisnjak

kava

Citat:Frustracije kulminiraju u splitskim busevima: dvojica mladića napala vozača, potukli se maloljetnik i 57-godišnjak

U nedjelju, u 21.50 sati, u ulici Kralja Stjepana Držislava u Splitu dvije osobe su u autobusu narušavale javni red i mir, a nakon što ih je 33-godišnji vozač upozorio na ponašanje, istog su verbalno napali, pri čemu ga je jedan od njih udario. 33-godišnjak je odbio liječničku pomoć, te nije imao vidljivih ozljeda.

U službene prostorije su privedena dvojica 18-godišnjaka, protiv kojih je po dovršenom kriminalističkom istraživanju podnesen Optužni prijedlog zbog prekršaja iz članka 13. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.

Također je dovršeno i kriminalističko istraživanje nad 57-godišnjakom i maloljetnikom (17), protiv kojih je podnesen Optužni prijedlog zbog prekršaja iz članka 13. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.

Kriminalističkim istraživanjem je utvrđena sumnja da su se navedene osobe fizički sukobile 27. svibnja oko 8 sati u autobusu, u Sukoišanskoj ulici u Splitu. U događaju nitko nije ozlijeđen.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Zoran C. Promet Split

Citat: amfan  u Svibanj 30, 2016, 11:26:02
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/314022/frustracije-kulminiraju-u-splitskim-busevima-dvojica-mladica-napala-vozaca-potukli-se-maloljetnik-i-57-godisnjak

kava
Nešto se po tom pitanju treba pod hitno učiniti.  Sve je više napada na kolege i nije lako u tim uvjetima voziti i stalno očekivati da će te netko verbalno pa čak i fizički napasti.  Svakim danom je sve više takvih slučaja a osobe koje napadnu vozače prođu sa malom prekršajnom prijavom a možda i bez toga. Pod hitno se treba uvesti  da je napad na vozače javnog prijevoza napad na službenu osobu.

Shole

95% napada na vozače je zbog prodaje karata.  Ako već upravu nije briga za vaše zdravlje, odnosno ozljede,  onda se vi vozači organizirajte pa uopće nemojte kontrolirat ni prodavat karte.  Brzo će se nešto pomaknut na bolje, vidit ćeš

josipgrgin

Nema druge nego da soferi nose pancirke i suzavac a i to stoji da se karte ne prodaju samo posli ce biti problem sa novcima jer iovako fali para a ako i karte ne budu prodavali ko zna oce li i place vidit

To je sve AJME

Zoran C. Promet Split

Citat: Shole  u Svibanj 30, 2016, 23:50:52
95% napada na vozače je zbog prodaje karata.  Ako već upravu nije briga za vaše zdravlje, odnosno ozljede,  onda se vi vozači organizirajte pa uopće nemojte kontrolirat ni prodavat karte.  Brzo će se nešto pomaknut na bolje, vidit ćeš
Vjerujem da bi tek onda nastali još veći problemi sa novcima i onako smo u dugovanju, a ne bi me čudilo da kada bih se to napravilo da bi bilo podijeljenih otkaza. Ali bez obzira na to nešto ćemo mi vozači morati poduzeti jer kako je krenulo ljude u upravi uopće nije briga za nas.


STress

Citat: Zoran C. Promet Split  u Svibanj 31, 2016, 06:43:22
Vjerujem da bi tek onda nastali još veći problemi sa novcima i onako smo u dugovanju, a ne bi me čudilo da kada bih se to napravilo da bi bilo podijeljenih otkaza. Ali bez obzira na to nešto ćemo mi vozači morati poduzeti jer kako je krenulo ljude u upravi uopće nije briga za nas.

Misliš da bi bili u stanju nać na tržištu par stotina vlasnika "D" kategorije?  ::|

Stvar je u organizaciji i ničemu drugom. Sredinom devedesetih je bilo par štrajkova kad je grad doslovce bija paraliziran, uskakali su privatnici i drugi prijevoznici, pa je - recimo - osmicu vozija "Čazmatrans" a duju vrgorački "Jadrantrans". Ali je ekipa bila složna i nisu se dali smest obećanjima i prijetnjama.

Nego, šta je bilo s famoznim "antihuliganskim" kabinama?

Kolega Ćole

Te anti vandal kabine nisu nešto pouzdane jer se može razbiti staklo pa vozač opet nastrada jedino kamere mada ni one nisu nešš pouzdane.Evo npr #216 su razbili zaštitno staklo na kabini i vozač je opet pretučen tako da ne štite u potpunosti vozača.