ex Laurus Zadar (ex Larus)

Autor kriticar, Studeni 02, 2008, 08:56:10

kriticar

Laurus Promet d.o.o.
Zadar, Jadranska cesta 47


1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

markost

#1
@kritičar

Pošto se po raznim topicima piše o ovom prijevozniku koji godinama ima koncesije na "dobre linije"(ostavština Autotransporta Zadar, pa ZGT ,pa Croatia Zadar- line), a do sada nije imao svoje autobuse otvaram ovaj topic sa slikom njihovog opalina.(ispričavam se zbog lošije kvalitete slike koja je slikana iz drugog busa po kiši). njihove linije godinama su vozili busevi Čazmatransa, Presečkog, Marjan Split, AP Varaždin te AP Lika(možda sam kog i preskočio)

Bus ima i na vratima natpis Larus Zadar kao oznaku vlasnika.

@markost

Evo i moje Setre S 215 HDH ex Makarska :


manoplan

Citat: kriticar  u Studeni 02, 2008, 08:56:10
Pošto se po raznim topicima piše o ovom prijevozniku koji godinama ima koncesije na "dobre linije"(ostavština Autotransporta Zadar, pa ZGT ,pa Croatia Zadar- line), a do sada nije imao svoje autobuse otvaram ovaj topic sa slikom njihovog opalina.(ispričavam se zbog lošije kvalitete slike koja je slikana iz drugog busa po kiši). njihove linije godinama su vozili busevi Čazmatransa, Presečkog, Marjan Split, AP Varaždin te AP Lika(možda sam kog i preskočio)
http://i163.photobucket.com/albums/t297/kriticar/Kriticar%203/PIC_1001.jpg
Bus ima i na vratima natpis Larus Zadar kao oznaku vlasnika.

Nadovezao bih se i rekao da su linije koje imaju odlične.Za imovinu Croatia Zadar line-a bili su zainteresirani svi koje si naveo.Čazmatrans i Presečki su čak u jednom trenutku i bili vlasnici, ali je tada uplivao Larus.Naravno da nije izostao interes riječkog Autotransa.


Tomek

VIđen neki dan u Zagrebu Neoplan Euroliner isto sa oznakama Larusa na vratima i ZD tablicama.

mansg313

Evo ja sam neki dan vidio i slikao N116 skroz bijeli samo sa strane je imao promet,ali je imao Larusovu tablu pa pretpostavljam da uskoro idu u Larus isto kao i ovj N316 kojem su več maknuli sa bokova "Promet Makarska"logo

erobuss

Tko je vlasnik tvrtke? Odjedanput imaju vlastite autobuse. Ipak je trebalo investirati odeđenu količinu novca u sve ovo... :-\

busi

ak mene pitas nemam pojma

ja sam samo naletio na bus i usliko ga  8) jesam faca

navi


manoplan

Citat: navi  u Studeni 09, 2008, 20:54:01
http://i293.photobucket.com/albums/mm41/navi28/DSC01125.jpg

Znači i Isuzua su uzeli od Prometa.Pošto su dva bila na prodaju, predpostavljam da je još jedan završio kod njih.
Lako moguće da je i ona mala Setra (ex. Atlas) završila u Larusu.

stipe15

#9
Vozio je njihovu liniju pa je valjda njihov.Na kompjuteru na kolodvoru sam vidio da je još jedno vozilo sa MA-registracijama vozilo za Larus.

markost

Ima još jedan ovakav ,ali skroz bili ,bez slike .Danas nočija u Splitu.

borelee

Navodno su sve skupa kupili 10 autobusa  platili ih oko 300000 eura...ali opet ponavljam navodno...

navi

danas setra 215h ex.promet Makarska na liniji Split-Pula

stipe15

Što im je Promet Makarske prodao sve autobuse čovječe??Evo i ovaj ostao bez naljepnica...

navi

jučer na liniji Zg-Zd