Fotoškolica – kako poboljšati kvalitetu fotografija?

Autor sniff, Svibanj 13, 2016, 18:30:13

Paško

Nema ti od ovakvih potpisa u kutu nikakve koristi. Onima koji to žele cropati taj dio i malo ga urediti u Photoshopu nije teško. Jedino što bi bilo korisno je prozirni tekst po većini slike, ali za to nemam ni vremena ni volje.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Premjestio sam ovu temu u "O radu foruma" kako bi bila vidljivija.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

mivano

Pozdrav svima.
Nemam nekog velikog iskustva s fotografiranjem ali muči me jedna stvar, ako postavim sliku u portrait orijentaciji nakon uploada ona postaje landscape. Je li moguće nekim trikom doskočiti tom problemu, dakle da slika ostane u portrait orijentaciji? Evo dva primjera, u prilogu.

Mercedes bus

Malo prije snimljeno
Gbr 183 na 172
Gbr 180 na 109
Gbr 178 na 176
Nadam se da su ovaj put dobre slike rofl

MAN truck bus

Mene bi bilo sram.

@tramvajac92 vrati se sve ti je oprošteno.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Mercedes bus


MAN truck bus

Toga da si bez imalo obzira izignorirao Jakovljevu poruku (i to veću) o tome kakve su slike poželjne, pa čak da si se ugledao na tramvajca kojeg vječito kritiziramo ispale bi bolje fotke od zadnje dvije koje si postao. Prvu još možemo tumačiti kao napredak od prethodnih fotografija koje si stavljao.

BTW, ne znam jesi li vidio, ali na forumu imamo i temu foto školica, pa i tamo možeš pronaći koji koristan savjet.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Mercedes bus

Citat: MAN truck bus  u Prosinac 10, 2021, 22:32:25
Toga da si bez imalo obzira izignorirao Jakovljevu poruku (i to veću) o tome kakve su slike poželjne, pa čak da si se ugledao na tramvajca kojeg vječito kritiziramo ispale bi bolje fotke od zadnje dvije koje si postao. Prvu još možemo tumačiti kao napredak od prethodnih fotografija koje si stavljao.

BTW, ne znam jesi li vidio, ali na forumu imamo i temu foto školica, pa i tamo možeš pronaći koji koristan savjet.



Da, shvatio sam, zanimalo me samo da li su današnje fotografije bolje od onih koje sam prije poslao, s time da si kritizirao tu prijašnu objavu, i ne razumijem zašto su slike lošije kad ih objavim , a u galeriji bolje, s time da hoću reći da onda ispada da ne znam slikati.

MAN truck bus

Da si stavio samo fotografiju gb. 183, svakako bi  bio napredak jer prijašnje fotografije nisu bile fotografije autobusa već njihove unutrašnjosti.
Fotografije forum automatski smanji na veličinu 1024x768 jer su takva pravila, a fotografiju možeš obraditi na računalu i uploudati na forum po zadanim veličinama, pa ih ne bi sam forum uništio.
Samo ako je kadar loš, kao što je sa gb. 180 i 178 onda tu nema pomoći.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Paško

Polako. MTB, u pravu si, sve je tu jasno, ali ne moramo odmah oštrim tonovima. @Mercedes bus, istina je da ti fotke ne valjaju. Zapravo, u ove tri svaka sljedeća je nešto gora.

Neke smjernice:

- fotkanje uspravno nije dobro gotovo nikad. fotkaj horizontalno! da je prva fotkana uspravno, mogla je proć, ovako je bezveze.
- fotkaj bus kako treba. bez straha podigni taj mobitel i uperi ga u bus. bojiš se kako će te ljudi gledati? više će te gledati ako se skrivaš. ovako dobijemo fotke na kojima je očito da skrivećki pokušavaš fotkati, a to nema smisla.
- probaj uhvatiti više toga. na dobroj fotki vidi se cijela strana autobusa. to znači npr. prednji kraj i desni bok (bok s vratima). to si ispunio samo na prvoj fotki. razmisli o tome koliko bi dijelova autobusa više uhvatio da se malo okreneš u stranu.
- zašto je treća slika najgora? mutna je, nisi uhvatio ni pola strane autobusa, smeta ti stup, pola fotke je asfalt.

Uglavnom, pogledaj malo fotke po temi da ne ispadaš padobranac kao što već jesi s fotkama unutrašnjosti. Nitko ne traži da budeš Lupino, ali imaj na umu da ovdje fotke stavljaju ljudi koji ih rade godinama, a ti si novi, ne obrnuto ;)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Mercedes bus

Hvala vam na savjetima, a da ne budem više dosadan laku noć

Mercedes bus

#116
Gbr 192 na 109

Paško

Napredak. Slika nije mutna, ali još uvijek nije centrirana. Pogledaj prostor zdesna. Trebao si mobitel pomaknut prema lijevo da autobus bude u sredini
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

 o-0 Kakvo je ovo "i" u Knežija, kao j u ogledalu ::|
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Mercedes bus