Display

Autor ikar, Prosinac 01, 2007, 13:16:56

Ivano31

Na 657 izvaden display i evo prvi put sam danas vidio na 666 1A na bocnom displayu pise Vere Bratonje-Marceljeva Draga a na 2A Ul Ivana Zavidica po meni glupo onda se na 8 moze zvat Ul Milutina Baraca

Ivano31

Na 808 neka mrlja na displayu a na 734 se ne vidi broj linije

Ivano31


Boki651

#573
Neku večer vidio display 20 Turkovo. Zašto 20 vozi na Turkovo, a 7 na Pehlin, iako je riječ o istoj stanici?
Također sam primijetio da se sve više ujutro koristi univerzalni display Fiumara, umjesto Garaža.

shef

Nije displej (jer ga nema), ali još nismo imali ovu reduciranu verziju 1A Delta-D.Gervaisa-Strmica
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

gorgoroth


NP-549

Noćna linija po danu, na drugom tipu busa


lussin

Dobra priprema za doba kad SU240 konačno ne bude pa na normalnim noćnima budu vozii autobusi sa displejima

Matija87

Citat: lussinpicollo  u Travanj 01, 2020, 18:55:25
Dobra priprema za doba kad SU240 konačno ne bude pa na normalnim noćnima budu vozii autobusi sa displejima
čisto sumnjam da će oni odmah na noćne , ipak se svakakva pijana raja vozi njima , pretpostavljam da će nakon kockica na noćne ić conecti možda iako bio bi dovoljan i cacciamali..

lussin

Ma da, i mislio sam na Conecte ali sam napisao više kao u globalu

Boki651

Imam dva pitanja, jedno je vezano za display, a drugo za GPS i najavu stanica, ali da ne razdvajam teme, evo sve na jednom mjestu.

1. Zbog čega se koristi display 12 JELENJE (viđen na novom MAN-u), a ne 12 Jelenje, kao što je slučaj i kod ostalih mjesta?
2. Zašto dolazi do velikog odstupanja kod najave stanica putem unutarnjeg displaya (ako je isti spojen na vozačko računalo), naročito ako se stanica prođe bez stajanja? Tada tek nakon 5 sekundi pojavi se naziv stanice koja je prođena. Ispada da je GPS u vozilima prilično neprecizan, ako dolazi do takvog odstupanja.

NP-549

Citat: Boki651  u Svibanj 12, 2020, 14:29:25
Imam dva pitanja, jedno je vezano za display, a drugo za GPS i najavu stanica, ali da ne razdvajam teme, evo sve na jednom mjestu.

1. Zbog čega se koristi display 12 JELENJE (viđen na novom MAN-u), a ne 12 Jelenje, kao što je slučaj i kod ostalih mjesta?
2. Zašto dolazi do velikog odstupanja kod najave stanica putem unutarnjeg displaya (ako je isti spojen na vozačko računalo), naročito ako se stanica prođe bez stajanja? Tada tek nakon 5 sekundi pojavi se naziv stanice koja je prođena. Ispada da je GPS u vozilima prilično neprecizan, ako dolazi do takvog odstupanja.

1. kad se unosilo u memoriju očito je radio netko tko to inače ne radi.  Isto kao što je 3 Grbci sa razmaknutim slovima.

2. unutarnji radi drugačije od prebacivanja stanica na vozačkom računalu. Kod vozača prebaci na trenutnu stanicu otprilike nekih 20 metara prije stanice  (zadani krug u kojem uhvati gps lokaciju), i rijetko se desi da ne prebaci. Uglavnom mjesta gdje je loš signal  (Mala Plasa, Perka, Urinj TC...) ili ako prođeš stanicu bez stajanja sa 80 km/h ili brže.  Display za najavu stanica isto ima neki zadani krug u kojem hvata stanicu i tada ispisuje trenutnu stanicu, a kad izađeš iz istog onda prebaci na "sljedeća stanica".  Možda je zaj "krug" premali pa ne uspije registrirat koordinate ako se stanica prođe bez stajanja.

Boki651

Hvala na objašnjenjima.

lussin

705 dobio narančasti displej, poput onih u Classicima

Zmajhir

674 neispravan prednji displej