Rad Autotroleja (3)

Autor gorgoroth, Prosinac 25, 2019, 11:46:31

gorgoroth

Autotrolej na Badnjak krenuo s novim voznim redovima, mnogim linijama smanjeni polasci

https://www.fiuman.hr/autotrolej-na-badnjak-krenuo-s-novim-voznim-redovima-mnogim-linijama-smanjeni-polasci/

ikar

Ovi sa portala su majke mi kreteni...

NP-549

nigdje ni riječi da je na Badnjak bio prvi dan bez nastave

Ivano31

#3
Danas se vozio na 8 u 207 ja goreg busa nisam vidio ne radi ono za karte vrata se jedva otvaraju ne radi display kako sam visok jedva sam sjedio izmedu stolica malen razmak vozac divlja ljut nervozan uzas

mivano

Citat: Ivano31  u Prosinac 26, 2019, 19:41:26
Danas se vozio na 8 u 207 ja goreg busa nisam vidio ne radi ono za karte vrata se jedva otvaraju ne radi display kako sam visok jedva sam sjedio izmedu stolica malen razmak vozac divlja ljut nervozan uzas
Nekad je tako znalo bit na 5B, sve osim ovo za vozača.

Boki651

Citat: NP-549  u Prosinac 25, 2019, 12:14:07
nigdje ni riječi da je na Badnjak bio prvi dan bez nastave


Pa svake godine kad nema škole na snazi bude drugi vozni red. Šta se sad čude, htio sam demantij pisati, ali privatne obaveze su me totalno okupirale.

mivano

#6
http://www.fiuman.hr/autotrolej-mijenja-trase-i-vozni-red-za-vise-bus-linija/?fbclid=IwAR2TX_KIfAvCtvsJghEhhmdHehDA6isOJFwZCeo9mEJEReO6JtVfEoV116I

"VIJESTI
Autotrolej mijenja trase i vozni red za mnoge bus linije
Objavljeno prije 1 sat na 02.01.2020.
Autor Fiuman.hr

Komunalno Društvo Autotrolej obavještava sve korisnike javnog gradskog prijevoza na lokalnim i županijskim linijama, kako u utorak, 7. siječnja 2020. godine, na snagu stupaju novi vozni redovi.

Novi vozni redovi su rezultat dogovora svih gradova i općina koji su kako u vlasničkoj, tako i nevlasničkoj strukturi KD Autotrolej, što znači da su izmjene na voznim redovima svih linija zajednički dogovorene i usuglašene.

Od 7. siječnja 2020. godine dio gradskih i prigradskih linija imat će i izmijenjene trase prometovanja i to :

Linija 1B – mijenja trasu na način da prometuje od Delte preko ul. Drage Gervaisa (trasa linije 9) do Strmice i istom trasom natrag do Delte. Ukida se dio trase do Tower centra
Linija 3 – ponovno prometuje starom trasom Delta – Šumci – Grbci
Linija 3A – ponovno se uvodi na nekadašnjoj trasi Jelačićev trg – Bezjaki (uključujući i polaske do OŠ Zamet)
Linija 8A – korigirana na način da je spojena s linijom KBC Rijeka – KBC Sušak
Linija 9 – korigirana na način da je djelomično spojena s linijom 1B (ul. Drage Gervaisa), ukida se dio linije 9 kroz Dragu do Sv. Kuzma
Linija KBC – mijenja trasu na način da u pravcu istoka ne ulazi u KBC Sušak, nego prometuje kroz Kampus (pokriva dio trase linije 8A)
Noćna linija 101 – korigirana na način da je djelomično spojena s linijom 102 (Trsat). Ukinut dio linije prema Marčeljevoj Dragi
Noćna linija 102 – djelomično spojena s linijom 101 na način da u pravcu zapada prometuje preko Trsata. Polazak nedjeljom u 2,30 sa Trsata prometuje do Kastva.
Linija 18 – prometuje preko Rubeša do Kastva (Šporova jama) i Spinčića/Trinajstića
Linija 18B – prometuje do Kastva (Šporova Jama) i do Brnčića. Dio polazaka na liniji 18B od Brnčića kruže preko Viškova i Kudeji i Kraljevca (vožnje prilagođene prijevozu školske djece u OŠ Milan Brozović Kastav)

Novi vozni redovi dogovoreni su, korigirani i optimizirani u skladu sa raspoloživim financijskim sredstvima gradova i općina koje sudjeluju u njihovom sufinanciranju i to na način da je opseg usluge prilagođen raspoloživim financijskim sredstvima gradova i općina. Novi vozni redovi usuglašeni su i prihvaćeni na sjednici Skupštine Društva."

Linija 11 ima jedan polazak koji ide na Turkovo! Čija je ovo ideja i čemu? Ništa čudnije nisam vidio.

LD470

Ovo sve skupa postaje žalosno. 2010. godine na vrhuncu financijske krize linija 32 je u špici išla svakih 20 min. Sada kad smo kao u nekom gospodarskom rastu i još ktome se u gradske i općinske proračune slijevaju novci iz europskih fondova za dobre stvari ali i za puno gluposti (u rijeci je otvoren hotel za biljke financiran od strane eurospke unije) najprometnija prigradska linija ima razmake u polascima od 50 minuta između 12 i 13 sati. (te iste 2010. su najveći razmaci navečer poslije 22 bili 45 min). Moram reći da mi je u jednu ruku žao što je europska unija spasila autotrolej od sigurne propasti kad nam je poklonila 22 autobusa i poklonit će ih još 32 jer sam siguran da trolej sam nebi u sljedećih pet a kamoli u dvije godine kupio toliko buseva. Ovo nije rant samo prema Autotroleju nego prema svim našim lokalnim jedinicama samouprave zajedno sa našim krasnim trolejem i Rijeka plusom. Gonite se u jedan krasan K****, ja imam još malo do diplome a nakon toga ćete me vidjet samo na ljetovanju i za blagdane. Jedva čekam kao turist 2025. provozat se u 667 ili 668 na 32 sa njihovom krasnom klimom kad budu imali 20 godina jer se sad nitko neće sjetit kupit novi bus sljedećih 5 godina kao pred 20 godina.

Fokusirao sam se na liniju 32 jer nju najbolje poznam i njom se uz 36icu najviše vozim, ali razjebali su sve skupa od linije 1 do linije 40, od garažnog broja 412 do 830, od ulaza u garažu pa do mesokombinata, od Zagora, do Muna, do Klane, do Kukuljana, pa do Zlobina i Triblja.

Imao sam neku nadu kroz svoje djetinjstvo i mladost da će nam bit bolje ali izgleda da će nam biti bolje kad nas pola ode u Njemačku i tamo osnuje Kroatenburg, a druga polovica ode u Irsku i osnuje Croatown.
ps. siguran sam da bi FC Kroatenburg bio barem u top 4 bundeslige.

mivano

Detaljnijom analizom sam primijetio da displej i tabelice 11 Lokva odlaze u povijest. Sad je sve minimalno do Saršona.

Čelični

#9
Ako sam dobro primijetio (Sušačka) Draga i Sv. Kuzam ostaju bez gradske linije, a Marčeljeva Draga bez noćne linije. Ako nisam neka me netko ispravi.

amalok.95

#10
Dobro si primjetio, 1B i 9 se spajaju u jednu liniju i gube se Tower i Sv. Kuzam, A ovo za noćne neznam kakva je situacija bila al 102 će nedjeljom vozit 1 polazak sa Vežice na Kastav. Znaći ukinuli su praktički 2 linije i vratili nepotrbnu 3A...šta je falilo da 3 vozi kao i do sada Delta - Bezjaki - Grbci... Šta penzioneri se počeli žalit radi 10 min više vozikanja, a kada vide bus da dolazi štaku pod ruke i samo trče unutra onako smrdljivi da uhvate slobodno mjesto za sjest...Ova KBC linija isto, ćemu ako ne ulazi u bolnicu nego nastavlja na Kampus? znaći dođe te na isto bio ti pokretan ili ne iskipat će te na autobusnoj preko puta bolnice i snađi se druže...

Boky719

Citat: amalok.95  u Siječanj 03, 2020, 00:58:41
Dobro si primjetio, 1B i 9 se spajaju u jednu liniju i gube se Tower i Sv. Kuzam, A ovo za noćne neznam kakva je situacija bila al 102 će nedjeljom vozit 1 polazak sa Vežice na Kastav. Znaći ukinuli su praktički 2 linije i vratili nepotrbnu 3A...šta je falilo da 3 vozi kao i do sada Delta - Bezjaki - Grbci... Šta penzioneri se počeli žalit radi 10 min više vozikanja, a kada vide bus da dolazi štaku pod ruke i samo trče unutra onako smrdljivi da uhvate slobodno mjesto za sjest...Ova KBC linija isto, ćemu ako ne ulazi u bolnicu nego nastavlja na Kampus? znaći dođe te na isto bio ti pokretan ili ne iskipat će te na autobusnoj preko puta bolnice i snađi se druže...
Za linije 3a i 3 nisi u pravu ,ajde ti probaj skrenuti sa busom desno kod morcica pa ces vidjeti da nemozes jer ti uvijek neko smeta od brdo auta koji su tamo uvijek parkirani i onda kada vidis da nemozes onda moras ici na hoste da se okrenes a tu vec gubis jako puno vremena.

Poslano sa mog AGS-W09 koristeći Tapatalk


gorgoroth

Citat: amalok.95  u Siječanj 03, 2020, 00:58:41
Dobro si primjetio, 1B i 9 se spajaju u jednu liniju i gube se Tower i Sv. Kuzam, A ovo za noćne neznam kakva je situacija bila al 102 će nedjeljom vozit 1 polazak sa Vežice na Kastav. Znaći ukinuli su praktički 2 linije i vratili nepotrbnu 3A...šta je falilo da 3 vozi kao i do sada Delta - Bezjaki - Grbci... Šta penzioneri se počeli žalit radi 10 min više vozikanja, a kada vide bus da dolazi štaku pod ruke i samo trče unutra onako smrdljivi da uhvate slobodno mjesto za sjest...Ova KBC linija isto, ćemu ako ne ulazi u bolnicu nego nastavlja na Kampus? znaći dođe te na isto bio ti pokretan ili ne iskipat će te na autobusnoj preko puta bolnice i snađi se druže...
Meni se mala vozi trojkom svaki dan, i bila je sretna kao nova godinakada je čula da se trojka vraća na staru trasu, u njoj se najmanje voze penzići, generalizirati bez uvida je krajnje neozbiljno. Još pri svakom okretanju na Bezjacima moraš ćekati i po deset minuta, pa kada napokon dođeš do Morčića, neki se debil redovito tamo parkira, pa pravac Hosti da se okreneš, i onda napokon najrazndrdavijom cestom napokon stigneš do Grbci. Trebalo bi te provozati jedan dan tom dionicom.
Plus još kada naiđeš na drugi autobus kod policijske stanice na Zametu, još jedna avantura.
Jedino pametno što su učinili zadnjih godina

mivano

""Loše poslovanje Autotroleja je došlo na naplatu, strahuje se od novih loših vijesti"
Objavljeno prije 3 sata na 03.01.2020.
Autor Fiuman.hr

Gradonačelnik Kraljevice Dalibor Čandrlić putem svog Facebook profila opširno je prokomentirao novosti iz Autotroleja prema kojem će se od idućeg tjedna rezati polasci na brojnim gradskim i prigradskim linijama, a to uključuje i liniju koja povezuje Rijeku i Kraljevicu.

Njegov komentar prenosimo u cijelosti:

"Na 14. Sjednici Skupštine KD AUTOTROLEJ održanoj 30. prosinca 2019. nakon nekoliko mjeseci teških pregovora i "iscrpljivanja" donesene su smjernice poslovanja za 2020. Također su definirani postupci kojima će se pokriti gubici iz prethodnih godina, 2018. i 2019.

Prema navedenom planu poslovanje se "racionalizira" na način da se smanjuje obim usluge i povećavaju subvencije koje uplaćuju jedinice lokalne samouprave. Vatrogasna mjera sastoji se u povećanju subvencija JLSa u ukupnom iznosu od 29.847.000 kn za razdoblje od tri godine (2018., 2019., 2020.), dakle cca 10 milijuna kuna godišnje ili 21,8%, dok se istovremeno smanjuje obim usluge u kilometrima s 9.084.801 km u 2018. na 7.729.015 km u 2020. (smanjenje od 15%).

Na primjeru Kraljevice dešava se povećanje izdataka Grada, odnosno subvencije od 24% ukupno u tri godine (2018., 2019., 2020.) ili konkretno ukupno 718.000 kn, dok se istovremeno obim usluge u kilometrima smanjuje s 258.003 km iz 2018. na 170.731 km u 2020. što predstavlja smanjenje od 34%.

Navedena povećanja subvencija predstavljaju u stvarnosti pokrivanja gubitaka poslovanja, a tek u manjem dijelu pokrivanje povećanja plaća deficitarnog kadra, odnosno vozača autobusa.

Vrlo je očito kako je loše poslovanje Autotroleja iz prethodnih razdoblja došlo sada na naplatu i kako se nije na vrijeme ušlo u srž problema, a na žalost ne čini se to niti ovim mjerama. Štoviše, osobno izražavam bojazan kako se navedenim mjerama ulazi u "spiralu loših vijesti" iz Autotroleja, jer smanjenje usluge i povećanje subvencije su mjere administrativno-kozmetičke naravi koje će imati za posljedicu smanjenje standarda i mogućnosti prijevoza, posljedično i konzumenata, odnosno putnika, koji su i sada na razini tek nešto većoj od 20% popunjenosti.

Neargumentiran poslovni odnos Rijeka plusa i Autotroleja

Zbog navedenog nisam bio afirmativan prilikom glasanja za ovakve mjere kojima se smanjuje standard prijevoza našim građanima i istovremeno diže subvencija. Ne mogu biti afirmativan niti prema planiranju gubitaka unaprijed od strane KD AUTOTROLEJ, što je van svake poslovne logike, ciljeva i uobičajene prakse, pogotovo u svijetlu činjenice nama nepoznatog i dosada nama neargumentiranog poslovnog odnosa tvrtke "Rijekaplus" koja iskazuje pozitivno poslovanje kroz pristojnu godišnju dobit, s Autotrolejom kao gubitašem, na način "outsourcinga" servisiranja autobusa. Nisam afirmativan niti prema načinu obačuna po kojem npr. liniju 29 subvencionira isključivo Grad Kraljevica kao da je dolazak naših stanovnika (učenika, studenata, radnika, liječnika, inženjera, profesora, pravnika, ekonomista, raznih stručnjaka...) u Rijeku jedini i isključivi interes nas kao JLS. Grad Rijeka jest ekonomsko, gospodarsko, trgovačko središte županije i zasigurno bar u jednom dijelu ima ostvareni inetres od kadrovskog priljeva s područja prigrada.

Sasvim je očito kako će ove mjere imati trenutni efekt "držanja glave iznad površine" i kako su Autotroleju potrebne korjenite i strukturne reforme. Da li će za to biti volje, znanja i čvrstine pokazati će vrijeme. Osobno nisam preveliki optimist i u suradnji s ostalim JLS u okruženju odgovorno i detaljno razmatramo mogućnosti i opcije u slučaju daljnjih loših vijesti iz Autotroleja.

Na kraju, navedeni sam Anex okvirnom ugovoru o uslugama u javnom interesu i osiguranju javnog prijevoza koji obuhvaća gore navedene mjere ipak potpisao. Nepotpisivanje bi, naime ugrozilo nabavku novih autobusa na plin putem EU fondova (aplikacijom su obuhvaćene prigradske linije i sve jedinice lokalne samouprave), odnosno vrlo bi izvjesno imalo za posljedicu ozbiljne penalizacije, koje bi kao trošak u konačnici pale "na leđa" i proračune jedinicama lokalne samouprave. Sve bi to dodatno opteretilo i krucijalno ugrozilo poslovanje, i stoga bi nepotpisivanje Aneksa u ovom trenutku predstavljalo neodgovoran, nelogičan i nerazuman čin. Takav si luksuz nisam mogao dozvoliti, a istovremeno sam potpisivanjem Aneksa pružio "ruku dobre volje" nadajući se kako će relativno novi menagement Autotroleja već danas ponuditi mnogo više od navedenih i usvojenih mjera", poručio je Čandrlić."

trolej_trola

Lijep pozdrav svima i sve najbolje u novoj 2020 godini. Želim samo reći kako sam jučer (03.01) u 16:00 na Jelačićevom trgu vidio novu žensku vozačicu autobusa ja mislim da je vozila 804 na liniji 1a. Za svaku pohvalu da nakon dužeg vremena ponovo imamo žensku vozačicu u našem Autotrolej-u.

P.S

Sta su napravili na novom voznome redu od 30 polazak u 19:30 RD vise ne ide u Pašac te se djeca iz škole nemogu vratit kući, užas....