Gradske linije 1 - 9

Autor NP-549, Svibanj 05, 2010, 21:23:37

Ruske

hahahh, odlicno, ja bi da me 7A vozi od okretista do kuce ispred portuna...ma kakve su to gluposti...jadni ljudi, nemogu 100m napraviti pjeske, jos bi da ih bus pelje na IV kat doma ;D

MAKI

pa dobro onda bi ja htio da mi minibus neki ide kroz Danijela Godine i da mi stane tik uz portun ma da kakva sad Vodovodna ulica
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

Bari

Nisu ljudi ne glupi. Vidjeli su po novinama da se javljaju s Bivia, Zameta, Srdoča. E pa zašto nebi i mi? Da nije tužno bilo bi smiješno.
KREPAT MA NE MOLAT !

ikar

Niko nije primjetio da od Subote 19.06. ide ljetni VR?

Linija 1
---------
Radni dan - Manje više isto (5+prekidna), jedino vidim da je drugi navrat prekidne promjenjen.
Subota - Izmjenjen VR, isti standard
Nedjelja - Izmjenjen VR, isti standard (Konačno se netko sjetio da je nepotrebna vožnja sa Pećina za Bivio u 23.42, sada zadnja ide u 22.55)

Linija 1A
-----------
Radni dan - umjesto 3 cijelodnevna, 3. bus je 6-18
Subota - Isti standard, manja pomicanja polazaka (vjerojatno usklađivanje sa 1)
Nedjelja - Isti standard, manja pomcanja polazaka

Linija 1B
----------
Radni dan i Subota - isti vozni red
Nedjelja - ukinuta

Linija 2
---------
Radni dan - 6 cjelodnevnih i 2 prekidne. (Dva busa manje u špicama)
Subota - Isti standard, manja pomicanja polazaka u večernjem terminu
Nedjelja - 5. bus umjesto 9-24 sada prometuje 7-13

Linija 2a
-----------
Radni dan i Subota - 1 prekidna sa istim voznim redom

Linija 3
---------
Radni dan - 2 cijelodnevna (kao subotom)

Linija 3a
-----------
Isti vozni red koliko mi se čini

Linija 4
---------
Radni dan i subota - 2 cijelodnevna i prekidna smjena, tokom dana manje-više identičan raspored za radni dan i subotu
Nedjelja - isti standard, čini mi se drukčiji doduše (vjerojatno promjenjeni polasci)

Linija 4a
-----------
Nepromjenjeno

Linija 5
---------
Radni dan - 6 cijelodnevnih i prekidna
Subotom - 5. bus samo jutarnja smjena do 13
Nedjeljom - 4. bus samo jutarnja smjena do 13

Linija 5a
-----------
Radni dan - čini mi se izbačeno nekoliko polazaka

Linija 5b
-----------
Radni dan - Isti VR kao i prošlo ljeto

Linija 6
---------
Radni dan - 5 cijelodnevnih + 2 prekidne
Subota - 5. bus do 23h (umjesto do 24), 6. bus do 14h (umjesto 21)

Linija 7
---------
Radni dan - 3 cijelodnevna + prekidna
Subotom - 3 cijelodnevna

Linija 7a
----------
Radni dan - 3 cijelodnevna + prekidna (malo mi je čudna prekidna koja prvi navrat ide u 7.53 za Garažu)
Subotom - 3 cijelodnevna

Linija 8
---------
Radni dan - Stari ljetni VR (1 bus do 20h)

Linija 9
---------
Radni dan i subota - isti standard
Nedjeljom - ukinuta

kico101

Citat: ikar  u Lipanj 18, 2010, 00:58:56
Niko nije primjetio da od Subote 19.06. ide ljetni VR?

Primijetio ja, ali nemam vremena za analize. Zato imamo tebe. ;)
Btw, na jedinici su 4 polaska manje radnim danom.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Boki651

#35
Imam veliku primjedbu na 7a. U najmanju ruku je neozbiljno prvi polazak radnim danom sa zapada stavit u 5:24. Ako dotična osoba koja radi vozni red to nije znala, ljudi idu na posao i u 5 ujutro, kako će ti ljudi doći do svojih radnih mjesta na vrijeme? ::|

I ovi polasci svakih 25-27 minuta nemaju logike, toliko rijetko stavit bus, a poznato je kakva gužva vlada na 7a kad penzići krenu s place. I sad toliko dugo nema busa, bit će zanimljivo za vidjeti kako će se to odvijati.

Sad tek vidim, radnim danom zadnji polazak s Hosti u 23.20 bilo bi smješno kad da nije tragično.

Jednom riječju užasan raspored. Osoba koja ga je napravila očito se ne vozi autobusom.

Ruske

vozni red je uzasan...i nije mi jasno ovo sa hosti u 7:56 ide u garazu...ha?

Shole

Pa već je vrijeme da neke stvari i naučite na ovom forumu.  Ide u garažu zato jer ga vozi prekidna smjena (dvokratna služba) koja vozi samo špicu.  Radno vrijeme npr. 5:00-8:00 i drugi dio 12:00-16:00 (izmišljena vremena) i zato ovaj 7:56 ide samo do Fiumare.  Budite zadovoljni da ide i do Fiumare, jer u prigradu obično takvi polasci imaju napomenu prazan i u tom slučaju uopće ne kupi nikakave putnike bez obzira na relaciju

Ruske

jasno, ja mislio da su takve linije inace oko 13 15 16...a ne ujutro

kico101

#39
Iako odgovorne u Troleju, mišljenje jednog Forumaša ne zabrinjava previše, ipak ću reći nekoliko stvari i tendencija koje mi nisu baš drage. Kao prvo, zar u Autotroleju doista prevladava mišljenje da građani ovoga grada prestaju živjeti od 19. lipnja, pa do kraja ljeta. Zar u jednom gradu u kojemu se na sva usta promovira urbani turizam ne postoji potreba za gradskim prijevozom poslije 23,40 ( uglavnom zadnji polasci za garažu ). Pogledajmo u koje vrijeme su zadnji polasci u Zagrebu, Osijeku, Dubrovniku. Ukidaju se linije 1B i 9 nedjeljom, jer , kao gotova je škola. Pa zar je škola bila nedjeljom i zar je zbog toga do 19.06. opterećenje nedjeljom na tim linijama bilo veće, nego što bi bilo ljeti. Pa linija 1B bi mogla biti hit ovog ljeta upravo subotom i nedjeljom ( recimo danas na polasku u 18,10 viđen cicimici sa 20-tak ljudi u pravcu Trsata ). Ili je netko uvidio da u dosadašnjem periodu od 7 do 15 sati nedjeljom nije bilo prometa, pa je treba ukinuti. Slaba vam je logika. Isto tako ne vidim baš da će ljeti promet pasti i na liniji 1, već upravo suprotno, ali su polasci ipak skresani ( za 3-nije puno, ali čemu ). Zadnji polazak s Trsata prošlo ljeto bio je u 0,07, a sad u 23,45. Linija 2A ima isti broj polazaka kao 23-ka do Muna. >hammer<. Koliko će putnika prevesti tijekom ljeta sa ovako nabijenim rasporedom. Linija 4 nema polaska sa Fiumare poslije 23,00 ( zanimljivo zadnji polazak s Brašćina je u 22,50-zar gradska linija noći izvan garaže :)evil ). Ovo me više niti ne čudi. Istodobno, jako važna linija 5A ostaje na 30 polazaka, sa valjda isto toliko putnika cijeli dan. A slično je i sa 5B.
S druge strane u prigrad gotovo da i nije dirano ( vjerojatno će skresat 32-ku, jer nema interesa putnika, a pojačat polaske za Lisac, Mune, Pasjak i Zlobin, zbog izuzetnog interesa berača šparuga i lovaca na tetrijebe).
A taman sam pomislio da stvari idu na bolje. :(
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Ruske

e a ce postojati i dalje po ljeti nocne linije 101 102 103 ili su ukinuli i njih?

Shole

@ kico101  (da ne citiram sve)

Pa valjda znaš da je intenzitet svega po ljeti smanjen pa tako i gradskog prometa. Jedino turistički djelatnici td rade punom parom (samo tad).  A uostalom, kad bi vozači trebali na godišnji odmor? Il možda nebi trebali uopće ić?

Tomek

Vozni red ne bi trebao imati redukcije zbog toga da vozači mogu ići na godišnji odmor.. Ako je to zbog toga, onda u firmi fali vozača te se ih treba još zaposliti ;)

ikar

Citat: Tomek  u Lipanj 19, 2010, 15:45:41
Vozni red ne bi trebao imati redukcije zbog toga da vozači mogu ići na godišnji odmor.. Ako je to zbog toga, onda u firmi fali vozača te se ih treba još zaposliti ;)

Naravno da vozači idu i tokom godine na Godišnje odmore, ali svi idu na Godišnje preko ljeta pa zašto nebi i vozači?

Tomek

Ovo svi je relativan pojam jer ima hrpa zanimanja i hrpa ljudi koji si u našoj truloj zemlji ne mogu priuštiti godišnji. A što se tiče vozača, ja ne mislim reći da oni ne bi trebali ići na godišnji, nego da mora biti dovoljno vozača da dok su jedni na godišnjim odmorima da drugi voze.. Pa ne treba valjda cijela firma unutar dva tjedna na kolektivni raspust.. Ljeto se sastoji od 6.,7.,8. i 9. mjeseca i mislim da je to i više nego dovoljno da se podjeli da svi nisu u isto vrijeme na godišnjem.