Stare fotografije i povijest JKP-a GRAS

Autor MILCHO, Prosinac 08, 2009, 01:53:24

Denis Brajlović

Sjećam se tog mercedesa 688. Viđao sam ga u trolejbuskom depou. Njime sam se vozio 2007 08 nisam siguran na liniji 46 za Vlakovo. Održavo je tu liniju nekoliko mjeseci pa sam ga viđao da je vršio obuku vozača. Viđao sam ga po ulicama grada i onda sam ga viđao u autobuskom depou kako su ga malo po malo sijekli. Nisam siguran da li je još rashodovan jer sam ga prošle godine vidio kako stoji pored crvenih steyera polurashodovan.

MILCHO

Citat: Denis Brajlović  u Svibanj 13, 2012, 12:52:18
Sjećam se tog mercedesa 688. Viđao sam ga u trolejbuskom depou. Njime sam se vozio 2007 08 nisam siguran na liniji 46 za Vlakovo. Održavo je tu liniju nekoliko mjeseci pa sam ga viđao da je vršio obuku vozača. Viđao sam ga po ulicama grada i onda sam ga viđao u autobuskom depou kako su ga malo po malo sijekli. Nisam siguran da li je još rashodovan jer sam ga prošle godine vidio kako stoji pored crvenih steyera polurashodovan.

Misliš 1997/98? mislim da oni poslije nisu radili.

Isječen je prošle godine.

Denis Brajlović

Citat: MILCHO  u Svibanj 15, 2012, 22:08:56
Citat: Denis Brajlović  u Svibanj 13, 2012, 12:52:18
Sjećam se tog mercedesa 688. Viđao sam ga u trolejbuskom depou. Njime sam se vozio 2007 08 nisam siguran na liniji 46 za Vlakovo. Održavo je tu liniju nekoliko mjeseci pa sam ga viđao da je vršio obuku vozača. Viđao sam ga po ulicama grada i onda sam ga viđao u autobuskom depou kako su ga malo po malo sijekli. Nisam siguran da li je još rashodovan jer sam ga prošle godine vidio kako stoji pored crvenih steyera polurashodovan.

Misliš 1997/98? mislim da oni poslije nisu radili.

Isječen je prošle godine.

Ma sjećam se da je on jedini od svih starih crvenih mercedesa vozio poslije 1997/98. Samo se nesjećam godine.

MILCHO

Ma to je 698 što si se u njemu vozio, to je drugi tip samo slično farbanje ko ovi 680-689, a jeste 688 ostao od svoje vrste kao auto škola i isječen je  možda prije godinu

MILCHO


peron24

Ostaci sarajevskog Ikarusa kobne 1993 


Izvor: http://www.pbase.com/zidar/sarajevo&page=all
Autor: James Mason

MILCHO

Ovo bi trebao biti garažni broj 76

peron24

GRASov Sanos i tramvaj,i rahmetli neboder "Oslobođenja"


Izvor:   http://www.klix.ba/forum/slike-starog-sarajeva-t37595.html
Photo by: Lalaa

peron24

Ikarus gbr.370  SA 204-000  u daljini još jedan njegov stradali kolega

Izvor: Sarajevo under siege  http://www.sa92.ba/v1/index.php?showimage=230
Autor: James Mason   Snimljeno početkom 1993



MILCHO


MILCHO

#235


Sarajevo 1997

2:53 - Tada novi Otoyol na latinskoj ćupriji
4:45 - Neki Mercedes O303 s oznakama crvenog križa
7:15 - Ikarus IK-111 g.b. 267, linija najvjerovatnije međuentitetska 37
14:13  - Trolejbus Škoda 14tr

NAW HESS BGT 5-25

Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.

NAW HESS BGT 5-25

Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.

MILCHO

#238
g.b. 17


Dubrava je od 6:37-10:32, a na 16:55 prolazi Ikarus IK-4

NAW HESS BGT 5-25

Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.