Croatia bus - razno

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 14:00:52

Tomek

#30
Odjednom se prije par dana pojavili stari Transliner zg-511-VL i 513-VL koji nisu viđeni zadnje dvije godine. Vjerojatno su bili vozili u okolici Varaždina kako je Alex pisao...
Osim njih od starih Translinera su živi ZG-506-VL, 508-VL,509-VL i gb482.

maky

#31
Danas stojim na stanici, čekam autobus, bilo je oko 20:50. To je inače jedna od glavnih ulica koje vode ka centru grada pa tu prolazi i dosta turističkih autobusa koji idu na kolodvor. Ide Croatia Busova Temsa Safari (ako sam dobro zapamtio ZG-0028-CB) i točno ispred mene se ide prestrojiti u desnu traku. Međutim, u desnoj traci stoji čovjek sa sivom Hondom Accord. I ni pet ni šest, shole se počme prestrojavat, udari u Hondu, čiji je vozač zakočio. Najgore od svega je šta Croatijin shole ili nije primjetio, ili nije želio primjetit, ali kako je udario odmah ikraj stražnje desne osovine autobusa, majstor je nastavio čovjeku brusiti o Hondu sve do kraja autobusa (pri čemu se Honda cijela ljuljala i tresla, izgledalo je kao da će se raspast), pritom mu je zgužvao cijeli lijevi blatobran, razbio lijevo svjetlo i potrgao kompletan prednji branik! Na semaforum je bilo crveno. Čovjek iz Honde je izišao vani u nevjerici i svi ljudi koji su bili kraj mene na stanici očekivali su da se i shole iz busa pojavi, međutim, upalilo se zeleno i bus je otišao! Brže sam uhvatio autobus koji vozi do kolodvora i tu naišao na Temsu, koja je iskrcala sve putnike (pretpostavljam da je linija ZG-ST) i sholeti su ušli u bus i otišli, vidio sam ih da izlaze iz centra grada suprotnom stranom! Nevjerojatno!  :o
Evo ovdje sam nabrzaka uhvatio Temsu "u bijegu"

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Servis

Ovo će bome dodatno narušiti ionako nikakvu reputaciju koju ovaj prijevoznik ima. Ja bi na tvome mjestu poslao ovo 24sata.

maky

Možda i bih da imam bolje fotke, nisam se snašao u situaciji, samo sam buljio i nisam mogao vjerovat. Ali opet, neznam koliko je to baš moralno, tako da nisam siguran. Možda će stavit vozač Honde...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Servis

Znaš da njih prodaje priča. Ionako ne vole Croatia bus tamo.

A moralnost pusti, u ovom slučaju to nema veze s tim...

maky

Croatia Busov Cityliner N1116 i Transliner voze našu repku iz Austrije kući...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

erobuss

Pa gdje je im je Starliner?  ::|

manoplan

Citat: maky  u Lipanj 21, 2008, 20:52:14
Croatia Busov Cityliner N1116 i Transliner voze našu repku iz Austrije kući...

Nadam se da se vatreni neće zapaliti negdje putem...Oko 21h (tj već sad) su ispred hotela Sheraton u Zagrebu,ali su izjavili da ne žele doček  :(

Tomek

Evo i slika sa dočeka... Ljudi koji su dočekali ekipu su pjevali, pljeskali, trudili se da malo razvesele naše koji su redom bili utučeni i žalosni..
Croatia bus kao prijevoznik naše nogometne repke ih je dovezao sa dva autobusa od čega je prvi u kojem su i bili reprezentativci bio Neoplan Cityliner N1116 gb025, a drugi Neoplan Transliner gb012 koji je služio za prijevoz prtljage koje je bilo mnogo..
Inače, netko je pitao zašto nije poslan Starliner koji inače vozi repku.. Taj VIP bus sam isprobao prije 3 godine na liniji Veli Lošinj - Zagreb i već onda je bio sav raskliman.. Problem je i što straga je stol oko kojega su sjedala te ima manje mjesta za ekipu, a budući da je ovo ipak bilo trosatno putovanje trebao je normalan bus te mislim da N1116 nije razočarao jer je stvarno u odličnom stanju, a sa svojih 5 godina i odlično izgleda..
Okupilo se oko 300 ljudi...





Dolazi prva mrcina





I druga...



Ljudi okupiraju autobus i svakog igrača nagrađuju velikim pljeskom







biti će još par slika...

Tomek


Tomek

Evo još par slika za kraj..















Toliko iz sparnog Zagreba...  ;)

erobuss

Moram ovo reći, to me razljutilo u Bad Tatzmannsdorfu, a znao sam da će im to udariti u glavu kad tad. Sad daju autograme i slikaju se, tamo su bili nedodirljivi i glumili su zvjezdice - svi osim Klasnića!  :(

maky

Citat: Tomek  u Lipanj 21, 2008, 22:00:30
mislim da N1116 nije razočarao jer je stvarno u odličnom stanju, a sa svojih 5 godina i odlično izgleda..
Šta se tiče N1116, zaista se mogu složiti. Mislim da je to vrhunac koji se mogao postići na bazi n116, koja je stara već jako puno godina, te da je sa tom generacijom dosegla svoj vrh vrhova. To je jedan od rijetkih autobusa koji me uspio doslovce oduševiti (vozio se u ZG-0022-CB). Za bilo koje putovanje, uvijek bi izabrao N1116. Vrhunac stare tehnologije u  osvježenom ruhu.  Sve novije je rasklapana plastika...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Tomek

Evo našao sam i dvije slike Translinera koji je vatrene dočekao na Plesu prije dvije godine kada su se vratili iz Njemačke isto spuštenih glava...
Nažalost nisam ulovio tablice, a više se ne sjećam koji je bio




mate

Tomek,znaci ti si ocito zaduzen za doceke...slike su super kao i uvijek... 8)

P.S. Jesi se uspio s kim od igraca slikat (kao navijac)? 8)pozz