Gradske linije 1 - 9

Autor NP-549, Svibanj 05, 2010, 21:23:37

kico101

Moze ovako:
2-Jelacicev Trg-Srdoci-zglobni
2A Jelacicev Trg-Diracje-zglobni
4 Brascine-zelj. Kolodvor-Centar-Sv. Kriz-solo
6 Podvezica-Turnic-Krnjevo-Zap. Zamet-Zglobni
7a Trsat-Centar- Hosti-zglobni
7b Turkovo-Trampi-Drnjevici-Blazicevo-Turkovo-mini
7 kao i sad

Ima jos ali ovo je osnova.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Matija87

Citat: Sebo  u Ožujak 15, 2018, 21:00:25
Istok i zapad grada povezuju ove linije: 1, 2, 6, 7, 7A i 8.
Od njih jedino 1 i 8 imaju podjednako putnika na obije strane (mozda je cak istok jaci)
di si tu osmicu izvuko..ta linija nakon fiumare ima 5,6 putnika i to manje više studenata koji idu do indexa. Do industrijske se vozi par baba i to je to + teško se može mjerit istočni smjer osmice s npr. 1,2,6,7,7A pošto je industrijska udaljena od centra kilometar i po

Sebo

Citat: kico101  u Ožujak 15, 2018, 21:14:35
Moze ovako:
2-Jelacicev Trg-Srdoci-zglobni
2A Jelacicev Trg-Diracje-zglobni
4 Brascine-zelj. Kolodvor-Centar-Sv. Kriz-solo
6 Podvezica-Turnic-Krnjevo-Zap. Zamet-Zglobni
7a Trsat-Centar- Hosti-zglobni
7b Turkovo-Trampi-Drnjevici-Blazicevo-Turkovo-mini
7 kao i sad
pa nije lose
ne razumijem ovu 6 zasto Zap. Zamet? ja bi je rade samo produzio da se okrece na kruznom kod baptisticke na Gornjem Zametu
takoder ne vidim potrebu za ovim 2A, bolje da standarna dvojka bude cesca, Srdoci daju dosta putnika, u kasnijim terminima se prakticki samo oni i voze zbog dosta mladih

kico101

2A je pojačanje u špicama, jer 2-ku nema potrebe cijeli dan puniti sa kratkim taktovima.
Područje Zameta uz Bože Vidasa ima potrebe za učestalijim prijevozom od današnje 2A. Sa ovom 6-com Zamet dobiva ( osim veze sa donjim koridorom preko Mlake gdje je 2-ka ) i kvalitetnu vezu sa Banderovom gdje su fakulteti i srednje škole.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Preduga linija 6 koja onda zahtjeva bar osam autobusa (sad šest) što je potpuno nepotrebno na istoku

kico101

Bit će dosta i 7.
Ovo je samo jedna od ideja. Ovo sada nije dobro, pa od više ideja možda dođemo do nekog rješenja ( iako, vjerojatno uzalud ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

7 ih je sad ujutro. Prodùžetak Alibi-Zap.Zamet-Alibi ti nosi barem još 15 min po krugu

kico101

#922
7+1 prekidni.
Kažem, ovo sam stavio prije svega zbog potreba područja uz koridor Bože Vidasa koji je loše pokriven, a ima nebodera. Ovako svi krcaju trasu 2-ke na I.Ćikovića-Belog bespotrebno. Ovako bi se 2-ka rasteretila i ne bi trebalo toliko vr za Srdoče, osobito, ako u špicama stavimo 2A do bivšeg okretišta na Diračju. Bus više na 6, 2-3 manje na  2 ( em više nemaš Trsata, em ti je manji pritisak na 2 do Diračja.
Možda bi mnogi koji sada ovise o 2A, pa idu autima u grad, koristili frekventniju bus liniju.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Bocko

Ne želim biti bezobrazan ali mislim da se linija 8 može ukinuti. Industrijska ulica nije više što je nekoć bila. Nekoć (prije 20-30-40 godina) je bilo drugačije ali danas je to mrtva ulica. Trebalo bi napraviti nekakve stepenice kroz INU da se ljudi popnu i čekaju kod Novog lista autobus.
A za smjer Kampus, prema iskustvu, 90% studenata rađe ide dvojkom nego 8 tj 8A.

NP-549


kigor

Prolaz do Novog lista postoji. No dosta njih zivi kod Torpeda. A uspon do Zvonimirove je ipak malo veci


Sent from my iPhone using Tapatalk

kico101

A da ukinemo 5-cu, jer meni ne treba? Nije baš neka logika. Umjesto da pojačavamo javni prijevoz kako bi smanjili broj automobila, isti treba ukinuti. Bravo.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Sebo

Citat: kico101  u Ožujak 16, 2018, 07:31:37
2A je pojačanje u špicama, jer 2-ku nema potrebe cijeli dan puniti sa kratkim taktovima.
Područje Zameta uz Bože Vidasa ima potrebe za učestalijim prijevozom od današnje 2A. Sa ovom 6-com Zamet dobiva ( osim veze sa donjim koridorom preko Mlake gdje je 2-ka ) i kvalitetnu vezu sa Banderovom gdje su fakulteti i srednje škole.
Ali i danasnja 2A kada se odvoji od trase dvojke vozi sa 3-4 ljudi po Boze Vidasa, 90% ljudi koji ju koriste ulazi i izlazi na stanicama gdje i klasicna 2 staje, tako da meni ova tvoja ideja zaista nema smisla...

I da, istina je da 2 na zapadu pokriva ogromno podrucje i s te strane je dosta opterecena, ali njen vozni red je stvarno jak tako da onakvih ogromnih guzvi da jedva udes u autobus nema, dok su npr. na 7 i 7A u spici i dalje prisutne...     

kico101

Citat: Sebo  u Ožujak 17, 2018, 17:43:35
Ali i danasnja 2A kada se odvoji od trase dvojke vozi sa 3-4 ljudi po Boze Vidasa, 90% ljudi koji ju koriste ulazi i izlazi na stanicama gdje i klasicna 2 staje, tako da meni ova tvoja ideja zaista nema smisla...

Probaj razmišljati ovako: da li bi koristio gradsku liniju u relativno naseljenom dijelu, koja prometuje svakih 60 minuta ( 30 u špici )? Naravno da ne bi.
Stoga liniju 2A ciljano koristi jako mali broj ljudi, pa ako naiđe između 2-ki, ok, manja je gužva. I zato u centru Zameta iz 2A izlaze ljudi koji inače koriste liniju 2, a ne oni koji žele dalje prema Ivana Zavidića.

S druge strane, prije nego je uvedena 1B, tko bi pomišljao da ima uopće interesa za povezivanjem Pećina, Vežice i Trsata, a danas je minibus uvijek barem solidno popunjen, a poslijepodne ima i stajanja. Analogno tome, kada bi se kroz B. Vidasa provukla frekventnija linija, sigurno bi je stanovnici prihvatili, jer im je bolja alternativa od ulaska u već punu dvojku sa Srdoča.

Što misliš, zašto 1A kreće iz Centra prema M.Dragi, a ne sa Pećina što bi bilo logično s obzirom na ujednačavanje voznog reda sa jedinicom?
Zato da bi određeni "značajni" putnici mogli ući u prazan bus-taxi namjenjen samo njima. I zato na 1A može voziti i minibus i zglobni, svejedno, jer koga briga za broj putnika.

Probajmo razmišljati unaprijed, a ne samo prilagođavati situaciju trenutnom stanju, jer je ono posljedica sustava JGP koji je zapeo u 80-ima i bio je prilagođen tadašnjim potrebama. A onda kada se ljudi naviknu, teško je nešto mijenjati.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Sebo

dobro s tim se slazem, ali onda je bolje napravit neku alternativu jer bas 6 koja je 3. najfrekventnija linija u sustavu slat na toliki put i nije pametno...


Kada si vec spomenuo 1B, moram reci kako sam jako sretan sto postoji linija koja ne ide do centra vec povezuje kvartove grada, a dozivila je uspjeh thumbs
mislim da bi se isto trebalo napravit i sa zapadom, moj prijedlog je linija koja bi vozila od okretista 2A do okretista 7, i to ulicama: Ivana Zavidica - Boze Vidasa - Zametska - Lozicina - Nova cesta - Franje Candeka - Antuna Barca - Vukovarska - Pehlin.
Pokrivala bi trase linija 2 (2A), 6 i 7, a mislim da bi trebao voziti solo bus svakih 30 min (ili rjede).

Takoder bi 6 produzio do kruznog na G. Zametu kod baptisticke, i tamo napravio neko lijepo ugibaliste.