Gradske linije 1 - 9

Autor NP-549, Svibanj 05, 2010, 21:23:37

NP-549

Postojala je linija 3A. Zapadni Zamet - Policija - Baptistička c. - Morčić - Bezjaki.

Trasa joj je promjenjena zbog učestalih žalbi putnika Gornjeg Zameta da nemaju vezu s centrom grada, ni adekvatno rješeno presjedanje,  što je u krajnjoj liniji i bilo istina.  Barem jedna od linija mora imat početno stajalište na mjestu križanja linija,  a ne da je za obje linije to usputno stajalište pa još i bez ugibališta.  Takve "veze" i presjedanja su osuđena na neuspjeh

NP-549

Omaška kod programiranja


kico101

Citat: NP-549  u Ožujak 19, 2018, 18:51:53
Omaška kod programiranja

Možda i nije. Moguće je da i jedina linija bez broja dobije broj.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

#933
Sad mi je sinulo da nije greška, i da nisi ni ti u pravu - pred sam kraj neslavne linije 100 promjenio se natpis na prednjem displeju pa je umjesto CAMBRIERIEVA napisano KBC RIJEKA jer nitko živ nije ni znao gdje je uopće ta ulica. To je trajalo jako kratko jer je odmah za tim linija ukinuta.  To je ostalo na jako malo buseva. Na većini je stara verzija 100 Cambrierieva, a na minibuse je na istu šifru upisano KBC Rijeka bez broja, odnosno KBC je na numeričkom dijelu displeja

kico101

Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

lussin

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Autotrolej-ipak-uvodi-privremenu-mini-bus-liniju-prema-Kampusu
Citat:
Autotrolej je najavio da će se tijekom uskrsnih blagdana uspostaviti linija 2 oko Trsata, u punoj trasi, a nakon blagdana bit će uspostavljena nova privremena mini bus linija od Kampusa, Ulicom Slavka Krautzeka, Mihanovićevom prema trsatskoj crkvi do Dvorane mladosti i dalje prema Kampusu

RIJEKA  Direktor KD-a Autotrolej Marin Rajčić na današnjem je Gradskom vijeću najavio da će se tijekom uskrsnih blagdana uspostaviti linija 2 oko Trsata, u punoj trasi, a nakon blagdana bit će uspostavljena nova privremena mini bus linija od Kampusa, Ulicom Slavka Krautzeka, Mihanovićevom prema trsatskoj crkvi do Dvorane mladosti i dalje prema Kampusu.
Ova će vijest svakako obradovati dio stanovnika Trsata koji su, nakon što je prije tri tjedna započela izgradnja kanalizacije na području Trsata, naprasno ostali bez javnog gradskog prijevoza, linije 2a.

Autotrolej je liniju ukinuo bez konzultacija s Mjesnim odborom, a nezadovoljni građani u međuvremenu su organizirali tribinu na kojoj su ukazali na neprihvatljivost ovakvog stanja i predložili rješenje.
No, Autotrolej se oglušio na njihove apele, odnosno napravio terenski izvid,  utvrdio da nema potrebe da se uvede izvanredna linija te im poručio da se obrate Mjesnom odboru.
Tu je problem ipak naišao na razumijevanje i akciju, zahvaljujući predsjednici MO-a Trsat, HNS-ovki Jani Sertić, koja je sa suradnicima pomogla da problem dođe do nadležnih te da se ipak riješi.
Također, i gradski vijećnik HNS-a te predsjednik gradske organizacije stranke Sandro Vizler na  sjednici Gradskog vijeća osvrnuo se na ovaj problem te time utjecao da u budućnosti do ovakvih situacija ne dolazi.

ikar

Vatrogasno rješenje nakon što se netko (vjerojatno mjesni odbor) pobunio da nema javnog prijevoza do Trsata (osim 1B) već mjesec dana, a radovi bi trebali trajati do ljeta...

Još jedan dokaz da dole nitko ne razmišlja o ničemu... A da ne govorimo kako se mogla 8A ukinuti za vrijeme radova kada već 2ka trenutno ide identičnom trasom ali 6x češće od nje...

kico101

Sada bi opravdano u Troleju mogli reć da im bus ni ne treba kad im je mjesec dana trebalo da primijete da ga nema. ;D
Nekako mislim da će od jeseni "povećanje standarda" za Trsat ( osobito nakon rezultata brojanja putnika ) u nekoj varijanti. Za početak bi mogli 8-cu preusmjerit kroz Krimeju prema teti Roži i Krampusu, a natrag kao i sad.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Nemože se dobit bus viška kad bi se ukinula 8A, al slažem se da ju je svejedno trebalo privremeno stopirat

Čelični

Danas dok sam čekao autobus na Fiumari (smjer zapad) oko 11 prijepodne pojavila se najprije linija 1A monotral, a zatim dvije minute kasnije linija 1 solaš. Zanima me kakva je takvim nelogičnim disponiranjem svrha reorganizacija linija (kada su promijenjene trase 1, 1A i 2). Dobro se zna da 1 spaja istok (uključujući i Tower) i zapad grada i zaslužuje vozilo većeg kapaciteta nego 1A koja vozi samo od centra u zapadni dio grada koja je i solašima poluprazna  na kojoj su nedjeljom većinom minibusevi. Također me zanima kako se ne može izračunati vrijeme u voznom redu da linije 1 i 1A ne idu jedna odmah poslije druge.  ???

Sebo

Citat: Čelični  u Travanj 23, 2018, 17:50:30
Danas dok sam čekao autobus na Fiumari (smjer zapad) oko 11 prijepodne pojavila se najprije linija 1A monotral, a zatim dvije minute kasnije linija 1 solaš. Zanima me kakva je takvim nelogičnim disponiranjem svrha reorganizacija linija (kada su promijenjene trase 1, 1A i 2). Dobro se zna da 1 spaja istok (uključujući i Tower) i zapad grada i zaslužuje vozilo većeg kapaciteta nego 1A koja vozi samo od centra u zapadni dio grada koja je i solašima poluprazna  na kojoj su nedjeljom većinom minibusevi. Također me zanima kako se ne može izračunati vrijeme u voznom redu da linije 1 i 1A ne idu jedna odmah poslije druge.  ???
Ovo je vec postala cesta situacija i raspravljalo se o tome. Svima je jasno da 1 zasluzuje bus veceg kapaciteta od 1A, ali eto trenutno je manjak solo vozila, osobito za prigrad, pa se uzimaju oni koji bi inace vozili 1A a stavlja se sto stigne, situacija ce se mijenjati kada stignu nova vozila

Ali ono sto je veci problem su svakako vozni redovi tih linija, oni bi trebali funkcionirati kao 7 i 7A tj. da se nadopunjuju, a sada voze u istim terminima sto je uzas i po meni najkriticnija tocka cijelog sustava trenutno

kico101

Naredba sa TT3 je da se taxi za Marčeljevu Dragu ne smije ukinuti. Makar vozila Laguna.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

mivano



kico101

Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.