Razno

Autor elvis, Srpanj 29, 2010, 21:47:13

smogovci.bbb2

Izvor: fb autobusi hrvatska
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Bari

Već se nekoliko dana vodi rasprava o tome kako je Crikvenica "zabranila" jednodnevne izlete iz untrašnjosti, odnosno uvela vinjetu od 40000 kn po autobusu za ulazak u grad tijekom sezone. Evo i odgovora prijevoznika, koji će se vjerovatno prebaciti u većoj mjeri na Krk ili u Novi Vinodolski.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/crikvenica-ne-zeli-siromasne-na-plazama-turisticke-agencije-imaju-odgovor-na-to/2003260.aspx
KREPAT MA NE MOLAT !

lussin


smogovci.bbb2

Izvor: http://www.vecernji.hr/vijesti/kako-u-jeku-sezone-kod-nas-prezivjeti-autobusno-putovanje-i-koji-vas-problemi-ocekuju-1263496
Zadnjih dana u jeku turističke sezone čitamo o problemima ljudi koji putuju autobusima. Ali nije sve u tome da si sretan ako te ne izbace, ima u našem autobusnom poslovanju i putovanju puno problema koji čekaju dobrodušnog, a kasnije nervoznog putnika.
Ljudi možda ne razumiju da se kod nas autobusom ne putuje samo da bi se stiglo, nego radi avanture. I zato da bi se slušala glazba i opipalo bilo nacije. Kukala ti majka ako se ukus vozača ne poklapa s tvojim, ima da te peru narodnjaci čitavim putem. Kondukter je šerif i putnici su u njegovim rukama, samo oprezno s njim jer si inače (možda) gotov..
Čitamo ovih dana o 77-godišnjaku i kćeri koje su neki dan zamalo izbacili na autocesti, a baš radi slučaja pred dva mjeseca kad se ta ista neugodnost dogodila djevojci koja je imala kupljenu kartu u mobitelu, ali ne i isprintanu, ove sam sezone putovao autobusom i provjerio na vlastitoj koži.
Dok je u svijetu (i kod nas) najnormalnije i na avionima se čekirati s mobitela, kod nas autobusnu kartu moraš isprintati. Mogao sam vlakom stići s elektronskom kartom od Londona do Brightona, ali ne i busom od Zagreba do Dugopolja. Čemu printati i trošiti papir? A mnogi niti nemaju printer, pogotovo ne turisti na proputovanju.
Pitao sam na licu mjesta kad sam putovao u Dugopolje i kondukter mi je rekao da "moraš imati papir, jer bi inače on morao dva sata poslije vožnje rješavati i papirnate i komplicirane elektronske karte i gubiti vrijeme a to mu se ne da".
Ali oni u busu niti nemaju aparate za očitavanje elektronskih karata, osim ako nisu namjerno duboko skriveni - jer tehnologija je komplicirana stvar - pa i kad bi htjeli ne mogu te "očitati".
Zatim, kad kupiš (i isprintaš) kartu online, na njoj ti piše broj sjedala, ali ne i peron s kojeg autobus polazi. Što znači da, ako nisi vidovit, opet moraš stati u redove pred blagajnama i pitati, pa ti džabe što imaš kartu. Baš to mi se dogodilo, pa sam se u Zagrebu morao gurati preko reda kao seljačina i izvinjavati pristojnoj japanskoj turistici "jer mi bus polazi za 5 minuta". Tridesetak ljudi u redu iza nje nisam ništa rekao, ali može čovjek dobiti i batine kad  nervozni ljudi vide da ideš preko reda.
I to što imaš broj sjedala ti ništa ne vrijedi, jer mi je žena koja je sjedila na mom broju rekla "slobodno sjednite gdje hoćete". Poslije sam i ja to ponavljao putniku na čije sam mjesto sjeo, a kasnije je i kondukter kad je kontrolirao karte šeretski i nadriduhovito objašnjavao "da je svejedno gdje sjedite, ima mjesta tu odozada, ne budite sitničavi, stići ćemo'".
Dakle, ako i na stadionu na koncertu među 50 tisuća ljudi sjediš na svom mjestu (i ne puste te drugdje), zašto bi to morao u busu među 50 ljudi?
Ako baš želite sigurno sjesti na svoje mjesto, što pristojni strani turisti navikli na red očekuju, najbolje je doći dva sata ranije, pa ti opet džabe elektronska karta da se ne moraš gurati i gubiti sate prije polaska.
Jer, sve ono čemu danas služi digitalno ne može se mjeriti s analognim u glavama nekih. A baš je njihovo kraljevstvo autobusno.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

lussin

Tourismo od AP Sisak u glavnoj, i ZET 555 u sporednoj ulozi

Dreamwalker

Nisu autobusi, al nema veze. Nema veze jer je riječ o jednom uspjehu naše firme Končar - Električna vozila. Naime, KEV je prije par dana potpisao ugovor o isporuci 6 tramvaja TMK2200K (TMK2300) + 8 komada opcijski ukoliko kupac osigura financijska sredstva. Takve tramvaje ima i ZET. Kupac je grad Liepāja iz Latvije, grad od 80 000 stanovnika na obali Baltika. Rok isporuke je 2 godine za prvi primjerak, te 3 godine za ostalih 5 komada.

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/16034-konear-tmk2300-tmk2200-k-za-liepaeju/
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

mivano

#66
Napušteni plavi Sanos S14 u spotu Franke Batelić.

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

Trebalo bi upoznati vozače autobusa koji sa Autobusnog kolodvora prometuju prema moru ili Gorskom kotaru i Lici da im je najjednostavnije do čvora Buzin stići: Av. Marina Držića-Most mladosti lijeva traka i ravno do raskrižja Sarajevske i Vatikanske ulice-skrenuti desno u Vatikansku i na raskrižju sa SR Njemačke skrenuti lijevo i biti u krajnjoj lijevoj traci-nakon nadvožnjaka iznad Ranžirnog kolodvora prvi semafor lijevo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Citaro04

https://autoline.hr/-/prodaja/gradski-autobusi/IRISBUS-Citelis-Hybrid--17060716205464904500

Nakon obilaska Hrvatske (probne vožnje kod par javnih gradskih prijevoznika) vrijeme je za novog vlasnika
IRISBUS Citelis Hybrid gradski autobus

Cijena: 110.000€


smogovci.bbb2

Bez PDV-a. Ubrzo će sigurno pronaći kupca(e) good_boy
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Od prošle godine stoji oglas da ga prodaju. thumbs
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Uzet će ga ZET, zamjenski za izgoreni LE good_boy
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza


tratina

Citat: lussinpicollo  u Lipanj 18, 2018, 13:31:59
Sjajna reakcija

Huh, ono što se kaže u zadnji tren - no ovdje nekako puno više pristaje "u milimetar"  8-8