Autobusi na probama, posudbama i sl.

Autor maky, Ožujak 10, 2008, 01:03:16

maky

Evo, da imamo jednu temu specijalno za autobuse koji su na testiranju, a sve postove vezane uz njih ću iz "Razno" premjestiti ovdje...

Godine 2005 ili 2006 je na testu bio troosovinski Mercedes Benz Citaro, imam negdje spremljeno.
U 4. mjesec 2007. na testu je bio VDL Berkhoff Ambassador.
U 8. mjesec 2007. na testu se našao Mercedes Benz Intouro.
Na jesen 2007. je na probi bio i Isuzu Torquoise.
Prošle godine je na probi bio i gradski Isuzu Citymark, ali je odrađena samo jedna promotivna vožnja.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Na liniji 91 neki dan je vozija neki bili probni Isuzu.Jel neko zna šta o tome?

maky

Citat: markost  u Lipanj 14, 2008, 10:46:52
Na liniji 91 neki dan je vozija neki bili probni Isuzu.Jel neko zna šta o tome?
To bi trebao biti Presečkov probni Isuzu koji je već prošle godine bio na probi u Prometa... Neznam  šta sad opet ima radit po linijama...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Tomek

Presečki je prije dva mjeseca u Hr. doveo na probu Isuzu sa polugradskim namještenjem koji je do sada viđen na probi u Meštroviću, pa je možda to taj.. To, dakle nije isti kao onaj koji je bio lani na probi u Prometu, lani je bio identičan kao ova dva koja je Promet kupio.

mehanicar

sjecam se da su ranih osamdesetih u Splitu na probi bili neki autobusi sa dvi prikolice....Bili su ogromni.....i uzasno su bucili.....ja san ih se ka dite plasija.....Dali ko zna koji su to busevi bili.... ???
brm....brmmmm....

maky

Citat: mehanicar  u Listopad 17, 2008, 14:45:55
sjecam se da su ranih osamdesetih u Splitu na probi bili neki autobusi sa dvi prikolice....Bili su ogromni.....i uzasno su bucili.....ja san ih se ka dite plasija.....Dali ko zna koji su to busevi bili.... ???
Radilo se o ovom monstruoznom MAN-u SGG 280 H:
http://www.omnibusarchiv.de/include.php?path=article&contentid=254

Imaš ovdje par riječi i slikca na našem forumu:
http://autobusi.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=610.0

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mehanicar

jeee!!! to je taj!!! sican ih se ka jucer da je bilo.....Godzilla od autobusa..... ;)
brm....brmmmm....

netko

Citat: mehanicar  u Listopad 17, 2008, 15:20:36
jeee!!! to je taj!!! sican ih se ka jucer da je bilo.....Godzilla od autobusa..... ;)
Koju je liniju vozilo to čudo?
Jeli je uopće moglo proći kroz samo redište grada.(Pazar,HNK). ;) :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

mehanicar

koliko se sjecam da nije prosao na testu,i da je imao gadnih problema po zavojima.....zadnji put san ga vidija kraj ex.Jugoplastike kako ide put gore rutom devetke.....strasan je bija za vidit.... :o
brm....brmmmm....

maky

Bijeli Irisbus Crossway na testu u Prometa.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Citat: maky  u Ožujak 08, 2011, 20:57:43
Bijeli Irisbus Crossway na testu u Prometa.
Nažalost bolju fotku zasad nemam, al sam ga uhvatio:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

COVIK

Koliko ostaje u Splitu?Po lokaciji slike čini mi se da vozi negdje za zagoru,ili se varam?
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

maky

Citat: COVIK  u Ožujak 17, 2011, 19:49:33
Koliko ostaje u Splitu?Po lokaciji slike čini mi se da vozi negdje za zagoru,ili se varam?
Da, vozi za zagoru, tu je još od prošle srijede čini mi se, a ostaje do kraja tjedna...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Od danas na probi bijeli BMC 250 SB...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Prošli tjedan sam se provozao sa ovim Irisbusom kako bi ga isprobao i sakupio svoje dojmove.
Ukratko, autobus mi se jako svidio. Prva i osnovna stvar je da ima jaki motor od 330KS, zbog čega se s lakoćom kreće po gradu, a usponi mu ne predstavljaju nikakav problem. Već duže vremena čekam kada će se napokon početi nabavljati autobusi sa jačim motorima, a ne oni osnovni u ponudi jer je ovo ipak brdovit teren oko Splita.
Po naljepnicama u unutrašnjosti da se zaključiti da je ovaj model proizveden u Češkoj tvornici Irisbusa, što je daleko bolje nego da je stigao iz Italije (ako uzmemo u obzir iskustva kolega s foruma iz drugih gradova). Sve je dobro sklopljeno, završna obrada je na nivou, nema rasklimane plastike i živcirajućih škriputanja.
Ovjes je dobro pogođen i mekan, mnogo bolji nego kod MANova na koje smo navikli. Autobus je jako udoban i dobro leži.

Ukratko, što se mene tiče odličan je za ovu klasu u kojoj se nalazi (konkurencija za Lion`s Classic Ü ?!). Istina, nije u razini s Lion`s Regiom, ipak je to klasa niže, ali za čisto obavljanje prigradskog prijevoza je i više nego dobar i dobro bi nam došlo nekoliko komada ovakvih za zamjenu starih Neoplana u prigradu, ili pak za školski prijevoz, uz malčice drugačiju specifikaciju opreme...



NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!