Stanje na tahografu ZET-ovih autobusa

Autor tramvajac 92, Listopad 01, 2011, 12:42:46

NP-549


vrba

#541
50 - 270473 km
116 - 110807 km

ChRiStIaN

@ Autobusi Hrvatska @

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

#545
77 - 1 673 000
642 - 324 000
150 - 846 000 (vrlo vjerojatno nije ni blizu stvarne)
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

ChRiStIaN

Pa nije ni blizu stvarne jer je dva put okrenuo milju vec.
@ Autobusi Hrvatska @

NP-549

Nemaju ti stari NG-ejci toliko puno kilometara koliko se voli pričat.

Spomenuti 150 vjerovatno ima pitaj boga koji tahograf jer nema ni 1.8 km a kamoli vise

421

2009 kad je bila akcija tahograf by TAHOGRAF radi memorijskih kartica, digitalni tahografi nisu startali od nule već od postojećih prijeđenih km.
Stoga je brojka na brojaču realna, a ZET nema naviku mijenjati.
"pitaj boga koji tahograf ima" ti ne drži vodu, a realna km može se provjeriti na CVH.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

NP-549

Ugradnjom digitalnih unesena je prethodna kilometraža,  ali tko garantira da je zadnji analogni imao točnu km ?

421

Recikliramo, ali neka ga.
ZET vodi evidenciju stvarno prijeđenih km od polaska vozila u promet do odlaska na zasluženi počinak.
Postoji mjesečno izvješće garaže koje ima rubriku "PRIJEĐENI KILOMETRI PO TIPU I GARAŽNOM BROJU VOZILA",  u podrubrici ima  "KM u ZET-u".
Točka.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

NP-549

Ja ne kažem da ZET nema evidenciju, samo kažem da je na tako starom busu moguće da na tahografu nije točno stanje.  Evidencija onda preracunava. Ista stvar kao i s motorima.

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

Ajmo pretpostaviti da je realno stanje tahografa 1 840 000, da nije bilo nikakve izmjene tahografa ili slično.
Od 2009. ne voze ljeti, plus sigurno što je stajao bar 3 mjeseca u 25 godina zbog ovog ili onog razloga (kvar, pa stoji tjedan dana npr.), plus što je sigurno 2 mjeseca stajo 2020. zbog korone, plus još vikendi kojima ne voze, možemo reći da aktivno vozi 22 godine.

1 840 000 / 22 = 83 909 km godišnje.
Neka vozi 20 dana svaki mjese, to je 240 dana
83 909 / 22 ~ 350 km na dan.

Koliko je 350 km u danu? Otprilike 16 krugova na 116. Izvedivo? Da. Ili na nekoj posve običnoj liniji (115) 29 krugova. Izvedivo? Ne. Sa krugom 50 minuta bi se možda moglo nacjediti 25 krugova (sa odlaskom i dolaskom u garažu 25 i pol).

No, s obzirom da je par godina vozili 172/5/6/7, mogao je nakupiti nešto razlike. No, koliko god se trudio, ne mogu realistično doći do te kilometraže.

421

#554
Hint >  bus123 150 je u IX/2020 imao 1,3 tkm.
Nabavljen 1997 jamačno je bio stalno u pogonu do 2009, naročito na linijama 109, 172 i 176 koje su dugačke + koja NL 116,172,31, 32 u fušu nakon redovne smjene.
Reinkarnacijom zbog Citelisa km je OK. Komu je u interesu pumpati km na njima?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln