Eško, Petrčane [ZD]

Autor Alex, Ožujak 31, 2008, 23:08:32

Sonja

Jedna scania (dvoosovinka) je kod Herc toursa nazalost u razbijenom stanju, udarena sastrane u zadnju osovinu  :(

travego 580

#31

miky

Došla Scania u Dubrovnik. To je sad najnoviji autobus (privatni) u Dubrovniku i malo je osvježenje, jer zadnje vrijeme su dolazili samo stari autobusi (mislim 10+ godina) i oni najstariji skoro ili potpuno punoljetni 17+ godina...

prateca

#33
Covijek prodaje i skaniju troosovinku  na www.eurobus.hr

shef

Kad ćemo se naučiti da Scania nije jednako Irizar? Ovo su vozila Irizar PB na Scaniji i zovimo ih tako.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

ivan-x

Zašto Eško prodaje Scanie PB, ?

muljator

U Eska je stigla prinova, uzeli su malu temsu od 31 sjedalo od Re-bus iz Naklica.
Svatko za nećim žudi, ali za čim????

Tomek

Jel to ona Opalinka koja je u REBusu imala reg. ST-370-MR?
I jel mi zna netko reći koliko je Eško imao Irizara sve zajedno? 3 ili 4? I koje autobuse je imao prije njih?

muljator

Da to je ta opalinka, znam da je rebus imao pun kufer problema. Esko ima 3 irizara, a u zadnje vrime problema sa njima da je za nevirovati.
Svatko za nećim žudi, ali za čim????

Tomek

Koliko zna jedan dvoosovinac je prodan u Dubrovnik Fannyju, a drugi je sređen u Herc toursu! Nego, jel postojao još jedan prije par godina pa da je prodan negdje? I jel Eško imao autobusa prije tih Irizara?

travego 580

Citat: ivan-x  u Ožujak 09, 2010, 14:49:28
Zašto Eško prodaje Scanie PB, ?


Dobro pitanje.Nedavno odnosno netom po dolasku PB-a ex ZD 622 DV sam pričao sa novim gazdom i malo onako brzinski pogledao autobus iznutra i da neduljim autobus je strava ali jedino što me uspjelo fascinirati autobus je prešao u 6 godina nepunih 310 tisuća kilometara.Na pitanje jeli ovo 1 310 000 km novi gazda odgovara da su orginal kilometri.Pa bi se ja sad još malo zapitao zašto prodaje nove autobus(i po godinama i po kilometrima) i kako se nekom isplati dat brdo love(ja predpostavljam da je kao nova plaćena sigurno preko 250 tisuća eura) za autobus koji je godišnje vrtio oko 50 tisuća kilometara,a znajući da je cjena kilometra u turizmu oko 1 eura.Meni logikom jedino pada napamet: ili su bili nezadovoljni autobusima,ili su se malo zaletili u toliku investiciju pa sad u nedostatku posla rasprodaju autobuse.

miky

Eško je kao što možeš sam vidjeti putnička agencija i njegov kilometar (njemu) nije 1 EUR nego je puno više i on je taj autobus amortizirao i prodao ga...

travego 580

Citat: miky  u Travanj 14, 2010, 13:19:42
Eško je taj autobus amortizirao i prodao ga...

Ma neznam da mu je kilometar plaćen suhim zlatom,dali možeš nešto amortizirati u 310 tisuća kilometara to je po meni jednostavno malo.Čista matematika ???

Tlimfocit

Citat: travego 580  u Travanj 14, 2010, 22:50:08
Citat: miky  u Travanj 14, 2010, 13:19:42
Eško je taj autobus amortizirao i prodao ga...

Ma neznam da mu je kilometar plaćen suhim zlatom,dali možeš nešto amortizirati u 310 tisuća kilometara to je po meni jednostavno malo.Čista matematika ???

za turizam se bus kalkulira da mu je granica isplativosti oko 200 000 kilometara godišnje ako si prijevoznik, a ako je vlasnik busa agencija onda nešto malo manje.....može se izvuć naravno i manja kilometraža a da se isplati ali ni govora o 50 000....ako je to isttina šta govoriš onda je suludo kupovat bus za tako malu kilometražu

travego 580

Citat: Tlimfocit  u Travanj 14, 2010, 22:56:19
Citat: travego 580  u Travanj 14, 2010, 22:50:08
Citat: miky  u Travanj 14, 2010, 13:19:42
Eško je taj autobus amortizirao i prodao ga...

Ma neznam da mu je kilometar plaćen suhim zlatom,dali možeš nešto amortizirati u 310 tisuća kilometara to je po meni jednostavno malo.Čista matematika ???

za turizam se bus kalkulira da mu je granica isplativosti oko 200 000 kilometara godišnje ako si prijevoznik, a ako je vlasnik busa agencija onda nešto malo manje.....može se izvuć naravno i manja kilometraža a da se isplati ali ni govora o 50 000....ako je to isttina šta govoriš onda je suludo kupovat bus za tako malu kilometražu

Sad mi je žao što nisam imao aparat sa sobom da slikam kilometražu ali slikat ću čim sretnem novoga gazdu ponovno.A imaš sliku tahografa iz PB na stranici od Eurobusa iz Rijeke,pa pogledaj ako nevjeruješ sad ima nešto malo više kilometara.