Autobusni vremeplov

Autor gaspa, Svibanj 12, 2008, 12:40:31

tamlover

impresivno! navi, svaka čast
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

netko

Čazmatrans Vukovar d.o.o.
Vjerovatno neka sredina 80-tih.Znali netko koji je ovo TAM. ;) :D ???
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Idemo dalje. ;) :D
Ovo su već prave 80-e,možda ćak i 70-e.
Autobusni kolodvor Vukovar.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

A o ovome bi trebala nešto više znati zagrebačka ekipa.Vjerovatno možda znaju neki koji su malo "stariji".
Testiranje odnosno probna vožnja Man-a SG 220(ako se nevaram)na zagrebačkim ulicama.Dvozglobni bus. ;) :D :D
Godina nepoznata.Možda prije nekih 20 godina.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

boro

  OVaj Man je u ZG bio negdje 1986 ako se ne varam.

nukleusri

Ikar je na starom forumu bio postavio ovu sliku dvozglobnog MAN-a u Rijeci
Ista karoserija kao MAN SG 220, samo sa jos jednom sekcijom vise. Bio je dugacak 23 metra i vozio je tjedan dana na Liniji 32. Bilo je to u jesen 1985.
Mi smo sami protiv svih, a oni nikog se ne boje

maky

#21
A naravno da taj isti na svojoj turneji po Hrvatskoj nije zaobišao ni Split.

Inače mu je puni naziv MAN SGG 280 H

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

boro

  Ja se sječam da je u Puli isto bio jedan dvozglobni na probi, samo se ne sječam točno koje godine. Znam samo da sam bio još dijete(makar sam u duši još uvijek iako je prošlo dvadesetak godina). U časopisu Kamion&Bus 1/2004 ima jedan mali članak o tom busu. Između ostalog piše da je bio u HR 1985 godine,a od podataka o njemu piše samo da su mu prva i četvrta osovina zakretne, a druga i treča pogonske.

netko

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Tako je

Citat: gaspa  u Svibanj 18, 2008, 14:24:32

Mislim da ZETova Škoda i petrinjski bus nisu identični, pa Petrinjac i dalje ostaje zagonetka.
Odgonetku bi nam mogao dati netko kome je poznat historijat voznog parka poduzeća "Bosna" Livno. Rekao bih da je na slici njihov autobus na liniji Livno - Zagreb koja je do 1958. ili 1959. prolazila kroz Petrinju.

manoplan


arsenal

Prelijepe su ove stare fotke "Tarinih" autobusa! Svaka cast!

kromosom666

evo i iz Požege slika koja

kromosom666

i jedan koji još hoda ......

mate

Citat: Berlingo  u Studeni 20, 2009, 21:07:12
Pa i ovo sta sad voze Gostivar-Pula kroz Rijeku.Ma svaka njima cast.Ja volim voziti i tucem solidnu kilometrazu ali nikad nebi pristao na tako nesto.

A ima i ona Novigrad - Rijeka - Zagreb - Sl.Brod - Skopje - Gostivar sto vozi Hafet tours s famoznom O303 i preradenom Setrom