Gradske i prigradske linije

Autor ikar, Prosinac 01, 2007, 13:41:08

Berlingo

Kako ti nije jasno? Netko tko vozi mali auto i cijeli zivot ce voziti samo to ga je uputio tamo. Ljudi neznaju.Ja sam cuo da je sole s sleperom stao na Mlaki i pitao za Novi  list za istovar. Covjek ga uputi prvi semafor desno i sole orusa branik na poluprikolici.To je malo i njegova greska i kriva procjena, naravno ako je to sve istina.

ikar

Citat: Berlingo  u Listopad 12, 2009, 20:08:20
Kako ti nije jasno? Netko tko vozi mali auto i cijeli zivot ce voziti samo to ga je uputio tamo. Ljudi neznaju.Ja sam cuo da je sole s sleperom stao na Mlaki i pitao za Novi  list za istovar. Covjek ga uputi prvi semafor desno i sole orusa branik na poluprikolici.To je malo i njegova greska i kriva procjena, naravno ako je to sve istina.

Možda je taj koji ga je uputio vidio/znao da su neki prošli... doduše sa manjim busom.

Berlingo

Ne poznaju ljudi autobuse.To je to.Na tako malom prostoru velika je razlika 11.6 ili 12 m.

conecto

Šleper i bus (pa i onaj manji) nije dobra usporedba. Šleperi  su ogromni, visoki i dugački, izgledaju impozantno i mnogi ih kao takve smatraju "kraljevima" ceste. Ali kad se vožnja šlepera usporedi s vožnjom busa (za one koji nisu probali) velika je razlika. Šleper od 18 i kusur metara ima daleko bolje manevarske sposobnosti od busa od 12 metara, pa i onog manjeg.To se prije svega odnosi na skretanja i okretanja - šleperu treba daleko manje mjesta. Ako još uzmemo zglobni autobus od 18 m koji nema prateću osovinu (kakvi većinom danas i jesu) stvar postaje još više izražena. Najdrastičniji primjer iz Zagreba je Mercedes O-405 GN čija prikolica kod većih skretanja toliko siječe da ti izađe iz retrovizora (zato šleperi imaju one male dodatne, zašto nemaju i ovakvi busevi ne znam), a ako ga jače smotaš vanjski dio repa (koji poslije više ne vidiš) se toliko zabaciva da i s te strane možeš nekog zapeti. Ima tu dosta zajebancije za tako nešto vozit (pogotovo po gradu) iako se ovak sa strane čini jednostavno...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

ikar

Od 26.10.2009. će navodno bit dosta promjena.  Neki kažu da će se dosta mijenjat na gradskim linijama, nešto sitno na prigradskim, vozit će se opet DIP Klana, a valjda od nove godine i Rafinerija i Termolektrana.
Grohovo će valjda grad preuzet, dvojka Srdoči-Trsat, jedinica Pećine-Bivio, 1a Šet.ak.m. Marčelj.Draga.
25-ice će valjda sve ić kružno kroz industrijsku zonu.  Nadam se da ne po ovom sistemu po kojem sad idu 5:45, 6:00, 11:30, 14:10, 15:20.   

Ako su pametni napravit će istu stvar ko na liniji 21, odnosno nekad ndavno na 17 šumci/Bezjaki tj. da ujutro do 8:00 sati ide obrnutim smjerom tako da se ljudi koji idu na posao u Ind.Zonu ne voze cijeli krug po Kukuljanovu, a oni koji idu u školu ili na posao u grad sa Kukuljanova cijeli krug po Industijeskoj zoni i još čekaju korekciju v.r. kod Peveca.   Bilo bi sasvim u redu da jutarnji polasci 5:45-8:00 idu lijevo na semaforu i odmah u industijsku zonu, korekcija v.r. na Podoli i onda nazad u grad isto ko i do sad (Kukuljanovo-Škrljevo R.-Draga-Fiumara).  Poslije 8:00 sati bi trebali vozit ko sad, ali da se vrijeme smanji na 25 umjesto 30 minuta jer se ljudi koji idu za grad moraju ukrcavat ranije na Kukuljanovu i onda kod Peveca čekat 10 minuta vrijeme polaska.  Bolje da kasni minutu dvije na Kukuljanovo ako je gužva u gradu nego da prođe 7,8 minuta ranije kroz Kukuljanovo jer je prebrzo došao.

Boki651

Imas sta noviteta za 7a? BTW opet nered na liniji danas, voze se u parovima, još je i 675 ostao na piramidi u kvaru, tako da je pridonio opcem ugodjaju totalnog kolapsa.

Berlingo

#156
Ako je to istina onda je moj Zamet opet zakinut. Kise su pocele i ljudi ce i dalje pjesaciti po 10-15 min. do svojih zgrada a zive u gradu.Mokri vec preko 20 godina.1A ce biti ono sta je davno bio kad je zapoceo(tada 1B).Mislim da ce ici svakih pola sata.Katastrofa.Svaka cast Troleju, vise stvarno nema potrebe da se vozim s njime.

ikar

Citat: Berlingo  u Listopad 13, 2009, 18:43:14
Svaka cast Troleju, vise stvarno nema potrebe da se vozim s njime.

Neznam čemu takvo razmišljanje i zašto bi Zamet bio zakinut? Ovo su samo mikroskopske promjene. (A i o tome se godinama pričalo (Pećine-Bivio))

Shole

Trolej nije nijednu liniju uveo u zadnje vrijeme, a da to nije bilo na zahtjev mjesnog odbora (Grad Rijeka) ili bilo koje jedinice lokalne samouprave.   Dakle, 3a je uvedena kao zamjena za 18a na višegodišnje zahtjevanje MO Srdoči. Ista stvar je bila i sa Pulcom (MO Kozala),  Strmicom (MO Trsat) i Kablarima (MO vjerovatno Drenova).  15 Mikeji je uvedena na zahtjev općine Čavle, isto kao i 25a Pevec općine Bakar.  Ako ti i tvoji susjedi toliko žarko želite da 2B vozi u neku tamo ulicu na Zametu, ili da se preusmjeri 2A onda izvolite krv piti ovima u MO Zamet.  Uostalom oni su tamo zbog Vas i vi ste ih izabrali pa bi bio red da nešto za vas i naprave.  A nebi vam škodilo ni da pokušate nekako doć do Irene Miličević koja je nešto za nešto u Gradu Rijeci, a by the way živi na Zametu.  Upravo radi njenog utjecaja je linija 2 ušla u rotaciju jer je bilo milijon pritužbi da su na dvojki uvijek najstariji autobusi, što je u krajnjoj liniji bilo i istina.

Berlingo

Ma nemam ja kome piti krv.Trolej i ja smo vec odavno zavrsili prijateljstvo.

mivano

A promjene na liniji 11 ?  Ja sam već pio krv i Ćiri i ovima u MO Drenova, pa ništa.

Boki651

Budimo realni, mislis da svi u mjesnim odborima znaju provjerit i napisat mail, imam dosta iskustva s time pa znam da nije tako...

Berlingo

Vidjeli ste svi OBAV(I)JEST od strane opcine Jelenje koju sam slikao u Podhumu i (ne)pismenosti. A glede Zameta. ja vec 10 godina ne idem na izbore i ja ih nisam izabrao.Za takve gluposti nemam vise ni zivaca ni vremena.Koliko se cuje ovih dana oni se ponose s time sta su u objektu dvorane dobili novi prostor.Znaci to je ipak vaznije od misljenja pojedinaca (moje misljenje) koji ce i dalje pjesaciti. Vidjeli ste svi i lokaciju bivse stanice malo ispod kokosinjca.Pogledajte malo putokaze.Zali Boze takvog centra za kojeg se cuje i van granica.Oprostite mi ako sam nekog povrjedio.

mivano

znaju ovi na Drenovi napisat mail, ali i predsjednik MO-a i tajnica su jedan te isti mail proslijedili troleju što bi značilo da oni ne komuniciraju. Dakle, trolej je dobio 2 puta jedan te isti mail. 

NP-549

Citat: ikar  u Listopad 13, 2009, 14:17:42
...... 25-ice će valjda sve ić kružno kroz industrijsku zonu.  Nadam se da ne po ovom sistemu po kojem sad idu 5:45, 6:00, 11:30, 14:10, 15:20.   

Ako su pametni napravit će istu stvar ko na liniji 21, odnosno nekad ndavno na 17 šumci/Bezjaki tj. da ujutro do 8:00 sati ide obrnutim smjerom tako da se ljudi koji idu na posao u Ind.Zonu ne voze cijeli krug po Kukuljanovu, a oni koji idu u školu ili na posao u grad sa Kukuljanova cijeli krug po Industijeskoj zoni i još čekaju korekciju v.r. kod Peveca.   Bilo bi sasvim u redu da jutarnji polasci 5:45-8:00 idu lijevo na semaforu i odmah u industijsku zonu, korekcija v.r. na Podoli i onda nazad u grad isto ko i do sad (Kukuljanovo-Škrljevo R.-Draga-Fiumara).  Poslije 8:00 sati bi trebali vozit ko sad, ali da se vrijeme smanji na 25 umjesto 30 minuta jer se ljudi koji idu za grad moraju ukrcavat ranije na Kukuljanovu i onda kod Peveca čekat 10 minuta vrijeme polaska.  Bolje da kasni minutu dvije na Kukuljanovo ako je gužva u gradu nego da prođe 7,8 minuta ranije kroz Kukuljanovo jer je prebrzo došao.

Naravno da se nije razmišljalo  nego se napravilo samo da je.  Već vidim da će ljudi sa Kukuljanova bit oduševljeni.
Na www.autotrolej.hr je obavjest i novi v.r. ali izgleda da ne voze svi, nego samo neki polasci.  Po ovome jutarnji u 6:30 koji je krcat i kad 95% putnika ide u zonu uopće ne ide onuda, al zato idu oni u 9.15 i 11:30 koji služe samo prokletim penzionerima koji ionako nemaju kamo sad poć jer je Pevec crko.  Neki dan bio pa nisu ni svjetla gorila unutra