Gradske i prigradske linije

Autor ikar, Prosinac 01, 2007, 13:41:08

ikar

Još nisam vidio veći debilizam: Subotom u 12.20 idu dva autobusa - linija 25 za Kukuljanovo i linija 26 direktno za Hreljin. Sad su produžili neke vožnje kroz Ind. zonu do Peveca kružno. Ali nije samo 25-ca produžena nego sad i 26 ide kroz preko Kukuljanova i Peveca i nigdje ne staje jer su svi išli sa 25 ko i uvijek. I onda još mora čekat korekciju kod ambulante 10 minuta i tek onda na Hreljin. Naravno da ne treba spominjat da nema nijednog putnika u Ind. Zoni jer bus neide u grad nego na Hreljin. SVAKA ČAST MAJSTORI!!!

NP-549

A očito nisu dobro proučili vozni red kad su dodavali vožnje za Ind.Zonu.  To je jedina vožnja subotom kad idu 2 autobusa pa su valjda mislili da i tad ide jedan okolo.   Ili nek promjene tako da vrate 26 direktno, a 25 kružno kroz zonu, ili nek ukinu polazak na liniji 25, ionako nema ljudi za 2 busa za razliku od polaska u 14:20 kad jedva pokrcaš sve ljude.

LuckyLooser

Koliko čujem od 23.11.09. će bit neke promjene u gradu. (kad je 26.10. već prošao)

Linija 2 bi trebala vozit TRSAT- SRDOČI. Genijalno zamišljeno: kružna linija na obje strane.  Blago se vozačima kojima će cijelu smjenu netko uvijek bit u busu.  Prije su barem imali M.Dragu, Bivio ili Diračje za odmorit par minuta sam u busu, a sad šipak!

Berlingo

#183
Ako je to istina onda cu ih ovaj puta pohvaliti.Veliku su gresku napravili na glavnoj zametskoj ulici i za pohvalu je da ce je ispraviti.Naravno Z.Zamet niko ne spominje.A po meni ne treba puno ulagati.Da se mene pita 2A bi pustio sadasnjom trasom ali samo jedan bus i to s prekidnom smjenom.S obzirom na skole,fakultete i ostale radne ljude ja bi obavezno pustio onog sta iz Z.Zameta u 7.24.Uveo bi 2B koja uopce nebi isla u centar.Samo treba ljudima pruziti kvalitetno presjedanje.Moj je prjedlog da okretiste bude negdje na kraju Hegedusiceve ul. Znaci Z.Zamet-Hegedusiceva. Isao bi kroz ul.P Jurcica i radi sirine ulice vidim samo Iveco Cacciamali (jedno vozilo).Cijeli krug voznja nebi trajala vise od 20 min. i evo korekcije voznog reda.Znaci vozio bi svakih pola sata.Subotom 2A nebi vozio, ovog drugog bi pustio.Voznje nedjeljom nemaju smisla.Imam prjedlog voznog reda,imam prjedlog stanica za Jurcicevu i Hegedusicevu,ali nemam kome pisati.A niti se vozim Trolejom i nemam volje.Ali zao mi je tih ljudi koji ipak zive u gradu.

kico101

Da malo bockam: gdje je zapelo s novom reorganizacijom linija. Govorilo se od ( mislim ) 26.10., pa 23.11., pa oko nove godine, ali ništa konkretno. Obično se prije ovako velike reorganizacije pozovu novinari, pa se na cijeloj stranici iznese prijedlog sa svim pozitivnim stvarima koje iz toga proizlaze itd., itd. Da, 110 godina Troleja je velik jubilej i poklapanje nove organizacije i tog datuma bi bila dobra stvar. Da ne bi bilo da samo kritiziram, iskoristio bih priliku da ovdje izrazim svoje čestitke Autotroleju i svim njegovim djelatnicima na 110-godišnjici JGP-a u Rijeci i okolici, a čega su oni trenutno, direktni sudionici. :)
S obzirom da sam načuo razne varijante, ovdje ne bih o tome, već ćemo o tome raspravljati kada izađe službena varijanta reorganizacije. Ono što bih htio ovjdje ukazati, je da je osonova današnjeg sustava linija izdržala znatno duže nego što bi se očekivalo s obzirom na novoizgrađena naselja i područja na kojem prometuju autobusi autotroleja. No, jasno je da se moraju napraviti neke krupnije promjene, ako se želi konkurirati prijevozu osobnima automobilima. Ovdje prije svega mislim na učestalost ( broj polazaka ) po linijama, jer je to osnovni razlog zbog čega će se netko odlučiti na korištenje JGP-a ili ne. Udobnost bih stavio na drugo mjesto na kraćim relacijama ( iako je to mnogima bitna stavka ). Što se tiče razgranatosti linija, jasno je da ne mogu svi imati autobus pod prozorom, tako da mislim da je bolje imati manji broj linija velike učestalosti, nego veliki broj linija od kojih svaka ima intervale od 15-30 minuta. Minibus linije su dobrodošlo rješenje, ali linije od 3-4 stanice nisu dobre ( problem kako zaposliti minibus ). Napr., može se napr. 1B produžiti od Trsata prema Krimeji, Podvežici, Toweru; 4A do Ante Kovačića, 5B prema Stuparima i Tibljašima itd.
Ne znam zašto se izbjegava formiranje produženih gradskih linija do većih prigradskih naselja poput Čavli, Viškova, Kastva, Matulja ili Opatije itd, itd.
U svakom slučaju, promjene su dobrodošle i potrebne. Samo da ne bude kao 1999. kada se govorilo o velikoj reorganizaciji, a poslije.....
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

Formiranje produženih gradskih se izbjegava zbog jednostavnog razloga - financije. Produžimo 1 do Opatije - super, ide svakih 15 minuta do Opatije autobus, ali ko će to platit? Opatija? Pa ona jedva plaća i ovu "krnju" 32-ku...

kico101

Citat: ikar  u Studeni 15, 2009, 14:26:40
Formiranje produženih gradskih se izbjegava zbog jednostavnog razloga - financije. Produžimo 1 do Opatije - super, ide svakih 15 minuta do Opatije autobus, ali ko će to platit? Opatija? Pa ona jedva plaća i ovu "krnju" 32-ku...
Nitko me ne može uvjerit da grad Opatija to ne može isfinancirat ( ako može prazne Autotransove minibuse, koji su, usput, besplatni-onda može sve  ), samo je stvar dobre volje-čitaj politike. Ako mogu općine Klana i Matulji isfinancirat te silne kilometre, onda može i Opatija. Ali neće. A zna se i zašto.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

kico101

U nedostatku konkretnih informacija, kao i rasprava o nečemu što nije trenutno stanje, evo malo utopija by kico:
Par ideja za minibus linije ( numeracija pod uvjetom renumeracije postojećih linija ):

1B  STRMICA-Rose Leard ( stajalište kod kbr 2 )- Vrlije ( stajalište kod kbr 31 )-S.Krautzeka ( stajališta kod spomenika, te postojeća stajališta kod groblja, kampusa i kbr 88 )-Kontuševa ( stajalište kod dispanzera Vežica )-Kvaternikova ( stajalište na ugibalištu kod OŠ Vežica )- Radnička ( stajalište kod Vulkanskog naselja-jog )-rotor-TOWER CENTAR-rotor-Radnička ( stajalište kod konobe Sušak )-Kvaternikova ( stajalište na ugibalištu nasuprot OŠ Vežica )-Tihovac ( stajališta kod igraonice i uz raskrižje sa ulicom V.Grozdanića )-Kumičićeva-Mihanovićeva ( postojeće stajalište kod Orijenta )-Marohnićeva-D.Šćitara ( stajalište imeđu dva ležeća polismena ;D )-Fra. Serafina Schöna ( stajalište na ulazu u trsatski park )-Trg V. Bubnja ( stajalište na okretištu 1/1A/8 )-Bože Felkera-J.Kulfaneka ( postojeće stajalište kod tarse )-S.Raškaj ( postojeće stajalište - STRMICA.

3A  GRPCI-Primorska-Dražička ( stajalište kod igrališta )-Marije Grbac ( stajalište uz raskrižje sa Crikveničkom i Čabarskom, uz raskrižje sa S.Hrvatina i kod nove crkve )-Mate Lovraka ( stajalište kod igrališta )-Markovići-Tonžino-Kurirski put ( stajalište uz raskrižje sa ul. Tonžino )-Put Srdočen ( stajalište uz ul. Frlani )-TUHTANI ( okretišt na raskrižju Put Srdočen, Put Rešetaron i Tuhtani )-Put Srdočen ( stajalište uz ul. Frlani )-Kurirski put ( stajalište kod kbr 15 )-Tonžino-Markovići-M.Lovraka ( stajalište kod igrališta i uz ul. A.Modrušana )-Marij Grbac ( stajalište uz Primorsku )-Primorska-GRPCI.

3B  SRDOČI ( postojeće okretište sadašnje 3A )-Miroslava Krleže ( postojeće stajalište Blečići, te stajalište između B.Kašića i Martinkovac  )-Martinkovac ( stajališt kod Elektromaterijala ) - Bačići ( postojeće stajalište linija 18/18B )-Dinka Šimunovića ( stajalište kod kbr 6 )-A.Mohorovičića ( stajalište kod kbr 25 )-MARTINKOVAC ( na kraju ulice A.Mohorovičića uz zaobilaznicu )-A.Mohorovičića ( stajalište uz kbr 25 )-Dinka Šimunovića ( stajališta kod kbr 6 )- Bačići-skretanje prema novom naselju Rešetari zatim desno kroz staro naselje Bačići ( stajalište )-A.B.Šimića ( stajalište kod kbr 18 )-Mate Lovraka-SRDOČI

4A  KOZALA ( kod OŠ Kozala )-A.Kovačića-Kozala ( postojeće stajalište 4,11 )-Oktavijana Valića ( stajališta kod kbr 34 i 55)-Kvarnerska ( stajalište kod kbr 43 )-Brašćine ( postojeće stajalište 4,4A )-Drenovski put-Int. brigada ( stajalište kod kbr 16 )-ul Pulac ( stajalište kod galenskog lab )-PULAC-ul Pulac ( stajalište kod galenskog )-Int. brigada ( stajalište kod kbr 13 )- Drenovski put-Kozala ( stajališta Vinas, kod kbr 75 i kod škole , te uz raskrižje sa Baštijanovom ) -A.Kovačića-KOZALA

5B  DRENOVA ( kod groblja )-Braće Hlača ( bivše stajalište 11 )-Drenovski put-Benaši ( stajalište )-B. Francetića ( postojeća stajališta )-Kablarska Cesta ( stajalište kod sadašnjeg okretišta )-Petrci ( stajališta kod kbr 30 i 1A )-Stupari ( stajalište kod kbr 31 )-Tibljaška cesta ( stajalište kod kbr 20 )-Škurinjska ( postojeća stajališta 5A ) - Osječka ( postojeća stajališta )-ROTOR-Osječka ( postojeća stajališta )-Škurinjska ( postojeća stajališta )-Tibljaška ( stajalište kod postojećeg okretišta 5A )-Stupari ( stajalište kod kbr 31 )-Petrci ( stajališta kod kbr 1A i 30 )-Kablarska Cesta ( stajalište kod sadašnjeg okretišta )-B.Frncetića ( postojeća stajališta )-Benaši ( stjalište )-Drenovski put-B.Hlača ( bivše stajalište 11 )-DRENOVA

8  TORPEDO ( postojeća trasa doraskrižja s Fiumarom )-Šupićeva ( stajalište kod spomenika )-strossmayerova-Račkog-Grobnička cesta-SVILNO ( market-okretište )-ul Grbaste do postojećeg okretišta na vrhu naselja-GRBASTE i natrag do TORPEDA.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

Pa i nije baš utopija, jedino mi taj 3B nije baš jasan, koja mu je svrha kad su 18/18B i 3a (sadašnja) blizu

Berlingo

A moj prjedlog za 2B? Niko nije to komentirao pa mozda ideja i nije dobra.Jedina mi utjeha sta sefofi ovo citaju pa ce mozda neko shvatiti zasto neko mora toliko pjesaciti a zivi u gradu i zasto necija djeca dolaze mokra kuci za vrijeme jakih kisa. Ili oni ili M.O. Zamet.

Shole

Ja sam pak čuo od kolega (rekla-kazala) da će konačno, nakon sto godina pričanja o tome, u grad preć Grohovo i Bezjaki.  Grohovo bi trebao vozit 2A, ali valjda kroz grad, a ne po Žrtava Fašizma, dok bi Bezjake trebao vozit minibus i to valjda od Bezjaka do raskršća na Zametu pa onda možda produže taj minbus da ide i u donji dio Zameta.  Bumo vidli.  Al nemojte se previše hvatat za ovo jer je ovo već 10. varijanta koju smo svi mi čuli u zadnje vrijeme.  Evo samo neke:

1  Bivio-Pećine
1A  Marčeljeva Draga - Šet.A.K.M
1B  Strmica - Trsat - Vežica - Tower
2  Srdoči-Trsat
5  Šet A.Kačića Miošića - Drenova
4  Lokva
5A  Tibljaši - Rotor
7A  ne više kroz naselje Hosti nego po donjoj cesti uz igralište i onda do Morčića pa u Bezjake
7 i 7A  po Žrtava Fašizma, a 2A i 3 kroz grad

Najvjerovanije će od svega na kraju ispast:  tresla se brda, rodio se gori JGP nego što smo ga imali

Boki651

Ajde prihvatit cu i 7a preko igralista na Hostima, samo da ne ide preko Zrtava fasizma  ;D

Shole

To nije loš koridor kad ideš u grad  ( bilo s Vežice ili s Pehlina) jer se uvijek možeš iskrcat recimo kod pom. faxa i po stepenicama si dole za 30 sekundi,  kod Vojne komande pa si i prije na Korzu nego sa Žabice ili Rive, ali je veliki minus tog koridora kad moraš ić na autobus za doma.  Di god bi ti moraš po stepenicama ić uzbrdo da bi došao na neku od stanica i onda čekat ko budala pitaj boga koliko.

shef

Ovo je totalno besmisleno. Šta misle s tim dobiti? Zbunjene penzionere koji više ne znaju u koji bus moraju ući.
1, 1A ostaviti kako je. 2 do Srdoča. 2A povući da ide do Pećina, pa okrene na Plumbumu i onda ili ravno prema gradu ili prema Vežici (Gornjoj ili Donjoj, svejedno, gdje bi se dobila dugo tražena veza Vežica-Pećine zbog kupača i zbog Towera).
3 na Grohovo. 4 Lokva, ali je onda pitanje šta sa stajalištem na Brašćinama, odnosno gdje bi se presjedalo na 4a. U zavoju?
Potpuna ludost slati 7 i 7a po sjevernom koridoru...
5a totalno nepotrebna, pojačati broj vožnji 19-ice ili mini kao veza na 5-icu, a ako ju već misle zadržati, slat ju gore na Svilno ili u kampus kad se završi, ali preko Kačjaka.

To je ono što mi na brzinu pada na pamet.

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Boki651

Da, ne ide kroz strogi centar grada, pa je malo nezgodno.

A sto se tice 7a preko igralista, nije mi jasno cemu investicija na sadasnjoj stanici gdje se ceka korekcija i postavljanje cekaonice, ako se mijenja trasa.
Moj prijedlog je da vozi i dalje kroz naselje a onda kod spustanja na igraliste da skrene desno za Bezjake, a mogao bi i po povratku kroz naselje pa na igraliste (nesto slicno kao u prigradu, kad bus ide ujutro u Brezu, Skalnicu, Klanu, Lisac , Studenu, pa se opet vrati u Klanu), ali onda prema gradu skrenut, iako bi to vjerojatno zbunjivalo vozace, pa bi se vjerojatno dogadjalo kad se malo zamisle da skrenu na igralistu umjesto za Bezjake, krenu prema gradu i obratno.

Dogadjalo mi se par puta da sam se sa 7a vozio na Turkovo, tako da znam o cemu pricam... ;D