Gradske i prigradske linije

Autor ikar, Prosinac 01, 2007, 13:41:08

Boki651

#225
Eto ako Draga dobije gradsku liniju neka to bude 7B ili 9, Sveti Kuzam ili Draga- Bezjaki ;D, a 7a nek ostane tako kako je... Vuk sit i ovce na broju...

Shole

Dragu bi navodno trebala vozit osmica.  7A sigurno neće dirat, barem ne na istočnu stranu

mivano

Citat: Shole  u Studeni 28, 2009, 00:01:06
Dragu bi navodno trebala vozit osmica.  7A sigurno neće dirat, barem ne na istočnu stranu
...onda osmica neće ić na Trsat, mislim glupo bi bilo, i još k tomu da vozi srednjoškolce do gimnazije/medicinske škole

mivano

#228
Citat: echo  u Studeni 19, 2009, 22:02:24
.... Koliko se može vidjeti po predloženim budućim linijama moglo bi u gradu biti više ljudi kojima će se ukinuti direktna veza s poslom (Npr Zamet-Tower), koji bi radi toga mogli preći na osobni prijevoz. Također znam da ima ljudi koji kad s place idu prema Zametu ne tegle špežu do kanala već se ukrcavaju u bus kod kazališta pa rade krug po Pećinama (bit će oduševljeni), a vjerovatno s place netko ide i na Vežicu....
tako bi svi mogli reć, i ovi šta žive na Drenovi i ostalim kvartovima bi mogli reć da žele direkt vezu sa Towerom ili bilo čime u gradu ili prigradu, ako ćemo tako onda bi bilo dobro da uvedu linije po principu "svaka svugdje"
šta ja znam, npr.: Drenova - Pećine, Drenova - Zamet, Drenova - Bivio, Drenova - Vežica...
usput: glede ove reorganizacije molim boga da ne bude gluposti - npr. šta ako se neki genij sjeti da osmisli liniju 4B Fiumara - Lokva, a uzme pola kola sa te linije i onda za Lokvu voze 20 minuta, a Brašćine 10 minuta, dakle par - nepar ko 7 i 7a, proteklih deset godina sam negdje čuo i takvu ideju; govorilo se i o presjedanju na Brašćinama za Drenovčane tj. o liniji: Brašćine - Lokva  - Saršoni itd. 

Boki651

Ja ne razumijem sta se ceka sa javnom objavom te reorganizacije,mjesec dana je do toga, a ne postoji nigdje nikakva obavijest, ne misle valjda 1.1. postaviti i ocekivati da ce se ljudi naviknuti, pogotovo penzici. Ja vjerujem da ce i nakon sto se krene s time biti u busevima "slijepih" putnika, koji nece znati kamo idu.

mivano

Citat: Boki651  u Prosinac 10, 2009, 13:10:58
Ja ne razumijem sta se ceka sa javnom objavom te reorganizacije,mjesec dana je do toga, a ne postoji nigdje nikakva obavijest, ne misle valjda 1.1. postaviti i ocekivati da ce se ljudi naviknuti, pogotovo penzici. Ja vjerujem da ce i nakon sto se krene s time biti u busevima "slijepih" putnika, koji nece znati kamo idu.
i ja se čudim, baš sam pričo s nekim kolegama Riječanima s faksa i nitko nema pojma da se išta sprema, prosječni korisnici trolejevih usluga će bit jako iznenađeni, ko da nitko ne čita internet, novi list
usput: neki još uvijek misle da 11-ica vozi po rasporedu od 23.11.2003, i onda kad im netko kaže za novi raspored onda pitaju gdje mogu nabavit novi raspored, ko da internet ne postoji
btw.: tokom devedesetih se i najmanja promjena rasporeda bilo koje linije objavljivala u novom listu, a sad ništa

ikar

Ić će reorganizacija od 11.01. zasada se ništa konkretno nezna jer se mogu čuti različite varijante...

Bari

Neki kažu da ljudi neznaju za buduće promjene. Jučer šećem Korzom, dvojica ispred mene o linijama, uđem u bus za doma i neke cure pričaju o tome. U mojoj školi dosta ljudi za to zna. Dakle nije sve tako sivo, nešto se zna. Ali objaviti promjene moraju što prije.
KREPAT MA NE MOLAT !

Shole

Ovaj post ću podebljat i posebno naglasit tako da ga bez problema nađemo negdje oko 10.01. da ga možemo citirat:


Promjene koje stupaju na snagu 11.01.2010.  neće donijet niti jednu jedinu pozitivnu stvar.  Ponajmanje putnicima, vozačima isto neće bit bolje, a bogami ni prometnicima i šefovima jer će bit masa pritužbi sa svih strana putem svih mogućih sredstava.

Apsolutno nitko neće bit zadovoljan jer ćemo prvi u svijetu primjenit jedinstvenu metodu unapređivanja javnog gradskog prijevoza rezanjem linija i broja polazaka.  Živio novi sistem !!!

Berlingo

Citat: Shole  u Prosinac 10, 2009, 23:59:55
Ovaj post ću podebljat i posebno naglasit tako da ga bez problema nađemo negdje oko 10.01. da ga možemo citirat:


Promjene koje stupaju na snagu 11.01.2010.  neće donijet niti jednu jedinu pozitivnu stvar.  Ponajmanje putnicima, vozačima isto neće bit bolje, a bogami ni prometnicima i šefovima jer će bit masa pritužbi sa svih strana putem svih mogućih sredstava.

Apsolutno nitko neće bit zadovoljan jer ćemo prvi u svijetu primjenit jedinstvenu metodu unapređivanja javnog gradskog prijevoza rezanjem linija i broja polazaka.  Živio novi sistem !!!
Zivjelo rukovodstvo Troleja! Svaka im cast sta mogu izmisliti.

mivano

#235
ovo sve vodi ka ukidanju JGP-a >:( >:( >:(
šta oni to nas misle lagat, preko nl-a obećavaju sve i svašta
usput: Jesu ovo neke insajdrske informacije, pretpostavke ili rekla-kazala?
ako je to tako ko što Shole kaže, onda se bojim da je na udaru linija 11 >:(

ikar

Citat: mivano  u Prosinac 11, 2009, 13:58:56
ako je to tako ko što Shole kaže, onda se bojim da je na udaru linija 11 >:(

Trebala je ona već odavno doć na udar! VR je isti kao i kad nije bilo 5ce do Groblja, a sad je ona pojela polovicu putnika...

mivano

#237
tek će onda nastat problemi: gužva na svakom polasku za Gariće - neće svi stati, Kozalčani će se gurat s Drenovčanima, nedjeljom neće bit po dva sata, svi će ić pješke do Frkaševa >:(
dobra stvar je da će 646 i 648 onda preć u pričuvu ili na prekidnu; loša stvar je da će neki vozači vjerojatno dobit otkaze

Boki651

Uskoro novi raspored linija Autotroleja

Autotrolej od polovice siječnja kreće s novim rasporedom linija. Detalji o tome koja autobusna linija će voziti na kojoj relaciji još uvijek nisu definirani. Noćne gradske autobusne linije vikendima za sada ostaju. Rukovoditelj službe gradskog prometa u Autotroleju Damir Blečić potvrdio je da je došlo do pada broja korisnika noćnih linija.

Naime, podaci iz svibnja i lipnja ove godine, kada su noćne linije tek "krenule" i kada je bilo vrijeme za noćne izlaske svih generacija, pokazuju da je linija 101 kroz mjesec dana prevezla oko 2.500 putnika, linija 102 prevezla je 5.000 putnika mjesečno, a linija 103 oko 2.000 putnika. Zanimljivo je da javnosti nisu dostupni podaci iz kasnijih mjeseci. No, evidentno je da se dolaskom hladnih zimskih dana smanjio broj onih koji se koriste noćnim linijama.

Neslužbeno doznajemo da šest noćnih autobusa Grad Rijeku stoje 30.000 kuna za jednu noć pa je upitno koliko su oni zaista potrebni i isplativi u vrijeme izvan sezone. Uz šest vozača autobusa, Grad plaća i šest zaštitara te kompletan trošak 44 polazaka u noćnim satima.

Podsjetimo, prva linija pokriva područje Trsata, Marčeljeve Drage, Bivia i Kantride, druga linija vozi od centra grada preko Ulice Nikole Tesle do Podmurvica i tehničkog fakulteta te do okretišta "sedmice" ispod Trgovačkog centra Plodine te potom preko Turnića do Zameta i Srdoča. Ova linija pokriva i područje Podvežice i Gornje Vežice, prolazi Ulicom Zdravka Kučića te se okreće na mostu Sv. Ana. Treća linija pokriva područje Škurinja i Drenove.

Linije tijekom noći realiziraju 44 polaska iz centra grada u vremenu od ponoći do pet sati ujutro, polazno stajalište je Trg Republike Hrvatske. Sam pilot projekt trebao je trajati do kraja ljeta.

R-1.hr

Boki651

Ukida se linija 11?

Kako je do trenutka promjene režima kretanja autobusa ostalo manje od mjesec dana, pitanje je - je li nedefiniranje novog rasporeda linija javnosti, ponajprije generaciji treće životne dobi kojoj će biti potrebno duže vrijeme da se navikne na novine, zaista nužno i opravdano?

Prema neslužbenim podacima kojima raspolažemo, nastale promjene opravdane su "uštedom" poslovanja, a dio promjena je slijedeći:

Linija 1 - išla bi po novome od Bivia do Pećina i obratno.

Linija 2 - Trsat- Srdoči i obratno, s time da bi promijenila trasu kretanja na Trsatu i prometovala bi kroz novi kampus koji je još u izgradnji.

Linija 1b - mini bus - relacija Trsat- Tower centar.

Linija 1a - prometovala bi od Marčeljeve Drage do Ulice Andrije Kačića Miošića i obratno, a vozili bi "solo" autobusi.

Linija 4 - navodno bi vozila na relaciji Fiumara - Drenova, što znači da bi se produžila pa je tako moguće ukidanje prigradske linije 11. Kako na Drenovi treba urediti okretište, ova promjena je za sada upitna.

Linija 5 - zadrzala bi zasad svoju relaciju Centar - Drenova ali je problem okretište u centru Rijeke jer se postojeće ukida na Jelačićevom trgu. Postoji mogućnost da ta linija postane kružna, sa zadnjom stanicom u Ulici Ivana Zajca koja bi ujedno bila i polazna s time da nema korekcije voznog reda.

Za linije 6 i 7A još uvijek su nepoznati detalji, a linija 7 navodno ostaje ista.

Sve ove promjene trebale bi pridonijeti uštedi u poslovanju i smanjiti troškove Autotroleja, no upitno je koliko će se promjene odraziti na standard onih koji prijevoz i plaćaju - putnika.

Gradonačelnik Vojko Obersnel nedavno je potvrdio besplatne karte za umirovljenike tijekom 2010. godine. Kako to prijašnjih godina nije bilo upitno, čini se da će mjera štednje u K.D. Autotrolej biti još.

R-1.hr